Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem telewizję w NC+. Wybrałem moduł Cam Ci+. Za podłączenie wziąłem się dopiero po 2 tygodniach od podpisania umowy i problem w tym,że mój telewizor owszem ma wejście na kartę ale nie posiada tej głowicy satelitarnej, więc jestem skazany na dekoder.umowy już się podobno zmienić nie da,więc nie pozostało mi nic innego jak kupić na własność dekoder obsługujący moduł cam ci+. Moje pytanie,

Jaki dekoder będzie pasował do tego modułu? Czytałem o różnych modulach(tryby legacy) ale nie znam się na tym, więc będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli fergusonow. Umowę ppdpisywalem na początku tego roku,więc mam tą najnowszą kartę CI+ i szukam do niej dekodera. Z góry dziękuję,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem telewizję w NC+. Wybrałem moduł Cam Ci+. Za podłączenie wziąłem się dopiero po 2 tygodniach od podpisania umowy i problem w tym,że mój telewizor owszem ma wejście na kartę ale nie posiada tej głowicy satelitarnej, więc jestem skazany na dekoder.umowy już się podobno zmienić nie da,więc nie pozostało mi nic innego jak kupić na własność dekoder obsługujący moduł cam ci+. Moje pytanie,

Jaki dekoder będzie pasował do tego modułu? Czytałem o różnych modulach(tryby legacy) ale nie znam się na tym, więc będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli fergusonow. Umowę ppdpisywalem na początku tego roku,więc mam tą najnowszą kartę CI+ i szukam do niej dekodera. Z góry dziękuję,pozdrawiam.

 

Ten się powinien nadać-względnie tani, pytaj u źródła http://www.dmtrade.pl/p8539,opticum-hd-ax-502-cx-ci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle napisałeś i wprowadzasz go w bląd  działa ten moduł np na tym boxie który jest tani http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-c/2332-odbiornik-opticum-hd-ax-c501-ci oczywiście na nim transmisji 4K nie zobaczy.Transmisja 4K np na tym za przestępną cenę http://www.hollex.pl/odbiorniki-uhd-4k/2817-odbiornik-ax-4kbox-hd51-s2x

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzięki za przyjęcie ,

zagoszczę na dłużej choć nie bedę truł głowy wam lecz bedę się starać   szukać na forum .

Moja sytuacja wyglada tak ,ze po kilku latach nc+ z pakietem c+,hbo chyba mam dość powoli ich usług .Tyle ,że nie ma za bardzo wyboru ,jest niby polsat cyfrowy który ma fajny pakiet razem z eleven ale ze wsztskim wychodzi drogawo i ciekawe jak jakościowo , jest jeszcze kabel osiedlowy Toya .Czytałem tez w necie że dobrym rozwiązaniem jest kupno własnego dekodera z linuxem i gotowym rozwiązaniem .

Jesteście w tych tematach mądrzejsi ,doradzicie coś świeżakowi ,dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na szybko i informację mam z tego linka http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte/2647-nc-telewizja-na-karte-modul-ci . Nie chce mi się szukać dokładnie ale pewnie coś jeszcze tańszego niż ten http://www.hollex.pl/odbiorniki-uhd-4k/2817-odbiornik-ax-4kbox-hd51-s2x  box zapewne ogarnie ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem telewizję w NC+. Wybrałem moduł Cam Ci+. Za podłączenie wziąłem się dopiero po 2 tygodniach od podpisania umowy i problem w tym,że mój telewizor owszem ma wejście na kartę ale nie posiada tej głowicy satelitarnej, więc jestem skazany na dekoder.umowy już się podobno zmienić nie da,więc nie pozostało mi nic innego jak kupić na własność dekoder obsługujący moduł cam ci+. Moje pytanie,

Jaki dekoder będzie pasował do tego modułu? Czytałem o różnych modulach(tryby legacy) ale nie znam się na tym, więc będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli fergusonow. Umowę ppdpisywalem na początku tego roku,więc mam tą najnowszą kartę CI+ i szukam do niej dekodera. Z góry dziękuję,pozdrawiam.

Na moim przykładzie mogę Ci potwierdzić, że moduł który posiadasz, działa bardzo dobrze w dekoderze technisat (model poniżej w mojej sygnaturze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupiłem Modem CI Conax Smit do tego kartę NC,karta została aktywowana i wszystko niby ok
Po włożeniu karty przełączeniu na kanał 11 po jakimś czasie pojawił się program TVP 1 gdzie po 5 min zginał obraz a telewizor pokazuje różne komunikaty czasem: "Program kodowany" lub "Brak modułu CAM" albo "Brak sygnału" 
Gdzie po wyjęciu modułu i przełączeniu na inne kanały nadawane w m.in w wersji HD działa bez problemu, a po podłączeniu modemu jak by blokuje inne kanały i spowalniał telewizor.
Podobnie jest jak przełącze na telewizje DVB-T, kanały pikselują i obraz się co jakiś czas zawiesza, po wyjęciu modemu kanały wyświetlają się normalnie.  Czy jest możliwe że moduł jest uszkodzony bądź nie współpracuje z karta NC, lub telewizorem ?
Telewizor LG LB700V
Czy ktoś może mi pomóc odnośnie mojego problemu 

Edytowane przez Mr. Orbita
To pytanie nie dotyczy oryginalnego modułu CAM CI+ nc+, tylko CAM z wolnego rynku i karty pre-paid. Na razie przenoszę, tu, aczkolwiek powinno trafić to do prawidłowego tematu tej oferty pre-paid którą masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Po próbuje z innym modemem TECHNICRYPT CX TECHNISAT.
A może być taka możliwość że to wina karty ?


A więc wszystko wróciło i działa ku mojemu zaskoczeniu.....
Dla innych którzy mają być może podobny problem:
Wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne telewizora, podłączyłem modem CI włączyłem wyszukiwanie kanałów i powtórka była z poprzednich wyszukiwań, więc dałem sobie spokój i przełączyłem na antenę DVB-T nie wyciągając moduły gdzie dodatkowo mi znalazł nowe kanały m.in WP. Następnie odłączyłem modem kanały dalej działały a modem leżał. Dziś przełączyłem na satelitę i włączyłem wyszukiwanie i moje zaskoczenie wszystko działa..... Ufff a już miałem wszystko wypier.... przez okno ,tydzień się z tym bawiłem i już miałem tego dosyć.

Edytowane przez dar78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam następujące pytanie. Obecnie posiadam stary czarny nbox recorder CLRA (ITI5720SX) , kończy mi się umowa i zastanawiam się czy przedłużać i zostawic ten dekoder czy rozwiązać umowę i wsiąść nowy inny dekoder tylko nie wiem czy obecne w ofercie są lepsze dekodery niż ten który posiadam .

 

Nadmienię że korzystam z nagrywania dwóch kanałów jednocześnie .

 

Proszę o poradę .

Edytowane przez dodo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie płacisz dzierżawy za niego. Wymiana na lepszy to wydaje mi się, że na 4K a tu już w zależności od posiadanego abonamentu dzierżawa nawet 15 zł/mc. Jeżeli rozwiążesz umowę to bez dzierżawy za 4K od superpremium+ za 129,99 zł w górę.

Wspomnę, że do współpracy z 4K, aby w pełni wykorzystać możliwości dekodera, zalecany jest konwerter Unicable II a on "parę" zł kosztuje.

Edytowane przez Adam-T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...