Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niecały miesiąc temu w sklepie sieci Media Expert kupiłem zestaw nc+ Mix wczoraj dekoder zaczął szwnkowac wiesza się co chwile itp mam dowód zakupu chciałbym go oddać na gwarancji ale gdzie ? Do sklepu w którym kupiłem ? Czy do autoryzowanego serwisu (tak jak napisane jest na karcie gwarancyjnej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie poprawić jeżeli coś mylę, ale... "możemy zgłosić reklamację sprzedawcy albo gwarantowi, w zależności od tego, co uznamy za korzystniejsze dla siebie i wygodniejsze (np. serwis jest daleko, a sklep blisko). Sprzedawca nie może narzucać konsumentowi, by zaniósł towar do serwisu, skoro otrzymał gwarancję, jeśli konsument właśnie jemu chce złożyć reklamację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w przepisach, ale chyba sprzedawca odpowiada przez 2 lata za towar, który nam sprzedał(jakieś wyjątki pewnie są), a gwarancja to tylko dobra wola producenta. Możemy wybrać z czego korzystamy. Dodatkowo zgłaszając niezgodność towaru z umową sprzedawcy do 6 miesięcy od zakupu, przyjmuje się, że wada była już w trakcie zakupu i to sprzedawca musi udowodnić, że to z naszej winy sprzęt nie działa. Po 6 miesiącach już zgłaszający musi to udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada przez 2 lata. Nawet jak towar był używany to nie może tego okresu skrócić poniżej jednego roku. A gwarancja to tylko dobra wola producenta(czasami gwarancję dają też sklepy, np. xkom na niektóry towary albo i wszystkie).

Gwarancja nie wyklucza, ani nie wyłącza praw użytkownika wynikających z prawa do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

Poczytaj ustawę z 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie kodeksu cywilnego - przyjemnie się ją czyta. Sklep ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ponieważ dekodery w zestawach nc+ mix były regenerowane (były używane) o czym klient informowany jest na pudełku, w przewodniku po ofercie oraz na stronie operatora, możliwość reklamacji została skrócona do 12 miesięcy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce zakupić NC + w pakiecie universe +, chcę autoamtycznie zakupić antenę na stronie nc+. Powiedźcie mi czy jeżeli zakupie multirooma w pakiecie premium to z talerza musza lecieć dwa kable satelitarne ? jeden do dekodera głównego drugi do dekodera multirooma ? Czy dodatkowo trzeba jeszcze połączyć dekoder główny z dekoderem multiroom kablem ETH ?? I ostatnie pytanie ile może kosztować usługa monstażu talerza, ustawienia, kable i podłączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowny dekoder to jeden albo dwa kable od anteny - dodatkowy dekoder od multiroom jeden kabel.

 

Dekodery musisz połaczyc kablem eth bezposrednio albo przez router albo ap clientami.

 

Sam montaz anteny spięcie tego wszystkiego razem to ok. 150 zł u mnie za robotę plus koszty co trzeba kupic. Zależy jak połączysz te dekodery czy samym kablem czy bezprzewodowo ( za 2 ap client ok. 200 zł ) zależy ile kabla pojdzie.

 

Od 300 do 500 zł Brzeg- Wrocław w razie jak by co pisz na pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie od początkującego, bo zawsze mam z tym problem... Kwestia dotyczy tego kiedy wypowiedzieć umowę na czas określony. Umowa zawarta 22.04.13 "na czas od dnia skorzystania z Promocji do końca miesiąca w którym abonament skorzystał z Promocji oraz okres kolejnych 12 miesięcy." Czyli jak dobrze rozumiem to umowa jest od 22.04.13 do 30.04.14. Okres wypowiedzenia: z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Kiedy w takim przypadku należy złożyć wypowiedzenie by umowa skończyła się z dniem 30.04.14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowny dekoder to jeden albo dwa kable od anteny - dodatkowy dekoder od multiroom jeden kabel.

 

Dekodery musisz połaczyc kablem eth bezposrednio albo przez router albo ap clientami.

 

Sam montaz anteny spięcie tego wszystkiego razem to ok. 150 zł u mnie za robotę plus koszty co trzeba kupic. Zależy jak połączysz te dekodery czy samym kablem czy bezprzewodowo ( za 2 ap client ok. 200 zł ) zależy ile kabla pojdzie.

 

Od 300 do 500 zł Brzeg- Wrocław w razie jak by co pisz na pw ;)

 

 

Od czego zależy ilośc kabli z antenty do dekodera głównego ?

Myslę połączyć dekodery ETH kabelkiem

 

Co do kupna to antene chcę kupić poprzez nc+, nie wiem co dają w komplecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ICA po Cyfrze, ale w tym "naszym" to o takich luksusach pomarzyć można i pozostaje BOK np.tu http://ncplus.pl/kontakt/napisz-do-nas

W pocyfrowym ICA też brak takiej możliwości. Tak jak piszesz pozostaje telefon do BOK.

 

@erwinsans, jeżeli chcesz w pełni wykorzystać dekoder PVR to musisz podpiąć do niego 2 kable antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowny dekoder to jeden albo dwa kable od anteny - dodatkowy dekoder od multiroom jeden kabel.

 

Dekodery musisz połaczyc kablem eth bezposrednio albo przez router albo ap clientami.

 

Sam montaz anteny spięcie tego wszystkiego razem to ok. 150 zł u mnie za robotę plus koszty co trzeba kupic. Zależy jak połączysz te dekodery czy samym kablem czy bezprzewodowo ( za 2 ap client ok. 200 zł ) zależy ile kabla pojdzie.

 

Od 300 do 500 zł Brzeg- Wrocław w razie jak by co pisz na pw ;)

 

 

Od czego zależy ilośc kabli z antenty do dekodera głównego ?

Myslę połączyć dekodery ETH kabelkiem

 

Co do kupna to antene chcę kupić poprzez nc+, nie wiem co dają w komplecie ?

 

antena musi byc zwrocona w strone poludniową - przed sobą nie może byc drzew budynkow w bliskiej odległosci. Dlugosc kabla zależy od tego ile jest z anteny do dekodera razy 3 bo idą trzy kable.

W komplecie jest antena uchwyt na konwenter i do zawieszenia na uchwycie ktory trzeba kupic i przykrecic do sciany balkonu.

 

Nbox multiroom to łączysz bezposrednio kablem eth - pierwsza wersja. Druga wersja to każdy dekoder podpinasz kablem eth do routera z ktorego masz neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...