Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji pewnie tego nie było jak i co podłączyć. Jak ten operator dba o swoich abonentów, którzy muszą na forum

zadawać pytania na, które niejednokrotnie było tu i w temacie o MR odpowiadane. Nawet wujek Google się obraził i nie znalazł instrukcji podłączenia wypasionego MR od ITI oraz jaki ma być LNB do takiego zestawu. Ach te niedobre nc ?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo dzisiaj czytałam w sieci odnośnie poprawnego podłączenia UltraBoxa do anteny oraz multiroom i wyczytałam, że jeśli chcę wykorzystać wszystkie korzyści wynikające z najnowszego dekodera to muszę się zaopatrzyć w taki konwerter? https://:censored:

 

 

Kupiłam już w sklepie euro taki https://www.euro.com.pl/akcesoria-do-tunerow-satelitarnych/technisat-phoenix-ce-uhd-quad-0000-7694.bhtml#afterSearch-1081309||||product

Rozumiem, że ten nie będzie odpowiedni do podłączenia ultraboxa i nagrywania 3 kanałów oraz do podłączenia multiroom?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martusia83

Ten będzie pasować do UltraBoxa:

 

https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-unc2-p-942.html

 

Spytaj się też w APS w Twoim mieście o konwerter unicable, może mają na sprzedaż. Co do podłączenia to złote wyjście do UltraBoxa a srebrne do multiroom.

Edytowane przez Ozzy666
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za odpowiedź. 

 

Jeśli kupię taki konwerter i do tego taki rozgałęźnik https://dvbsklep.pl/pl/c/Rozgalezniki/27 z jednym wejściem na unicable i dwa wyjścia jeden do dekodera ultrabox a drugi do multiroom to będzie to w ten sposób działać? Wtedy od satelity szedłby jedynie jeden kabel? Dobrze rozumuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martusia83
 Na rozgałęźnikach się nie znam, niech wypowie się ktoś z większą wiedzą. Ale o ile się orientuję to Wifibox nie wspiera technologi Unicable i rozwiązanie o jakim pisałaś odpada. Jednak niech się inni wypowiedzą.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za odpowiedź. 

 

Jeśli kupię taki konwerter i do tego taki rozgałęźnik https://dvbsklep.pl/pl/c/Rozgalezniki/27 z jednym wejściem na unicable i dwa wyjścia jeden do dekodera ultrabox a drugi do multiroom to będzie to w ten sposób działać? Wtedy od satelity szedłby jedynie jeden kabel? Dobrze rozumuje?

 

 

 

 

Przy zakupie tego opticuma unicable co wyżej robisz tak:

- do srebrnego wyjścia wpinasz bezpośrednio kabel od wifiboxa;

- do drugiego srebrnego inny dekoder uniwersalny (ewentualnie puste zostaje);

- do złotego podpinasz bezpośrednio kablem z dekodera ultrabox 4K (SAT1) bez rozgałęźników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Otóż kilak postów wyżej są moje [beep]ny, w których podejrzewam, że nc+ zbiera numery telefonów posiadaczy nierejestrowanej oferty nc+ na kartę. Sugerowałem, że biorą te numery z SMS-ów aktywujących usługę oraz SMS-ów wysyłanych w celu sprawdzenia ważności pakietu/ponowienia uprawnień. Okazuje się, że chyba nie tylko.

 

Po aktywacji zestawu miałem na swój główny numer już kilka telefonów z namawianiem mnie na przejście na abonament. Tydzień temu wysłałem do nich SMS-a sprawdzającego stan pakietu z drugiego numeru, 2 dni temu miałem na ten numer telefon z ofertą przejścia na abonament.

 

Wczoraj zadzwoniłem z jeszcze innego numeru pytając również o przejście na Komfort+ i powrót na Start+. Na końcu rozmowy poprosiłem, żeby numer, z którego dzwonię, nie był używany w celach marketingowych, ponieważ jest służbowy i nie należy do mnie. Konsultant odpowiedział - "Dobrze!, klepiąc w tym czasie coś na komputerze. Nie powiedział, że nic takiego nie jest robione i że mój numer, z którego dzwoniłem, nie będzie używany w celach marketingowych.

 

Zasadne jest tu pytanie - jakim prawem nc+ zbiera takie numery, gromadzi je, przetwarza, być może nawet udostępnia zewnętrznym podmiotom? Przecież ja chyba powinienem wyrazić na to zgodę? Strach zadzwonić na ich infolinię lub wysłać SMS-a, ponieważ  zaraz zaczynają się telefony z ofertą przejścia na abonament. Średnio co tydzień. Mocno zniechęca to do korzystania z tej oferty... A i nie jestem przekonany, czy na pewno, zwłaszcza po wejściu przepisów o RODO, jest to zgodne z prawem.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ na 100% nie zbiera w taki sposób numerów do celów marketingowych.
Być może to firmy podmiotowe, ale nie chcę oczerniać kogokolwiek.

 

Co do udostępniania jakichkolwiek danych zewnętrznym podmiotom - od tego jest odpowiednia zgoda marketingowa, która jest dobrowolna i nie ma wpływu na abonament etc. i jest obligatoryjna jedynie przy innych usługach niż TV.

Edytowane przez Barti
Usunięto "puste" cytowanie innego, nieznanego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ nie mogła mieć numeru telefonu do mnie i tym bardziej wiedzieć, że korzystam z nc+ na kartę. Numer telefonu zmieniłem już po tym, jak przestałam być klientem abonamentowym platformy. Niby skąd mieliby to wiedzieć, skoro kupiony zestaw jest nierejestrowany? Nie znali moich danych osobowych, ale znali numer i wiedzieli, że mogę mieć nc+ na kartę. Skąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...