Skocz do zawartości
remekb

nc+ – pytania początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wreszcie zakupiłem telewizor Full HD. Z racji tego, że HD dopiero zaczyna u mnie gościć to zapytam o taką jedną prostą rzecz: jaki kanał ma obecnie najlepszą jakość HD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje ze Paczka Canal + HD. Wszystkie oprócz tych co nadaje cp, wyglądają fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, nie no, na C+ to od razu rozpocząłem testy ;) Jakość meczu Inter - Roma bardzo fajna, a i nasza liga też źle nie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nat Geo, Nat Geo Wild, Animal Planet i Discovery, może jeszcze BBC. Na pozostałych jakość się pogarsza, jak startowałem z telewizorem HD 4 lata temu to np. na Canal+ czy MTV Live (wtedy jeszcze MTV/N) to jakość była lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie - nawet w przeciągu kilku miesiecy widać zmiany na gorsze. C+ ma w tym momencie gorszą jakość HD niż jeszcze kilka miesiecy temu i to widać. Nawet ktoś podawał adres strony gdzie to było poparte wynikami.

W tym momencie na moje oko najlepszą jakość HD mają TVP HD i BBC HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam u mnie najlepszą jakość ma BBC HD oraz czasami History HD - ale nie wszystkie programy np nowe odcinki "Ludzie Gór 2" są w świetnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to też kwestia dekodera? Odniosłem wrażenie, że po zmianie softa na Pace jakość się pogorszyła. Do nowego TV kupiłem sobie moduł i mam wrażenie, że jakość obrazu jest lepsza niż na Pace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 października migrowałem do nc+ z opcją multiroom. Włączono mi mój pakiet, ale tylko na jednej karcie(druga nie działa). Do ICA nie umiem się zalogować (nieprawidłowy kod błędu). co zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam, dzwoniąc na infolinię Cyfry+ (te 801 066 066 lub 22 310 45 45) można było przez automat ponowić uprawnienia odbioru wstukując z klawiatury numer karty (w Twoim przypadku tej niedziałającej oczywiście). Próbowałeś? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu, chociaż początkujący nie jestem. Gdzie mogę zmienić swój numer kontaktowy żeby mogli się do mnie dodzwonić z ofertą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do osób posiadających NC+. Czy w dekoderach NC+ jest na liście kanałów niemiecka stacja ARD i jeśli tak - to na jakiej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hot Bird 13E:

ARD (SD) - 359

Astra 19,2E:

ARD (HD) - 501

ARD (SD) - 607

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kanale 359 nie ma niestety ARD, tylko jakaś włoska stacja teleshopingowa :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem u znajomego, bo to nie ja mam nc+, ale mówię prawdę - na kanale 359 jest jakiś kanał włoski, o dziwnej nazwie, której nawet teraz nie pamiętam. Chciałem dzisiaj właśnie mecz obejrzeć - widoczny na twoim zapie. Nazwy dekodera nie znam, ale grafika ekranowa dokladnie taka sama jak na twoim zapie...

Czyżby różne dekodery miały różne listy kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie zaktualizował listy kanałów (nie wiem czy to nawet możliwe?).

Miał TVP 1 HD na kanale "1" czy "11"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja co prawda posiadam dekoder technisat, ale ma on automatycznie aktualizowaną liste c+ i ARD jest na kanale 300, na 359 jakiś kanał włoski, a TVP 1 HD na 11 kanale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj miałem dosyć podobną sytuację. Byłem u znajomego i chcieliśmy obejrzeć mecz na kanale RTP, który według tej oto listy:

http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta

powinien być na numerze 252.

Zamiast tego - po wstukaniu na pilocie numeru 252, dekoder przenosi na kanał 253 czyli kanał Arte, gdyż kanał 252 nieistnieje. O co chodzi? Ja już tego nie ogarniam... Czy różne dekodery NC+ mają różne listy, czy może lista jest nieaktualna na tej stronie ncplus.pl lub w dekoderze mojego znajomego?

Sprawdźcie jeśli możecie czy u was na kanale 252 jest kanał RTP. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy odbieracie kanał 60 Sundance HD na liście głównej nc+ ?. Właśnie wczoraj przeszedłem z Cyfry+ do nc+ i odbieram wszystko oprócz kanału 60 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi