Skocz do zawartości

Zdjęcie

nc+ – pytania początkującego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1465 odpowiedzi w tym temacie

#1 remekb

remekb

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Od: 25 lip 2013
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:38

Witam.

Dotychczas byłem klientem kablówki, jednak ciągłe modernizacje i zmiana regulaminu sprawiły, że zacząłem się rozglądać za platformą cyfrową. Mój wybór padł na nc+, jednak jestem "Świeżakiem" w kwestii tv sat, więc zwracam się do Was o pomoc przy wyborze sprzętu.

Po pierwsze: nie wiem jaki talerz wybrać - 80, 90, czy może większy? Ponadto, czy sugerować się ceną.

Na Alledrogo znalazłem antenę:

"Antena SAT 80cm FULLHD BL Blue Line IDEALNA TO WSZYSTKICH PLATFORM CYFROWYCH C+, POLSAT, N, TNK, XXX, FTA I NIE TYLKO ASTRA HOTBIRD I NIE TYLKO"

Antena o dobrych parametrach oraz atrakcyjnej cenie.
Lustro oraz konstrukcja anteny wykonane są z blachy stalowej malowanej farbami proszkowymi.
Wymiar lustra anteny 750 x 813 mm
Średnica konwertera 40 mm
Ciężar 4,4 kg
Maksymalna średnica masztu 60 mm
Zysk dla 12 GHz 38,5 dB
Kolorystyka szara

Cena: 49 zł.

Po drugie - konwerter.

Chcę w pełni korzystać z opcji, jaki oferuje nc+ dlatego potrzebuję konwertera quad (2 przewody do dekodera z pvr + 2 do dwóch dekoderów w multiroom). No i tutaj kolejny problem, bo zupełnie nie wiem czym się kierować przy wyborze konwertera. Dodam, że interesują mnie tylko urządzenia o dobrym stosunku ceny do jakości (czyli najlepszy sprzęt, najlepiej za darmo :D ).

Bardzo zależy mi na Waszej opinii.

#2 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1381 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 lipiec 2013 - 09:39

Jeśli w rozsądnej cenie, to:
- antena 85-90 cm firmy Famaval (Portugalska) lub Corab (Polska) - ceny 60-80 zł
- konwerter np Inverto Quad Black Premium - ok 70 zł

Nie sugeruj się chwytami marketingowymi typu "antena idealna do wszystkich platform", "antena full hd" itp, bo każda 80-90 cm spokojnie odbierze kanały z wszystkich polskich platform, łącznie z HD.

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & Play. KABEL FTTH 300/300 Mbps. 

#3 remekb

remekb

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 26 lipiec 2013 - 10:15

Dzięki.

A czym się kierować wybierając antenę? Chodzi mi o żywotność. Nie chciałbym za 3 lata wymieniać anteny, bo mi cała zardzewieje na balkonie :)

I jeszcze jedno pytanie. Opłaca się inwestować w monoblock? Pytam, bo jak już pisałem jestem nieobeznany w świecie tv sat.
Jeśli chodzi o to, jakich programów szukam, to dla mnie liczy się przede wszystkim sport i film, a dla żony muzyka :) Dlatego nie wiem czy w pełni zaspokoję swoje potrzeby na Hotbirdzie, czy też przydałby się też dostęp do Astry?

#4 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1381 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:45

Rdzą się nie przejmuj. Jeśli powłoka anteny nie jest uszkodzona, to powisi znacznie dłużej niż te 3 lata.

Co do Astry ... Twój wybór. Na Astrze jest sporo niekodowanych kanałów HD (głównie niemieckie). Lista kanałów FTA jest tu: http://pl.kingofsat.... ... ltre=Clear.

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & Play. KABEL FTTH 300/300 Mbps. 

#5 remekb

remekb

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:56

Dzięki..
A co jest bardziej opłacalne: monoblock czy 2xLNB?
Dochodzi tu jeszcze sposób podłączenia w przypadku 2xLNB

#6 GoldSat

GoldSat

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Od: 03 sty 2013
  • LokalizacjaA gdzieś Tam

Napisano 26 lipiec 2013 - 20:49

Moim zdaniem to monoblock jest bardziej opłacalne.
Powód prosty: Wyłącznie podłączasz 1 kabel i masz mniejszy koszt, 70 zł konwerter monoblock.
Dołączona grafika

#7 remekb

remekb

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 26 lipiec 2013 - 20:53

Gdzie znalazłeś monoblock za 70 zł?
Ja szukałem i najtańszy był za 150 zł. Przypominam, że to musi być quad.

#8 GoldSat

GoldSat

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Od: 03 sty 2013
  • LokalizacjaA gdzieś Tam

Napisano 26 lipiec 2013 - 21:09

Gdzie znalazłeś monoblock za 70 zł? Przypominam, że to musi być quad.

Miało być z przesyłką 170 zł
Przepraszam za błąd :oops:
Dołączona grafika

#9 remekb

remekb

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 26 lipiec 2013 - 21:13

A już miałem nadzieję :)

Chyba jednak na początek ograniczę się do jednego satelity z powodów czysto ekonomicznych :)

Wielkie dzięki za pomoc.

#10 Mr. Brooks

Mr. Brooks

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 291 postów
  • Od: 30 gru 2012

Napisano 26 lipiec 2013 - 21:34

Ja planuję wymianę anteny na nowszą i mniejszą. Jestem w Cyfrze + a przyszłości będę migrował do nc+. Posiadam dwa dekodery Pace PVR HD. Chciałbym założyć monoblocka quada.

http://www.hollex.pl... ... m-lmqp-04h - rozumiem, ten konwerter nada się do moich Pace? W przyszłości np mediaboxy też będą na nim działać?

http://www.hollex.pl... ... -alu-biala - chcę kupić tą antenę. Konwerter będzie kompatybilny z antena i dekoderami Pace?

Z takim zestawem obydwa Pace będą działać jednocześnie i będę mógł np. nagrywać mecz na Canal + Sport i oglądać kanały z Astry? Czy jednak są jakieś ograniczenia? Będę wdzięczny za uwagi i porady, dziękuję.

#11 Arecki21

Arecki21

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów
  • Od: 19 sie 2013

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:56

Cześć. Słuchajcie - ogromna prośba do Was :) Podpisuję umowę z nc+, ale wiem, ze wielkość anteny ma duże znaczenie.
Nie chcę wielkiej, bo nie bardzo mam miejsce, ale znowu nie chcę, zeby przy opadach śniegu coś się krzaczyło.
Prośba - jaka optymalna wielkość wg Was? Aha - sygnał rozbijany jest na dwa dekodery i spliter - to chyba ważne?
Bardzo bedę wdzięczny za podpowiedź :) :D

#12 Grabar

Grabar

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2519 postów
  • Od: 26 paź 2009

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:05

Co do zasady to dobrze ustawiona 80 cm powinna wystarczyć.
Nowa umowa z nc+ czy migracja z Cyfry+? Jeśli nowa/migracja z wymianą dekodera na ADB to splitter do kosza. Jeśli migracja na obecnym sprzęcie to w dalszym ciągu będzie działać.

#13 Arecki21

Arecki21

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:10

Przedłużenie umowy, ale dekodery ze względu na to, że w nc+ multiroom jest po kablach - dekodery zostają. HD, bo to ma też znaczenie z tego co wiem - oba/
Ale 80cm nie za mała? Dają w zestawie swoją, ale coś zarobić chcą :D bo znalazłem większe i w dużo lepszej cenie :http://www.wasserman...-cynkowana/1264 i to w dużo lepszej. tylko jak w temacie - nie wiem czy nie będzie za mała.
Dotąd miałem 60cm i przy większym śniegu piksele się pokazują, a teren - idealny, ani drzew, ani budynków. Tylko komin trochę mały :D

#14 Grabar

Grabar

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2519 postów
  • Od: 26 paź 2009

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:15

60 cm vel popielniczka do stabilnego odbioru HD to za mało - oto problem Twojego odbioru w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
Jak wspomniałem, 80 cm (90 jeśli bardzo Ci zależy) to optimum. Ale bawienie się w metrowe anteny do odbioru Hot Birda to przerost formy nad treścią. :mrgreen:
Prawdopodobnie większość użytkowników korzysta z 80 cm i specjalnie nie narzeka. Kluczem jest przede wszystkim dobre ustawienie (kieruj się głównie dobrym odbiorem ze słabego 11.508 V)
Co do producenta to wybierz wedle uznania i opinii w dziale sprzętowym.

#15 Arecki21

Arecki21

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:20

metrowe anteny do odbioru Hot Birda to przerost formy nad treścią

he :) no własnie o to chodzi. Niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy i w końcu też większy opór wiatru. Dobra, ale wytłumacz mi tą "popielniczkę" :)
Bo jeszcze zastanawiam się nad kompletem - http://www.wasserman...y-DUO-TWIN/2801 - konwertery tez będą potrzebne, a zestwa wychodzi jednak taniej.

#16 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:26

@Arecki21, rozmiar jakby nie patrzeć w ogóle ma znaczenie. :D

90-tka powinna wystarczyć, byle kupić stalową, dobrze pomalowaną, solidnie ją zamocować do muru i precyzyjnie ustawić (według mnie nie na 11,508V, tylko na 11,411H, ale szkoły są w tym względzie różne).

ps. Warto kupić konwertery selekcjonowane, będzie z nimi na pewno mniej niespodzianek.

#17 Arecki21

Arecki21

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:40

hm :) to teraz prawie wiem - albo 80 albo 90. Z sygnałem to chyba dokupię w tym samym sklepie widziałem - miernik sygnału. Zawsze lepsze to niż te w dekoderach.
Dzięki panowie za podpowiedź :)

#18 skukany

skukany

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 75 postów
  • Od: 03 maj 2009

Napisano 21 wrzesień 2013 - 11:23

Witam mam kilka pytań związanych z tą platformą
1.Co zostaje dołączone przy zamówieniu online do dekodera ?
2.Mam inną platformę i chcę podłączyć do talerza a raczej nc+ czy wystarczy zmiana konwertera ? jak tak to na ile wejść skoro chcę wziąść dekoder z pvr ?
3.Ile średnio czekaliście przy zamówieniu online na sprzęt ?
4.To z innej beczki jaki tv do 1500 zł polecacie z możliwością odtwarzania z pendrive filmów avi mpeg, 32 cale i odświeżanie 100 hz
5.lepsze HDready czy Full HD ?

#19 murzyn997

murzyn997

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Od: 07 wrz 2013

Napisano 22 wrzesień 2013 - 08:28

1.pilot,baterie,dekoder, instrukcja, zasilacz, karta (umieszczona juz w dekoderze)
3.Ja sie zdziwilem, bo zamowilem w czwartek rano a w piatek juz był kurier

#20 dk67

dk67

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Od: 02 wrz 2013

Napisano 22 wrzesień 2013 - 12:06

@skukany nie napisałeś jaki masz teraz konwerter z iloma wyjściami ale do pvr-a potrzebujesz dwa, więc poleciłbym quad - 4 wyjścia