Skocz do zawartości

Wymiana anteny 80 cm na 90 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam problem z sygnałem na antenie 80 cm ze starej N-ki tzn. jakość sygnału nie przekracza 65 % i przy złej pogodzie niestety gubi sygnał. Postanowiłem wymienić stary konwerter Sharp na Inverto Black Premium ale niewiele to pomogło. Czy wymiana wspomnianej anteny z N-ki na Coraba 900 pozwoli na polepszenie parametrów odbioru? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Im większa antena, tym precyzyjniej MUSI być ustawiona, dlatego absolutnie trzeba ustawiać większe anteny z profesjonalnym miernikiem.

 

Konwertery Inverto serii Black Ultra, to bardzo dobry sprzęt, wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy chyba także od tunera, u mnie Globo HD TS1 na tej samej antenie i konwerterze opticum typu monoblock działa bez zarzutu a Ariva 250 Combo i Amiko Alien Triplex mają już problemy. Ostatnio zauważyłem np. że kanały z tp 10773 z Astry np. Anixe HD na Globo lecą płynnie i bez zkłóceń a na pozostałych tunerach wyraźnie przycinają i klatkują. Więc chyba jednak jakość głowicy ze starego Globo jest lepsza niż z nowych tunerów, pytanie czy zastosowanie monoblocka od inverto załatwi sprawę i konkretnie który model (monoblock twin) wybrać dla anteny 80-ki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak zawsze odradzam monoblocki, bo to nie jest dobre rozwiązanie, a już szczególnie, kiedy komuś zależy na precyzji ustawień.

Zresztą, czy to tak trudno jest przykręcić dwa odrębne konwertery, gdy chce się "zezować" na Astrę?

 

Oczywiście, że jakość dekodera ma znaczenie dla poprawności interpretacji odbieranego sygnału, szczególnie przy krytycznych FEC (5/6 i mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobre małostratne przełączniki są produkowane i w Polsce, problem tylko, że ich producent nie potrafi dodać do nich trwałej obudowy, a to duża niedogodność, bo po kilku miesiącach na słońcu, potrafią się rozłazić jak papier.

 

POLECAM przełączniki Axing, które może nie są tanie, ale za to mają dobre, szczelne puszki i posłużą z pewnością długie lata.

 

ps. Jak już zmieniasz antenę, to raczej weź przekątną 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz niebo jest zachmurzone i na Amiko Astry nie mam wcale, odpaliłem Globo i Anixe HD śmiga jak żyleta , siła 71, jakość 99 %, zmieniam kanał na RT HD z HB i to samo Siła 68, jakość 99%, sama zmiana kanału 2-3 sekundy. Ariva i Amiko w tej akurat kwestii z Globo nie mogą się równać - Konwerter opticum monoblock, chyba 5-6 letni. O co chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sygnał z Astry 19.2°E powinien być bez problemu odbierany, nawet na słabszych dekoderach, ponieważ jest dosyć silny.

 

Widać z tego, że coś nie tak u Ciebie z ustawieniem anteny.

 

ps.

Na marginesie dodam, że ostatnio jest taka moda na ustawianie na głównym konwerterze właśnie Astry 19.2°E, by sobie móc podglądać 28.2°E, ale to nie jest dobry pomysł, nawet na antenach o przekątnej 90, ponieważ z niektórych TP z HB będzie w trudniejszych warunkach pogodowych zrywać sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całe lata nie wiedziałem, że mogą być jakieś problemy z odbiorem Astry i HB na monoblocku i antenie 80-ce, do czasu aż kupiłem Fergusona. Dochodzę do wniosku, że jednak nie potrafi się on dogadać z konwerterem od opticuma. Przed chwilą pokazała się astra ale żeby zmienić na kanał z Hb, muszę wejść w listę transponderów i "skakać po nich aż pojawią się oba paski siły i jakości sygnału z wybranego satelity. Po takim zabiegu mam wszystkie kanały z danego satelity, zmiana na kanał z drugiego satelity wymaga ponownie zabawy z transponderami, tak jakby do konwertera nie docierał odpowiedni sygnał przełączający? Bywają dni,że jest prawie dobrze ale należą do rzadkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może pada przełącznik w monoblocku, albo są zwarcia na "efkach", warto sprawdzić.

 

Trzeba pamiętać, żeby na zewnątrz używać "efek" z o-ringami uszczelniającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na kablu wszysko jest w porządku, Globo działa dobrze. W Fergusonie swego czasu z rozpaczy radziłem w ten sposób, że jak nie chciał przełączyć na drugiego z satelitów to odłączałem na sekundę kabel antenowy od wejścia w dekoderze i ponownie podłączałem (przy włączonym dekoderze) i natychmiast pojawiał się sygnał z tego satelity, którego wcześniej nie mógł znaleźć. Barbarzyństwo ale pomagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferdek był w serwisie i wrócił z adnotacją, że sprawny. Napięcia mierzyłem i były w porządku. Kupiłem Amiko i ten ma te same problemy co ferdek. W Amiko można ręcznie wymusić zmiany napięcia (zwiększyć do 13,5 /18,5) i też nic to nie dawało... Chyba sprawdzę jeszcze w Globo, może potrzebuje akurat mniejszych..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć, a ktoś kto ma antenę 80 lub większą mógłby mi podać jaką mają siłę oraz jakość w procentach podanych w instalacji na dekoderze, łapiąc kanały z Hot Bird 13 (głównie chodzi o kanały CP)?

z góry wieeeeeeeelkie dzięki :)

 

PS. a jeszcze lepiej jak by ktoś zrobił foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...