Skocz do zawartości

Podłączenie dekodera do Internetu


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć taki wątek, gdyż chciałbym podłączyć dekoder do Internetu, tak aby spełniał wszystkie funkcje. Niestety, nie wydaje mi się to takie proste. Kupilem adapter WNCE2001, ściągnąłem polską instrukcję. Z tego, co wiem, mój router nie ma systemu WPS, więc teoretycznie konfiguracja powinna być trudniejsza. Konfiguracja automatyczna się udaje, ale później wyskakuje komunikat, że brak połączenia z Internetem. To samo, gdy wszystkie dane wpisuję ręcznie. Próbowałem na kilka sposobów i na razie nic. Poradnik na stronie nc+ jest lakoniczny, znalazłem jeszcze coś takiego: http://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_ ... dapter.pdf

Możecie napisać tutaj jak najprościej podłączyć dekoder do Internetu? Cenna będzie każda rada, metoda, opis. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Pace podłączając kablem bezpośrednio do neta miałem ten sam problem.Okazało się,że moja sieć jest zabezpieczona i muszę podać MAC mojemu dostawcy.Teraz gdy mam router tego problemu już nie mam.Może być tak jak kolega wyżej napisał,że włączone jest filtrowanie adresu MAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze napisz, że podpinasz przez Wifi, a nie kablem (co jest najłatwiejszą z opcji). Mógłbyś dodać info dlaczego nie użyjesz kabla, a pchasz się w WiFi...

Jak już pisałem, nie jestem zbyt biegły w "komputerowych" sprawach. Chcę to podłączyć przez WiFi, bo router jest w drugim pokoju i nie będę ciągnął kabla przez całe mieszkanie, wydaje mi się, że tak będzie prościej.

 

Kiedyś na Pace podłączając kablem bezpośrednio do neta miałem ten sam problem.Okazało się,że moja sieć jest zabezpieczona i muszę podać MAC mojemu dostawcy.Teraz gdy mam router tego problemu już nie mam.Może być tak jak kolega wyżej napisał,że włączone jest filtrowanie adresu MAC.

Ja wpisuję wszystko ręcznie i wyskakuje mi komunikat, że wszystko jest ok, zaakceptowane, połączenie jest aktywne. Ale Internetu w dekoderze nadal nie ma, jak chcę włączyć netVOD czy YouTube. Chyba podawane przez Ciebie i @clf rozwiązanie powinno pomóc, tak myślę. Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

 

Mimo to, dalej zachęcam do dzielenia się wrażeniami z podłączania dekoderów do Internetu. Takie pomysły mogą kogoś naprowadzić na dobrą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, nie jestem zbyt biegły w "komputerowych" sprawach. Chcę to podłączyć przez WiFi, bo router jest w drugim pokoju i nie będę ciągnął kabla przez całe mieszkanie, wydaje mi się, że tak będzie prościej.

Jak nie jesteś biegły to lepiej kogoś poproś, żeby Ci to na miejscu skonfigurował, bo ogólnie jest to dość skomplikowana sprawa dla osoby, która się na tym nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...