Jump to content

Recommended Posts

''Telefoniada'' był to emitowany co niedzielę w latach 1990-1998 teleturniej na żywo emitowany w TVP Katowice który prowadził Bolesław Cader (obecnie redaktor sportowy w TVP Katowice) a wraz z nim program współprowadzili Michał Cader (syn Bolesława, również redaktor sportowy w TVP Katowice) i dziewczynka imieniem Karolinka. Program oglądał niemal cały Śląsk a mimo że do studia nagrań było 100 miejsc to ponad 1000 osób chciało się dostać do programu.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś dodać, że można było wygrać wspaniałe nagrody, lokówki, radia, garnki, telewizory, miksery i innej maści wszelaki mały sprzęt który znajduję się w domu. Lubiłem bardzo oglądać ten teleturniej, jak i też inne teleturnieje nadawane przez tele3 ( tak wtedy nazywał się program obecnej TVP Katowice) min. TELE LIGA - w którym kibice kilku drużyn ze śląska w klubowych barwach odpowiadało na pytania związane z piłką nożną. Był też teleturniej 3 po 3, w którym trzy drużyny trzy osobowe złożone z uczniów szkół podstawowych z klas 3 odpowiadało na pytania. Moja klasa brała udział w tym programie, ja niestety z nimi wtedy nie pojechałem, gdyż miałem rękę w gipsie :/

Link to post
Share on other sites

Tak, na pewno TELE LIGĘ

, SZANSĘ
, na pewno był jeszcze teleturniej około 2002, ale nie pamiętam tytułu. Poza tym Bolesław Cader prowadzi serwisy sportowe TV Katowice oraz jest komentatorem rozgrywek sportowych, które czasami wyemitują w TV Katowice.
Link to post
Share on other sites

Ostatnio byłem w Czerwionce-Leszczynach i zauważyłem w ''Aktualnościach Sportowych'' TVP Katowice pana Cadera jako reportera i redaktora wydań niż jako prowadzącego. W ''Telefoniadzie'' był pewien tajemniczy sponsor który jak się okazuje już nie żyje.

Link to post
Share on other sites

Rzadko bo rzadko, ale też jest jako prowadzący. Być może TV Katowice stworzy nowy teleturniej jak we wrześniu wystartują TVP Regiony, to i dla Bogdana Cedlera znajdzie się w nim miejsce. O jakim tajemniczym sponsorze piszesz?

Link to post
Share on other sites
O jakim tajemniczym sponsorze piszesz?

O panu Franku, który był ''anonimowym'' sponsorem ''Telefoniady''. Jeśli chodzi o pana Cadera to fajnie by było aby poprowadził jakiś teleturniej w TVP Katowice gdy ruszy TVP Regiony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja najbardziej lubiłem w roli współprowadzącego Wojciecha Majewskiego- miał przyjemny głos, czego nie da się powiedzieć o Caderze. Wikipedia pisze, że był tam też Edward Kozak Tego nie kojarzę, natomiast Edwarda świetnie kojarzę w prywatnej telewizji Rondo, która niestety długo nie podziałała. To były czasy, łezka w oku...

Zatem- od kiedy w Telefoniadzie został tylko Cader- straciłem zapał do programu, a i program robił się coraz gorszy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...