Skocz do zawartości

Jaką antenę sat wybrać - Aluminiowa czy Stalowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno różnią się ceną i wytrzymałością. Ja mam talerz anteny aluminiowy. Antena wisi za oknem już od 1993 roku i nadal wygląda jak nowa. Metalowa to tak jak z tym kawałem o FSO Polonez "mówi rdza do rdzy, poloneza czas zacząć" - nie wytrzyma połowy tego czasu , jej wygląd przypominał będzie talerz nadgryziony zębem czasu. Zresztą łatwo zauważyć to na elewacjach budynków jak wyglądają. Na odbiór to nie ma wpływu czy metalowa czy aluminiowa - wszystko zależy od ustawienia anteny. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli anteny aluminiowe są nieśmiertelne , a stalówki nie . Jednym z plusów stalówki jest to że można kupić nawet 1 metrową za tyle co 80 cm aluminiową . Teraz nachodzi kolejne pytanie , czy te 20 cm może decydować o odbiorze mniejszej ilości satelit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielkość anteny ma wpływ na siłę i jakość sygnału. Im większa tym lepsza, szczególnie gdy chce się założyć kilka zezów do odbioru innych satelit . Jednak jest też minus wielkich anten. A mianowicie montaż chociażby za oknem w bloku. Co innego przy wolno stojącym domku tam antenę można zamontować gdzie się chce i wielkość w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to na balkonie w bloku jaki rozmiar anteny można bezpiecznie założyć? Taki swój komplecik już sobie skompletowałem wyliczyło mi ok.400 zł to chyba mało jak na frajdę i wiele nie zapomnianych chwil które można przeżyć odwiedzając wiele satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to na balkonie w bloku jaki rozmiar anteny można bezpiecznie założyć? Taki swój komplecik już sobie skompletowałem wyliczyło mi ok.400 zł to chyba mało jak na frajdę i wiele nie zapomnianych chwil które można przeżyć odwiedzając wiele satelit.

Na balkonie jest łatwiej. Można śmiało założyć większą - tylko przed założeniem dokładnie przemyśl w którym miejscu aby póżniej Ci nie przeszkadzała w korzystania z tego balkonu. Co do tej frajdy latania po tych satelitach to byłbym troszkę sceptyczny w tym względzie. Jest tam setki kanałów które ja nazywam śmieciowe i są one nie warte jak to mówią funta kłaków - szkoda naszego czasu. Są jednak też kanały godne uwagi, ale w większości przypadków do ich oglądania potrzebna jest znajomość języków do "pełni szczęścia", oczywiście żeby coś zrozumieć, bo same migające obrazki to jednak nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...