Skocz do zawartości

Problem z odbiorem sygnału Kolbuszowa Górna


jareckihg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu korzystam z dvb-t. Na samym początku odbierałem kanały z MUX-1 (siła ok. 30%, natężenie 1), MUX-2 (siła 100%, natężenie 4) a po pewnym czasie łapało mi nawet MUX-3 jednakże nie było obrazu. Niestety przy kiepskiej pogodzie sygnał z MUX-1 znikał. Teraz niestety przy sile sygnału na MUX-2 100% i jakości 4 działają wyłącznie kanały z MUX-2 a kanały z MUX-1 całkowicie zniknęły...:( Jak poprawić natężenie sygnału? Co mogę zrobić?

Dodam też że posiadam antenę kierunkową ATX-55 ze wzmacniaczem i zasilaczem która ustawiona jest na Tarnów, najchętniej ustawiłbym odbiór na Rzeszów jednakże od strony Rzeszowa stoi duży dom sąsiada i nie mogę złapać tam dobrego sygnału (jakość 40, natężenie 0). Co zrobić? Pomóżcie! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałeś .. Na początek usuń płytkę ze wzmacniaczem z anteny i zakup na jej miejsce symetryzator. Musisz zmienić także gniazdko do TV (ma być takie bez wzmacniacza). Następnie antena powinna powędrować jak najwyżej na dachu.

Dopiero teraz powinieneś zająć się szukaniem sygnału. Jeżeli jest silny, sąsiad ze swoim domem nie powinien być przeszkodą. Powoli obracaj anteną aż znajdziesz stabilny sygnał. Sprawdź jak działa antena przy ustawieniu na Krosno oraz na Solinę, nic nie wspomniałeś o takich ustawieniach. Możesz ostatecznie szukać sygnału także w odbitego na innych budynkach - ale to na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zamówię na allegro symetryzator chyba, że znajdę gdzieś w sklepie stacjonarnym w mojej miejscowości. Jednak mam odnośnie tego co napisałeś jeszcze jedno pytanie. Podłączyć symetryzator i dać nowy wtyk do końcówki kabla antenowego? Czy wystarczy wyłączyć zasilacz z prądu?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie już mam dość... Próbowałem ostatnio jeszcze wymłodzić coś z tym sygnałem... Po odłączeniu i ponownym zmontowaniu zasilacza sygnału wcale nie było:( wziąłem więc stary zasilacz i podpiąłem go i co się okazało? Jakość 100 (jak wcześniej) a natężenie sygnału 40%... Wychodzi na to, że wina zasilacza.. Wymienić na jakiś nowszy czy już tak zostawić? MUX-1 odbiera ale czasem przycina bo na nim jest natężenie 14procent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...