Skocz do zawartości

Greckie Media Publiczne (ERT)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do otwarcia tego tematu zmotywował mnie kryzys u greckiego odpowiednika naszej Telewizji Polskiej o którym możecie przeczytać tutaj: https://satkurier.pl/news/86500/grecka-t ... wideo.html

Moim zdaniem taka sama akcja powinna być przeprowadzona u nas w Polsce a jej efektem byłoby ujednolicenie stacji TVP i Polskiego Radia pod jedną marką (tak jak to zrobiono na Słowacji) o powiedzmy nazwie PRT czyli Polskie Radio i Telewizja. Rzecz jasna w takiej spółce stacje byłyby do siebie przyporządkowane a więc np: PRT2 zarówno w telewizji jak i radiu miałoby jeden profil tematyczny czyli w tym przypadku bardziej ogólny (a więc w przypadku radia byłaby to dzisiejsza Trójka) a co za tym idzie mogły by być zarządzane przez jeden zarząd.

Wracając do ERT to może takie zawieszenie nadawania (które według mnie powinno być przeprowadzane pod kątem ramówki a nie jednoczesnego wyłączania sygnału jak podczas ASO) to dobre rozwiązanie bo dzięki temu trochę oszczędzą co pewnie wyjdzie im na dobre.

Co za tym sądzicie o kryzysowej sytuacji jaka obecnie panuje w greckim ERT ? Zapraszam do rozmowy na temat tego nadawcy.

 

Tak przy okazji czy ERT miało kiedyś drugi kanał ? Pytam się ponieważ obecnie ten nadawca ma stacje z numerami 1 i 3 a tego drugiego tam niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie tak nie bawi jak stwierdzenie kryzys w Grecji. Tam bezrobotny dostaje 500 euro za nic. Pensja minimalna to bodajże 1000 euro. To ile musieli zarabiać pracownicy ERT? I pewnie żaden nie zgodził się na obcięcie pensji by ratować stację. Każdy liczył że UE znowu sypnie groszem i im pomoże. Latami żyli na kredyt, przyzwyczaili się do tego to niech teraz bankrutują. Może w końcu nauczą się oszczędzać. Z tego co czytam to już EBU oferuje pomoc. Pewnie, niech da pieniądze a za pół roku, rok będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jednak moim zdaniem nazwanie tak stacji jest nieco dziwne. Z tego co czytam na jednej ze stron to NET faktycznie nazywał się kiedyś ET-2 więc zmiana jego nazwy jest nieco dziwna.

Co do kryzysu w ERT to moim zdaniem mogli nieco poobcinać program we wszystkich stacjach a nie od razu je zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było to przewidzenia, ze taka sytuacja nastąpi, jeżeli gospodarka jest w niemal całkowitej ruinie, a turystyka nie przynosi już tylu wpływów co dawniej i na telewizję musiało w końcu paść. Ciekawy jestem w jakiej sytuacji finansowej jest platforma Nova ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę wyjść z "podziwu" w jaki sposób oni to zrobili, tzn. leciał program i nagle komunikat "no signal" :D .

 

Moja mama skomentowała to tak: "niby kraj demokratyczny i w UE, a z telewizją postąpili gorzej jak u nas w stanie wojennym" i chyba zgodzicie się, że moja mama ma sporo racji :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły ruch rządu greckiego, gdyż powinni zostawić jedną telewizję chociaż. Gdzie teraz Grecy obejrzą Puchar Konfederacji? Na cypryjskiej telewizji? Najgorzej mi szkoda kibiców sportowych z Grecji, gdyż stracą możliwość oglądania transmisji sportowych, które miał ERT. Może to tylko straszak rządu z Aten otworzą telewizję w przeciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozpaczliwy krok. Taka jest prawda, że 300 milionów euro rocznie dla kraju pogrążonego w wielkim kryzysie to olbrzymi wydatek. Ale, porównując do utrzymania TVP, w przeliczeniu relatywnym i tak wychodzi taniej niż u nas. I nie mam tu na myśli kursu złotówki do europejskiej waluty.

Rozumiem intencje Aten i nawet je popieram. Wiem, że zaraz będę pewnie przez Was wyklęty. Jedyny ratunek na uporządkowanie tego [beep]u to likwidacja i utworzenie na nowo podobnej, ale zdrowej, struktury. Czy samochód "trup zardzewiały" z ledwo zipiącym silnikiem na żółtą benzynę opłaci się naprawiać? Nie. Lepiej, taniej, kupić nowy. Tutaj jest podobnie. Coś, co generuje olbrzymie koszty i nie za bardzo się sprawdza, lepiej zlikwidować i powołać coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie abonamentu

Jeśli tylko teoretycznie, należy zawiadomić NIK w celu sprawdzenia wydatkowania środków. Nie stać na utrzymanie całego imperium? To po co za pieniądze z abonamentu tworzy się kanały komercyjne? Mam nadzieję, TVP podzieli los ERT.

Z abonamentu nie są tworzone kanały komercyjne. BBC też takie kanały tworzy i nikomu to nie przeszkadza. Abonament jest za TVP1, TVP2 i regiony reszta jest milczeniem. Tyle kasy ile ma TVP to wiele podmiotów chciałoby mieć :-).

Ja myślę że TVP żadnego losu nie podzieli przynajmniej w najbliższym czasie. Prędzej 4 latki pójdą do szkoły (no bo dlaczeo nie? ) a wiek emerytalny osiągnie 80 lat. Ktoś musi przecież zarabiać na UE.

 

Z drugiej strony jeśli rząd danego kraju wyłacza znienacka telewizję i radio to mój komentarz jest taki: w Polsce nawet w stanie wojennym tego nie zrobiono.

Jeśli chcą oszczędzać to są znane różne metody restrukturyzacji i przeobrażeń. Czyżby UE stała przed początkiem końca ? Bo to że się pogubiła i zapatrzyła sama w siebie to widać od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie abonamentu

Jeśli tylko teoretycznie, należy zawiadomić NIK w celu sprawdzenia wydatkowania środków. Nie stać na utrzymanie całego imperium? To po co za pieniądze z abonamentu tworzy się kanały komercyjne? Mam nadzieję, TVP podzieli los ERT.

Z abonamentu nie są tworzone kanały komercyjne.

Moje gratulacje. Popisałeś się wybitną znajomością tematu. Nikt w TVP nie ukrywał, że TVP Sport utworzono ze środków abonamentowych i jest z nich w pewnej części finansowany. Jak z TVP Seriale i TVP HD - nie wiem.

 

Bardzo ładnie ze strony EBU, że podtrzymuje nadawanie ERT World.

To jest NET. Nie ERT World.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ze strony EBU, że podtrzymuje nadawanie ERT World.

To jest NET. Nie ERT World.

Czyli inaczej pisząc drugi program greckiej telewizji.

Oglądałem wczoraj ich program specjalny i naprawdę sporo się ludzi zjawiło by protestować.Ciekawe czy jakby z dnia na dzień TVP i Polskie Radio zamknęli to czy też byłoby takie ruszenie jak po zamknięciu ERT.

Tak przy okazji czy obecną emisje stacji NET można zaliczyc jako piracką emisje pod patronatem EBU ? Bo moim zdaniem tak bo nadawca który w zasadzie już nie istnieje w dalszym ciągu emituje program tyle że nadzwyczajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dokładnie, że głód uczy rozumu. Zamknięcie ERT potwierdza to wyraźnie. To samo powinno się stać z naszym TVP, sprzedać moloch i podzieli się na 20 prywatnych TV kto będzie chciał oglądać będzie płacić abonament a kto nie to nie. A nie jak jest teraz, że wielce TVP każe sobie płacić abonament i puszcza syf i w koło to samo a dodatkowo reklamy. Będzie TV prywatna z TVP to będą reklamy zapewne ale będzie też treść jakaś sensowna bo jeśli by nie było to zbankrutują i nie będzie przymusi płacenia abonamentu. Likwidacja ERT w Grecji pokazuje dokładnie że greckie naciągacze zaczynają myśleć. A prezes TVP ich broni bo sam sie boi o stołek zobaczcie ile ludzi zatrudnia TVP w porównaniu do Polsatu I TVN i jakie gdzie są pensje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj przekaz był dostępny na starych parametrach ERT World czyli 10,815 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK

Obecnie przekaz jest chyba jeszcze w internecie między innymi na stronach publicznego nadawcy z Cypru...

Tak przy okazji ERT zaliczył ciekawą wpadkę na Youtubie a mianowicie pomylił on wersje językowe swoich apeli do odbiorców - wersja polska jest podpisana jako serbska i na odwrót - zobaczcie zresztą sami:

oraz

Warto dodać że poza opcjami po polsku iserbsku zrobili oni jeszcze 7 wersji językowych swoich apeli - a mianowicie również w językach angielskim, rumuńskim, francuskim, hiszpańskim, albańskim, arabskim, serbskim i rosyjskim. Wszystkie one są dostępne pod tym linkiem: http://www.youtube.com/user/ertsocialne ... lf_index=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...