Skocz do zawartości

DM7020 teraz Peace PVR HD500 co dalej ?


hulkster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dekoder HD Peace pvr 500

Oraz SD Dreambox 7020

Niestety ten ostatni musiał iść w odstawkę po przesiadce na hd

 

Niestety, jak już doczytałem z Peace nie da się zarchiwizować nagrań

(np przed oddaniem na serwis by obejrzeć nagrane seriale przed ich utratą)

 

Jaki inny dekoder (m. in szybki i z dobrym obrazem i głowicą) polecicie zamiast Dreambox (i Peace oczywiście)

Cena nie gra roli (Choć wykluczam opcję typu 7020HD za ponad 2k PLN) by miał możliwość

przerzucenia nagrania (w formie rozkodowanej).

 

(widziałem głowicę 7020HD ale zakładam, że to nie opcja upgrade'u mojego starego boxa :)

 

Dekoder będzie używany do cyfry

 

Dzięki za pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety, jak już doczytałem z Peace nie da się zarchiwizować nagrań

....

(widziałem głowicę 7020HD ale zakładam, że to nie opcja upgrade'u mojego starego boxa :)

 

Niestety handlowe tunery a na pewno dedykowane będą szyfrować nagrania. W przypadku dedykowanych ty jako abonent nie masz pełnych praw do nagrania (co nie jest zbyt zgodne z prawami autorskimi w EU).

 

Co polecić. Problemem jest parowanie sprzętowe w NC+. CAM CI+ będzie miał spore ograniczenia i raczej nie liczyłbym na nagrywanie zdekodowanego materiału.

Dopóki będzie w NC+ wsparcie dla Nagra MA to Twoje oczekiwania będą zaspokojone.

 

Miałeś DM7020. OK czyli linuxowy tuner nie będzie czymś obcym dla Ciebie. Alternatywą może by zakup klona DM800HD SE. A jeszcze lepiej klona produkowanego pod nazwą Sunray. Jak klon DM800HD SE - to koniecznie z kartą SIM A8P. Pod marką Sunray sprzedawane są klony DM800HD SE z potrójną głowicą (DVB-S2/DVB-C/DVB-T). Klony sprzedawane u nas na "alledrogo" mają dołożoną kartę Wi-Fi. Cena jest atrakcyjna - 800 - 850 PLN.

 

Nie ma żadnego problemu z oprogramowaniem. Działa poprawnie najnowszy secondstageloader v. 84.

Żadnego kłopotu z image'ami OpenPLi (nie polecam, odbiega od standardów, ma własne modyfikacje sprawiające wiele problemów z pluginami), Newnigma, Merlin3, Gemini Project 3, oryginalnym od DMM. Open Enigma 2.0 - bezproblemowo.

 

Chińczycy oferują moduły podwójnych głowic (pasują do DM800HD, DM800HD SE, 7020HD....) jak i te wspomniane potrójne comba. No cóż "uczniowie przerośli nauzczycieli" :brawo: Klon ma głowice wspierająca blindscan oraz wysokie SR do 45000 w DVB-S2 (alternatywa dla odbioru BBC z 28,2E....).

 

Alternatywą dla produktów Dream-Multimedia (org lub klonów) wartą uwagi są najwyższe modele tunerów GigaBlue ze złączem CI i czterordzeniowym procesorem MIPS Broadcom. W cenie 2/3 ceny oryginalnego modelu DM800HD SE.

 

Ma złe doświadczenia z dziwadłami jak IPBox itp. wynalazki.

 

Jeżeli chcesz oszczędzić i masz trochę "smykałki" to zdobądź BSKA/BSLA i przerób go "Enigmę"/ Nie ró tego sam -nie warto inwestować - koszty niewielkie a potrzebny sprzęt do przeróbki jest droższy. Mają dongla USB z DVB-T od nki masz tuner combo. Niestety nie będzie tak komfortowo jak z klonem Dreambox'a (łatwość zmiany firmware'u, ilość pluginów, rozszerzeń, driver'ów). Dla BSKA/BSLA z E2 polecam freebox'a, openpli niestety ma swoje liczne wady.

 

 

Aha, tak na koniec, można użyć w przypadku tunerów z linuksem tunera DVB-T podłączanego do USB. Trzeba tylko wybrać właściwy tuner (google Twoim przyjacielem). Napotykane problemy (głównie z domyślnymi parametrami ładowalnych modułów driver'ów) są niezależne do tego czy to oryginał czy klon. Jak zadziała to można oglądać i nagrywać jednocześnie (ilość jednoczesnych nagrań - ilość serwisów na mulipleksie....) - do tunera idzie cały TS. Zresztą nawet na jednej głowicy nie ma [beep]nego ograniczenia (jak w dedykowanych terminalach) na ilość nagrań jednoczesnych. Warunkiem wymaganym jest to aby wszystkie jednoczesne nagrania był dokonywane z tego samego transpondera/multipleksu (dodatkowe ograniczenie może wynikać z cech systemu kodowania / softcamu).

W przypadku dreamboxów możesz wycinać reklamy z nagrania z poziomu GUI tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...