Skocz do zawartości

Test usługi multimedialnej w technologii światłowodowej


Monisia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą odwiedzili mnie panowie z TP a w zasadzie z Orange i złożyli niesamowitą propozycję.

Dają mi do końca sierpnia za darmo do testowania usługi multimedialne w technologii światłowodowej. Okazuje się, że doprowadzili śwtałowód do mojego aparatmentowca i jak się zgodzę to podłączą mnie na okres próbny.

Orange ofeuje dostęp do internetu w szybkości do 200 Mb/s, modem Livebox 3.0. do Wi-Fi o przepustowości do 300 Mb/s oraz dekoder HD ze 133 kanałami zwykłymi i 43 kanałami HD dostarczanymi przez NC+ wraz Multiroomem.

Dzwoniłam do kolegi i jak mu podałam te parametry to na chwilę zamilkł i stwierdził, że to nie może być prawda.

Czy ktoś o tym słyszał, bo może to jacyś naciągacze albo ukryta kamera, a ja jestem blondynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu na nic co proponują ,,domokrążcy" w rodzaju ,,panów z orange" :twisted: bym się nie zgadzał. Najgorsze co można w takiej sytuacji zrobić to podpiusać cokolwiek...potem masz same problemy z niebotycznymi opłatami. Teraz co do oferty...na papieże wygląda super - w rzeczywistości jednak będzie już nie tak cukierkowo. Technologia światłowodowa to albo FTTB - Fiber To The Bilding, czyli światło jest wprowadzane do bloku i w bloku już internet rozsyłany jest po mieszkaniach skrętką miedzianą. Takie rozwiązanie jest prawdopodobnie zastosowane w twoim bloku. Jest jeszcze coś takiego jak FTTH - Fiber To The Home, czyli kable szklane są doprowadzone bezpośrednio do każdego mieszkania i są w pięte do specjalenej jednostki/konwertera i dopiero z tego konwertera idą do karty sieciowej. FTTH umożliwia uzyskanie symetrycznej prędkości nawet do 10Gb/s - obecnie bardziej upowszechnia się jednak 1Gb/s gdyż jest to rozwiazanie tańsze a równie wystarczające. FTTB to max 100mb/s niezależnie jak się operatorzy chwalą. Teraz co do prędkości zaproponowanej przez ,,panów z orange" . Najprawdopodobniej te 200 megabitów na sekundę to czysty chwyt marketingowy mający na celu przywiązać nieświadomych jeleni długoterminowymi umowami do orange :read: . Jak napisałaś szybkość ma być na poziomie do maxymalnie 200 mb/s . Najprawdopodobniej w domyśle jest tu maxymalna prędkość pobierania - której i tak się nigdy nie osiągnie, ale na umowie ładnie wygląda. Nic nie jest wspomniane w ofercie ile wynosi prędkość wysyłania - prawdopodobnie dysproporcja będzie ogromna. Kolejna sprawa to zapis w umowie do 200 mb/s , oznacza to, że jeśli prędkość internetu będzie na poziomie 500kb/s to nie ma możliwości reklamacji usługi, gdyż internet teoretycznie jest a że do zapisanego maximum dużo brakuje - to już operatora nie interesuje.

Rozwiązanie to wybór oferty internetu o prętkości powiedzmy 50 mb/s ale w wersji symetrycznej. Oznacza to, że prędkość pobierania i wysyłania = 1:1. Aby zabezpieczyć się przed spadkami jakości dostarczanego internetu dobrze jest wynegocjować z operatorem jako załącznik do umowy tak zwane warunki SLA - Service Level Agreement, czyli gwarancję minimalnej prędkości internetu nie zależnie od ruchu w sieci i pory dnia oraz maxymalny czas w jakim operator zobowiązuje się usunąć ewentualne usterki połączenia i sposób rekompensaty abonentowi za czas w którym nie ma dostępu do internetu ze względu na awarię.

Jeśli już mamy dobry internet w domu to rozprowadzenie go w formie bezprzewodowej jest proste i tanie. Na tynku jest wiele Routerów Wi-Fi o przepustowości o wiele większej niż 300 mb/s. Zobacz choćby dwuzakresowe Tplinki.

Telewizja to już zupełnie inna sprawa. Najwygodniej jest zainstalować antenę satelitarną i DVB-T i odbierać FTA z Hot Birda, Astry 19,2 lub innych pozycji, ewentualnie w razie chęci skorzystać z oferty któregoś z operatorów sat. Obecnie spółdzielnia/ administracja budynku/ wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek umożliwić mieszkańcowi instalację anteny na balkonie lub wyznaczyć miejsce, gdzie mieszkaniec może taką antenę założyć - tak mówi prawo unijne.

Podsumowując , bądź raczej krytyczna i baaardzo ostrożna w stosunku do propozycji składanych przez takich ,,panów z orange".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałam i zgodziłam się.

Jedyne co podpisałam to oświadczenie o udziale w technicznym teście dostępu do usługi multimedialnych w technologii światłowodowej. W treści jest że za darmo, a jedynie raz w miesiącu muszę wypełnić ankietę.

Mają mi zamontować we wtorek.

Szkoda, że nikt się nie wypowiada, który już ma te cacka założone.

Sorki "Figa1", ale ty z góry zakładasz i piszesz, że to i tamto nie jest możliwe. Może i masz racje ale warto to sprawdzić a dopiero potem krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monisia,FIGA1, 18 kwietnia ruszył pilotaż FTTH w Warszawie, do końca 2013 w zasięgu światłowodowego Internetu będzie około 20 tys. gospodarstw domowych, w kolejnym etapie - FTTH ruszy również w innych miastach. Prosimy o kontakt z nami przez formularz pomocy http://on.fb.me/RwMSRZ lub mailowo: facebook.pomoc@orange.com Dokładnie sprawdzimy i niezwłocznie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości. Dodatkowe informacje : http://blog.orange.pl/orange/entry/swia ... z-do-domu/ Pozdrawiam Orange Ekspert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma to oszuści i naciągacze.Sam przekonałem się o tym przedłużając umowę ,w nagrodę za 1 zł miałem dostać cyfrowy aparat fotograficzny...A i jeszcze przyspieszenie internetu!!! Miałem 6MB/s i dostałem w nagrodę DO 10 MB/s... DO 10 !!! I mam teraz nie więcej niż 7 czasami a najczęściej poniżej 3MB/s . I Tak mi przyspieszyli internet!!! Zgodnie z umową - do 10 MB/s...Aparatu fotograficznego nie dostałem !!! Na moje reklamacje odpowiadali że zgodnie z regulaminem do wyczerpania zapasów !!!!!!! Dla mnie już nie starczyło.A umowa podpisana na 2 lata...Bez możliwości rozwiązania z ich winy ...Nie dajcie się nabrać firmie ORANGEEEEEE. Przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma lekceważy klientów.

W niedzielę wysłali sms przypominający, że w poniedziałek w godzinach 12 - 16 odbędzie się montaż.

Oczywiście w poniedziałek nikt z firmy Orange nie pojawił się na budynku.

A przed chwilą otrzymałam sms o treści, że "Z przyczyn technicznych realizacja zamówienia jest niemożliwa".

Bardzo dziekuję, ale ja teraz będę chciała odszkodowania od Orange, bo 31 maja wypowiedziałam usługę Cyfrze plus, gdyż przeciez miałam odbierać telewizje od firmy Orange.

Panie "Orange Ekspercie", czy nadal ma pan coś konstruktywnego do powiedzenia?

 

W tamtym tygodniu TP, a w zasadzie z Orange złożyło niesamowitą propozycję mieszkańcom budynku przy ulicy Łuckiej 15 w Warszawie, że dają do końca sierpnia za darmo do testowania usługi multimedialne w technologii światłowodowej.

Okazuje się, że doprowadzili śwtałowód do naszego aparatmentowca i rozprowadzili kabel po piętrach.

Orange ofeuje dostęp do internetu w szybkości do 200 Mb/s, modem Livebox 3.0. do Wi-Fi o przepustowości do 300 Mb/s oraz dekoder HD ze 133 kanałami zwykłymi i 43 kanałami HD dostarczanymi przez NC+ wraz Multiroomem.

Wszystko pięknie jak w bajce, jednak to wszystko jak się okazało był żart.

W niedzielę wysłali sms przypominający, że w poniedziałek w godzinach 12 - 16 odbędzie się montaż.

Oczywiście w poniedziałek nikt z firmy Orange nie pojawił się na budynku.

A przed chwilą otrzymałam sms o treści, że "Z przyczyn technicznych realizacja zamówienia jest niemożliwa".

Bardzo dziekuję, ale ja teraz będę chciała odszkodowania od Orange, bo 31 maja wypowiedziałam usługę Cyfrze plus, gdyż przeciez miałam odbierać telewizje od firmy Orange.

Firma ta oszukała mnie poraz ostatni. To zwykli oszuści !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś "Connor" dokładnie i ze zrozumieniem przeczytał mój pierwszy post a zwłaszcza fragment, cyt. "dekoder HD ze 133 kanałami zwykłymi i 43 kanałami HD dostarczanymi przez NC+ wraz Multiroomem" to nie zadawałbyś pytań co ma cyfra do internetu.

Poza tym usługa multimedialna jak mówi sama definicja dotyczy kilku pozycji, czyli interentu, telewizji, telefoni.

To nawet dla mnie jako blondynki wydaje się dosyć oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monisia , przepraszam - mam na imię Marek, jestem Orange Ekspertem i chętnie wyjaśnię tę sytuacje. Niezbędnym krokiem z Twojej strony będzie przesłanie do nas zgłoszenia w tej sprawie korzystając z aktywnego formularza :

http://on.fb.me/RwMSRZ Sprawdzę i niezwłocznie odpowiem. Pozdrawiam Orange Ekspert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...