Jump to content
Sign in to follow this  
lukasz125

Jak przerobić nagrania .mts lub .ts na DVD?

Recommended Posts

Jak w tytule. Próbowałem już na pare sposobów ale żaden nie był zadowalający.

Chodzi mi o wycięcie reklam, a jakość żeby jak najmniej uległa zmianie.

Ja osobiście używam Nero Video w wersji 11 lub nowszej, starsze wersje nie obsługują formatu .ts(dawniej Nero Vision) . Nagrany materiał w postaci DVD-Video da się otworzyć na każdym odtwarzaczu DVD.

No i mam Nero 12, ale mam problem z imortem. Dokładniej importuje mi tylko reklamy czyli to czego nie chce. Wydaje mi sie że to przez to że mają inna rozdzielczość niż film. Jak to naprawić?

Proponuje zrobic tak:

Avidemux

Wyciac reklamy zapakowac w kontener mkv i zostawic dla Audio i Video "Copy". Przemuksuje zawartosc bez rekompresji.

W celu wyciecia dodatkowych sciezek uzyc MKVMerge które pozwala na manipulacje z poszczególnymi streamami.

Potem ewentualnie zzrobic z tego DVD poprzez authoring i rekompresje do MPEG-2 ale nie widze potrzeby tworzenia w dzisiejszych czasach DVD

Guest Anonymous

Bez rekompresji to wytniesz jedynie z dokładnością do głównych klatek.

Jest wiele programów - unikałem narzędzi typu wybierz i kliknij bowiem zawsze coś było nie tak.

Wracając do DVD - np. DVD Lab Pro - masz pełną kontrolę nad tym co chcesz zrobić z nagraniem,menu, dodatkami. Wszelkie inne gadżety jak np. Nero vision to tylko gadżety typu naciśnij a my zrobimy za Ciebie po swojemu bo wiemy lepiej od Ciebie co chcesz. Ale wcześniej musisz plik MPEG'a przygotować - tak jest wygodnie. Masz nop. program VirtualDub. Owszem dodatkowe serwisy trzeba przygotować ale warto tego się nauczyć.

Są fajne pozornie "kombajny" jak np. VideoReDo ale spotyka zonk - np. ty;'ko jedna ścieżka audio, wycięty subtitling, EIT... Dla mnie nie do przyjęcia.

Może jednaka trzeba się przemóc do, demultipleksowana, postawienia usługi frameserwera i używania VirtualDub'a. Pozornie trudne ale potem robi się to z automatu.

Na dzień dzisiejszy tworzenie DVD jest pozbawione sensu. To przeżytek. Lepiej jest przetworzyć to na jakiś sensowny format - np. sugerowany mkv i strumieniować go do odtwarzacza multimedialnego podłączonego do TV albo do samego TV. Autoring, wypalanie płyty itd to już strata czasu. Nawet nagranie na penie pliku na penie i wsadzenie go do do TV czy player'a trąci już myszką. Pomyśl - jesteś fanem seriali, masz przygotowany skrypt który szuka aż pojawi się dump odcinka serialu w necie, ściągnie i np. rano możesz już sobie obejrzeć. Samo się robi :D

Są fajne pozornie "kombajny" jak np. VideoReDo ale spotyka zonk - np. ty;'ko jedna ścieżka audio, wycięty subtitling, EIT... Dla mnie nie do przyjęcia.

Nowsze wersje zostawiają dwie ścieżki. Ja przerabiam w mediacoderze materiał SD do .mp4, bitrate video 700 kbps, audio 96 kbps. Przy zwykłych programach w zupełności to wystarcza.

Przy okazji zapytam. Czym "wydłubać" napisy z .ts? Czy to napisy TXT czy DVB. Zna ktoś sposób?