Skocz do zawartości

ULTRA HD już jest


Max11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zainspirowalem sie piszac tego posta, po wypowiedzi w innym temacie usera @widz666 piszac podobne podsumowanie, w dziale [ALL] TVN na str.263

To będzie tak, że za kilka lat będziemy mieć nasze kanały 4K, ale ich bitrate będzie mniejsze niż tych HD dziś.

 

W polsce zapanowala moda na robienie z kanalow HD przekazu o jakosci troche lepszej jak SD, i nasuwa mi sie taka mysl, skoro sa ludzie ktorzy nie widza tego co sie dzieje, sa zadowoleni z tych kanalow teraz, tak samo jak i wczesniej to, niech sie nie zdziwia, a napewno zobacza wielka roznice w jakosci transmisji video miedzy HD a UHD, operatorzy w polsce specjalnie obnizaja jakosc kanalow HD, by pojawiajace sie materialy w UHD dawaly wlasnie ten bogatszy az! 4-ro krotnie obraz, ktory to wyroznial sie bedzie, przy tych pogarszanych kanalach HD(powstanie nc+, zjechanie na jakosci paczki c+, pozniej naziemna i satelitarnie takze zjechana jakosc TVP, a aktualnie od kilku dni, znow ITI w nc+ robi szopke na wlasnych kanalach)

Podsumuje = wygladac to moze tak, dobrej jakosci kanal HD bedzie mial od 2mbit do 4mbit, a UHD od 8mbit do 12mbit w najwyzszych porywach do 15mbit czyli tyle ile w najlepszej jakosci mialy TVN'y i C+ Sport(te wartosci mbit, to oczywiscie tylko taka moja teoretyczna wzmianka, bo moze to byc jeszcze slabiej)

chetni na kupno tv UHD ? kiedy to bedziecie jawnie zrobieni w wala i jeszcze zabulicie za sprzet :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie powoli zaczyna wyglądać. Powolutkie obniżanie jakość HD, żeby ludzie się przyzwyczaili do słabszego, mniej wyraźnego obrazu, a potem kanał UHD z bitrate co najwyżej podobnym do dawnego, dobrego HD i Eureka. Oto mamy nową jakość UHD i bitrate wyższe niż obecne HD, obraz wyraźniejszy, bo przecież rozdzielczość też wyższa. Tylko się cieszyć. Cyfrowy Polsat już tego wykonywać nie musi, bo od lat tak nadaje, to teraz NC+ musiał jakoś zadziałać i sztucznie poobniżać jakość. Znowu to nasze polskie kombinowanie. Żaden rząd, władze itp. tego nie zmienią, bo to kombinowanie, oszukiwanie w nas siedzi. I w ludziach, i w właścicielach telewizji. Dlatego w Polsce ciężko żeby coś było dobrze, bo tacy jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nas wlasnie czeka, 1 kanal pseudo UHD (czyli wygladac bedzie jak dotychczas bardzo dobrej jakosci kanal HD, w polskiej platformie) kosztem wszystkich kanalow HD ktore beda wygladac troche lepiej jak kanaly SD(poprawne jakosciowo jak na standardy PL) w polsce. Zaczynajmy boom UHD/4K !!! jeszcze Ci co byli za tym, beda tego zaniedlugo bardzo zalowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że ktoś będzie jednym kanałem tv robił boom na UHD? Jeden kanał to może i powstanie i nawet będzie miał regularna emisję ale drugi czy trzeci to powstanie za jakieś 5 lat. To nie tv będzie napędzać sprzedaż wyświetlaczy 4K a smartfony, kamery cyfrowe, cyfrówki, net. I nie w Polsce będą one sprzedawane a w krajach stojących w rozwoju o poziom wyżej. Japonia, USA, Europa Zachodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem tv 3d wlasnie dla i pod c+ 3d(dobrze ze sa materialy w necie i sprzet spelnia swoja role, pliki duzo giga nie zajmuja, a w UHD film bedzie mial z 80-100gb kto to bedzie pobieral?) i mysle ze jeszcze jakis % abo. tak zrobilo, Myslisz ze pod UHD tak tez nie bedzie? ja mysle ze wlasnie tak bedzie. a ten co ma kupic UHD nie dla platformy to i tak kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio model Philipsa UltraHD 7800 i jakość obrazu mnie nie zawiodła. Poziom ze starych dobrych Philipsów został na szczęście zachowany. :) Niektórzy narzekają, że matryca tylko 50 Hz odświeżania, ale to absolutnie nie widać w jakości obrazu. Programowe podbijanie odświeżania robi swoje i obraz jest bardzo płynny. Chętnie sprawiłbym sobie taki do domu, mam nadzieję, że polska telewizja i serwisy VOD wkrótce się dostosują do nowych wymagań odnośnie jakości obrazu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak polacy nie chca i nie moga sie dostosowac do norm HD a to juz pare lat, zamiast isc do przodu z jakoscia to sie cofaja na kupe HD

 

A jak sie maja dostosować jak nadal się oferuje prace za 2,50 - 3,50 za godzinę, zaś 100 wa więcej od minimalnej to już wyoskie atrakcyjne zarobki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moqu'ai, o czym Ty właściwie mówisz, skoro nawet w Japonii, gdzie UHD funkcjonuje od długiego czasu, procent odbiorców telewizji w tym standardzie nie jest wcale budująco wysoki.

 

Tu nie o regulacje chodzi, ale o zwyczajny rozsądek, jako że tak naprawdę nowinkami technicznymi podniecają się tylko entuzjaści, a nie rynek.

Niechlubny wyjątek stanowi nisza gadgetów, typu telefony, tablety, bo tu statystyki psują zazwyczaj nastoletni klienci, dla których te przedmioty stanowią nobilitacyjne fetysze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powszechne UHD to odległa przyszłość, a zwłaszcza w PL, gdzie jeszcze mnóstwo programów produkuje się w SD. Nawet poza TV bardzo trudno znaleźć coś w rozsądnej jakości UHD.

Jednak znając życie już nie jeden "Janusz" szpanuje przed sąsiadami sprzętem, którego możliwości nie wykorzystuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ludzie zobaczą OLEDA ale FULL HD to pomyślą że to 4k tak będzie

 

taki TV będzie na tą chwile naj dla samego 1080p

 

4k na razie KOREA w kablówkach na już od teraz dostępne + właśnie OLEdowski LG

 

reszta to materialy vod w serwisie Samsunga kilka pozycji ale z tego co wiem łącze ponad 20mbit.

 

Prosze bardzo weź sobie telefon Galaxy Note 4 nagraj jakieś klipy dobrym oświetleniu w 4k potem podłącz to do OLEda i wtedy skomentuj czy takiego czegoś potrzebujesz ale na razie to będzie tylko AVC a nie HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co caly ten marketing, wrzawa wokol telewizji i odbiornikow UHD ? o tym mowie w stosunku do polskich realiow.

 

Żeby znaleźć [beep]ów którzy na fali mody i snobizmu poleca wydać kolejne kilkanaście tysięcy by być na topie w "towarzystwie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obraz z drobnymi wpadkami OK, ale dźwięk położyli po całości, mają chyba jakąś awarię albo przester... W każdym razie koncert leci ;)

 

EDIT: Naprawili przester dźwięku, ale jeszcze co kilka minut na moment u mnie zrywa audio, wydaje mi się też, że jest lekki rozjazd audio i wideo (obraz szybszy). Co do obrazu - kompresja IMHO nie bardzo radzi sobie z szybko zmieniającym się oświetleniem. Zbliżenia z kamer wyglądają na mocno przekompresowane. Trochę też zbytnio tymi kamerami machają jak na mój gust. Wrażenia z Samsunga UE48HU7500L ;)

 

EDIT 2: Przed momentem polski akcent - ktoś z naszą flagą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z drobnymi wpadkami OK, ale dźwięk położyli po całości, mają chyba jakąś awarię albo przester... W każdym razie koncert leci ;)

 

EDIT: Naprawili przester dźwięku, ale jeszcze co kilka minut na moment u mnie zrywa audio, wydaje mi się też, że jest lekki rozjazd audio i wideo (obraz szybszy). Co do obrazu - kompresja IMHO nie bardzo radzi sobie z szybko zmieniającym się oświetleniem. Zbliżenia z kamer wyglądają na mocno przekompresowane. Trochę też zbytnio tymi kamerami machają jak na mój gust. Wrażenia z Samsunga UE48HU7500L ;)

 

EDIT 2: Przed momentem polski akcent - ktoś z naszą flagą :D

 

Potwierdze ci te fakty zrywa rówież co jakiś czas audio też na LG i jest ten rozjazd audio i wideo ale dajmy im taryfe ulgową to pierwsza taka transmisja LIVE 4K koncertu.

Tak wrażenie na LG bez zarzutów po za tymi wyżej chodzi bez resetów TV nagrzewań itp... oglądamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniec ;) Z wpadek technicznych - zauważyliście w lewym górnym rogu czerwoną liczbę "35" ;) Była przez cały koncert ;) Kamerzyści i realizator muszą się jeszcze poduczyć nieco (momentami chaotyczne ujęcia, zbliżenia czy zmiany kamer), a technicznie odnoszę wrażenie, że coś jednak kompresja była zbyt duża (?) Momentami nie trudno było dostrzec jej charakterystyczne efekty. Z dźwiękiem też się nie popisali - MPEG stereo 192 kbit/s. Przy transmisji UHD? To jak dokręcić do Mercedesa kółka od Malucha... Generalnie jednak świetna transmisja, darmoszka, więc nie można narzekać :P Zespół w świetnej formie, muzycznie ekstraklasa ;) Pierwsze koty za płoty, mam nadzieję, że wnioski z testów zostaną wyciągnięte i najpóźniej za miesiąc kolejny koncert za darmo :P

 

Blisko 2h materiału, 25 GB :P

 

EDIT: Zapowiadano transmisję 10bit, ale widzę 8bit - dziwne.

 

EDIT 2: Wspomniany wcześniej polski akcent ;)

 

d3545.jpg

 

Drugi zrzucik

 

d3546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...