Skocz do zawartości

Polsat Romans


M@rcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma gdyż kanałów telenowelowych w Polsce praktycznie niema. Owszem, jest Novela TV, ale jej zasięg jest minimalny: Multimedia Polska i 21 małych kablówek. Więc nie dziwne, że nie ma go w zestawieniu 100 najpopularniejszych kanałów tematycznych. Oglądalność Novela TV nie jest nawet mierzona.

 

Zainteresowanie telenowelami jest jak najbardziej, może nie gigantyczne, ale jest. Telenowele emitowane na antenie TV4 osiągają bardzo dobrą widownie, nieraz zdarzało się, że widownia sięgała miliona widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gdyż kanałów telenowelowych w Polsce praktycznie niema. Owszem, jest Novela TV

 

Jest jeszcze Zone Romantica, która nadaje w CP i kablówkach oraz Romance TV który nadaje w nc+ i w kablówkach.

ZR wyleciało z zestawienia TOP 100 tematycznych w 2012r. więc popularne nie jest, Romance TV w ogóle nie jest monitorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone Romantica dostępne jest w cyfrowym polsacie i chyba w orange ale nie ma go już w kablówkach.Niema go w zestawieniu Top 100 ponieważ od ponad roku nadaje tylko i wyłącznie powtórki.Jedno jest pewne skoro będzie to kanał na polskiej koncesji to z pewnością zobaczymy na nim polsatowskie syfy typu świat wg.kiepskich,trudne sprawy i inne badziewia a telenovel latynoskich pewnie tyle co kot napłakał. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone Romantica nadaje obecnie tylko w CP i w Orange dla abonentów, którzy posiadaj jeszcze stare pakiety TP. Kanału niema już w żadnych kablówkach.

 

Romance TV, to kanał filmowy, ale nie o tematyce latynoskiej. Nadawane tam są tylko i wyłącznie niemieckie seriale i filmy, ewentualnie europejskie. Podobnie jest z CBS Drama, tylko, że tam są one produkcji amerykańskiej. Więc nie ma co porównywać tych kanałów ze sobą. To tak jakby porównywać TVP Seriale z AXN, czy Fox.

 

To, że Zone Romantica nie znajduje się już w zestawieniach oglądalności kanałów tematycznych, to wynik tego, że oficjalnie kanał ten nie istnieje. Jego oglądalność od 3 grudnia nie jest już przez nikogo mierzona, na antenie ZR nie ma także reklam, a czas antenowy nie jest sprzedawany. Kanał jest po prostu sztucznie utrzymywany przy życiu przez Cyfrowy Polsat.

 

W czasach gdy Zone Romantica jeszcze oficjalnie nadawała w Polsce, czyli do 3 grudnia 2012 roku. Zawsze znajdywała się w Top 100 stacji tematycznych, a jej oglądalność była kilku kilkukrotnie wyższa od obecnej oglądalności kanału CBS Action, który jest niby jej oficjalnym zastępcą na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztucznie utrzymywany przez CP? To tak sobie po prostu CP nadaje kanał pod nazwą Zone Romantica bez zgody Chellomedia? Coś mi się nie wydaje, to przecież byłoby złamanie praw autorskich. Być może Polsat wykupił nazwę i zawartość ale jaki sens w takim razie miałoby tworzenie Polsatu Romans, skoro mogliby dalej nadawać ZR... Szkoda, że Satkurier nie pisze nic na ten temat zwłaszcza iż wg przedstawicielki Chello, kanał ZR miał zniknąć w kwietniu, a tu mamy koniec maja a on nadaje nadal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki sens w takim razie miałoby tworzenie Polsatu Romans, skoro mogliby dalej nadawać ZR...

Myślę że taki sam jak zmiana TV Biznes w Polsat Biznes. Będą mogli się chwalić że mają już xx kanałów tematycznych :)

Oglądalność ZR w listopadzie 2012

http://media2.pl/badania/98541-Top-100- ... ejsze.html

Rok do roku ZR straciła w ogólnej grupie 63% a w komercyjnej 53% widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pod koniec nadawania traciła oglądalność, gdyż nadawca systematycznie od ponad roku przed zlikwidowaniem skutecznie niszczył Zone Romantica poprzez nadawanie w pętli powtórkowych emisji telenowel i filmów. W ostatnich miesiącach przed 3 grudnia kanał nie nadawał się już praktycznie do oglądania, mini-seriale po zakończeniu swojej emisji na drugi dzień wchodziły do emisji w inne pasmo i tak było już do samego końca stacji. Jedne serial zdołał oblecieć wszystkie pasma godzinowe.

Emisję ostatnich premierowych telenowel zakończono w maju 2012 roku, później były już tylko i wyłącznie powtórki. Kto miał to oglądać? Dlatego niedziwne, że oglądalność spadała. Chociaż porównując ją z obecną oglądalnością kanałów CBS, to była kilkukrotnie wyższa nawet w tych ostatnich tragicznych miesiącach nadawania.

 

Jeszcze w czasie emisji ostatnich premier czyli z początkiem 2012 roku, Zone Romantica zyskiwała w rankingu, zawsze była na plusie. Nieraz będąc liderem wzrostu spośród wszystkich stacji filmowych.

 

Dowody:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/20 ... ej-do-gory

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ka ... mi-wzrostu

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ka ... -najwiecej

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/zo ... ino-polska

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ax ... ro-do-gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polsat Romans będzie miał w ofercie telenowele, to myślę, że stacja byłaby strzałem w dziesiątkę w NTC. Pamiętajmy, że największą grupę widzów telenowel stanowią kobiety, szczególnie w przedziale 35+. Właśnie tacy widzowie stanowią główną grupę odbiorców NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... szykuje sie kolejny kanał który moja mama będzie oglądała cały czas a my ani ruszyć pilota. :D Chociaż pomysł nawet dobry ale pod warunkiem że powtórzą stare programy a szczególnie Adam i Ewa. :) Ale to Polsat to możemy się spodziewać Pierwsza Miłość 23 odcinki dziennie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na Polsat Romans będą wyłącznie telenowele latynoskie. Dość już tych wszystkich polskich oper mydlanych, które Polsat emituje na każdej ze swoich anten. Jedyną polska produkcją Polsatu jaką można nazwać mianem telenoweli jest "Adam i Ewa", która w dodatku była stworzona przez Pawła Nowickiego, producenta telenowel w Kolumbii. W 2000 roku wrócił na chwilę do Polski i stworzył właśnie dla Polsatu "Adama i Ewę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak muszą byc polskie produkcje to dobrym pomysłem by było stworzenie jakiegoś nowego romansidla na poziomie z młodymi jeszcze tak bardzo nieznanymi aktorami :) mamy juz dużo kanałów gdzie lecą w kolko te same seriale.

Ze starych produkcji to tylko z sentymenty obejrzalabym Paulinę i stara brzydule :D ale to chyba malo możliwe bo oby dwie telenowele leciały na TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat, też ma w swoim archiwum wielkie hity, które gromadziły wielomilionowa publiczność: "Zbuntowany anioł", "Paloma", "Luz Maria", "Dziki księżyc", "Fiorella", "Posłaniec szczęścia". Wszystkie one biły rekordy oglądalności Polsatu. Warto aby do nich sięgnęli jeszcze raz. Sukces gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na Polsat Romans będą wyłącznie telenowele latynoskie. Dość już tych wszystkich polskich oper mydlanych, które Polsat emituje na każdej ze swoich anten. Jedyną polska produkcją Polsatu jaką można nazwać mianem telenoweli jest "Adam i Ewa", która w dodatku była stworzona przez Pawła Nowickiego, producenta telenowel w Kolumbii. W 2000 roku wrócił na chwilę do Polski i stworzył właśnie dla Polsatu "Adama i Ewę".

No cóż posłuże się tytułem jednej z telenovel Romantici"Marzenia nic nie kosztują". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to kanał Polsatu, to pewnie będą tam leciały powtórki polskich tasiemców emitowanych z głównych anten Polsat, zapewne powtórki latynoskich telenowel z TV4 i jakieś filmy o tematyce romantycznej. Fajerwerków raczej bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Polsat, też ma w swoim archiwum wielkie hity, które gromadziły wielomilionowa publiczność: "Zbuntowany anioł", "Paloma", "Luz Maria", "Dziki księżyc", "Fiorella", "Posłaniec szczęścia". Wszystkie one biły rekordy oglądalności Polsatu. Warto aby do nich sięgnęli jeszcze raz. Sukces gwarantowany.

 

Jeśli Polsat poszedłby z tym kanałem w kierunku, o którym mówisz to, mówiąc ostrożnie, stacja ta może stać się ewenementem na dzisiejszym rynku telewizyjnym. Sukces mieliby w kieszeni.

 

Szkoda tylko, że cały plan ograniczają licencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat, też ma w swoim archiwum wielkie hity, które gromadziły wielomilionowa publiczność: "Zbuntowany anioł", "Paloma", "Luz Maria", "Dziki księżyc", "Fiorella", "Posłaniec szczęścia". Wszystkie one biły rekordy oglądalności Polsatu. Warto aby do nich sięgnęli jeszcze raz. Sukces gwarantowany.

 

Jeśli Polsat poszedłby z tym kanałem w kierunku, o którym mówisz to, mówiąc ostrożnie, stacja ta może stać się ewenementem na dzisiejszym rynku telewizyjnym. Sukces mieliby w kieszeni.

Sukces to i tak raczej będzie, bo pewnie stacja trafi do najniższych pakietów CP, a że wielu widzów rzuca się na powtórki jak na luksusowy produkt, to sukces jest niemal pewny. Pokazuje to idealnie przykład czy ty Polsat 2, ATM Powtórka czy Puls 2. Nawet powtórki sądów w TVN7 są jednymi z najchętniej oglądanych pozycji programowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...