Skocz do zawartości

Polsat Romans


M@rcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja Polsat planuje uruchomienie dwóch kolejnych kanałów tematycznych – Polsat Romans i Polsat Sport Weekend.

 

Nadawca wystąpił już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskami o koncesje na ich nadawanie. Nie ujawnia, kiedy oba kanały ruszą.

 

Polsat Romans ma emitować filmy i seriale dla kobiet. Kanałem o podobnej tematyce jest należący do niemieckiej firmy Mainstream Media - Romance TV, dostępny w ofercie NC+ i sieci kablowych.

 

”Postępująca fragmentaryzacja rynku odbiera udziały dużym telewizjom, dlatego naszą strategią jest odzyskiwanie udziałów w rynku, dzięki budowie portfolio kanałów tematycznych” – tłumaczył w zeszłym tygodniu na konferencji prasowej Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

 

Więcej na: http://biznes.pl/magazyny/media/telewizja/powstaja-polsat-romans-i-polsat-sport-weekend,5521734,magazyn-detal.html

 

Chyba wyjaśnia się już dlaczego do tej pory nie usunięto kanału Zone Romantica, ani tez nie dodano Noveli TV. Ciekawe, czy będą emitowac telenowele z anteny Zone Romantica i czy zastąpią ją tym kanałem jako rebranding. Wtedy nie będzie możliwości do wypowiedzenia umowy z powodu wycofania kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie skąd oni wezmą 33% audycji polskich do wyp. koncesji Polsat Romans? Pewnie PIERWSZA MIŁOŚĆ z 6 odcinków codziennie będa emitować. A nie lepiej było na zagranicznej koncesji ten kanał uruchomić?

"Pierwsza miłość", "Samo życie", "Linia życia", "Adam i Ewa" i inne. Mają co emitować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej z Novelą TV, niż Romance TV.

 

Kilka dni temu na swoim fb w odpowiedzi na pytanie o dostępność w Cyfrowym Polsacie, Novela TV odpowiedziała w następujący sposób...

Pracujemy nad modelem współpracy i mamy nadzieję że już wkrótce całość naszej oferty będzie dostępna zarówno w telewizji Ipla jak i w CP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jęsli ten kanał rozpocznie nadawanie za jakiś czas (a właściwie nie wiadomo kiedy) to chciałbym aby były prezentowane telenowele z bogatego archiwum Polsatu czyli Amor Latino, Cud miłości, Dziedziczna Nienawiść, Dziki Księżyc, Fiorella, Kachorra to ja, Luz Maria, Paloma, Po prostu miłość, Posłaniec szczęścia, Z głową w chmurach, Zbuntowany anioł a także z archiwum TVNu czyli Barwy grzechu, Biały Welon, Brzydula (wersja kolumbijska), Kamila, Cristina, Cena miłości, Esmeralda, Gorzka zemsta, Labirynt namiętności, Mała Księżniczka, Paulina, Prawdziwa miłość, Wiosenna Namiętność, W niewoli uczuć, Virginia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Romans? To chyba pierwszy kanał Polsatu z polskim dopiskiem. Pozostałe mają np. Cafe, Play, Jim Jam, Crime, Food, Sport Extra, Sport News, Sport Weekend. W logo tego kanału widziałbym serce, oprawa powinna być romantyczna a lektor(ka) mieć taki zmysłowy głos. Wprawdzie to kolejny kanał Polsatu, ale jest zapotrzebowanie na taki kanał, więc nie sprzeciwiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej z Novelą TV, niż Romance TV.

 

Kilka dni temu na swoim fb w odpowiedzi na pytanie o dostępność w Cyfrowym Polsacie, Novela TV odpowiedziała w następujący sposób...

Pracujemy nad modelem współpracy i mamy nadzieję że już wkrótce całość naszej oferty będzie dostępna zarówno w telewizji Ipla jak i w CP

 

 

Zapewne skończy się na tym, że wybrane pozycje Noveli TV trafią do Ipla, tym bardziej teraz gdy CP chce uruchomić Polsat Romans. Ponadto wydaje mi się, że Polsatowi Romans będzie bliżej do Romance TV, aniżeli do takiej Noveli TV czy Zone Romantica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatem Romans będą chcieli zastąpić Zone Romantica, czyli stacje emitująca latynoskie telenowele, a nie niemieckie. Jeżeli zawartość programowa będzie się różnic od zawartości ZR, to CP nic to nie pomoże i abonenci jak najbardziej będą mogli wypowiadać umowy.

 

Podejrzewam, że wykorzystają bogate archiwum Zone Romantica, które i tak już do nich należy.

 

Co do kanału Novela TV, to wiem od dyrektora dystrybucji Polcastu, że są prowadzone rozmowy z Cyfrowym Polsatem, ale na tym etapie nie może podać żadnych informacji. Dodając do tych informacji jeszcze post z fb Novela TV, to śmiało można stwierdzić, że coś jednak jest na rzeczy.

Pracujemy nad modelem współpracy i mamy nadzieję że już wkrótce całość naszej oferty będzie dostępna zarówno w telewizji Ipla jak i w CP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin, nawet jeżeli Polsat Romans zastąpił Zone Romanticę, to i tak ci, którzy mają Zone Romanticę zagwarantowaną w swojej umowie będą mogli bezkarnie rozwiązać umowę, ponieważ jest to zmiana, na którą klient nie musi się zgodzić. Poza tym na tą chwilę to nawet ciężko powiedzieć, czy Polsat Romans w ogóle będzie jakieś latynoskie tasiemce emitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę iść z tobą o zakład, że nie będzie się dało rozwiązać umów. Podobnie jak to było z kanałem Club TV, który zamienił się w CBS Drama. Cyfrowy Polsat na pewno nie da okazji do ucieczki swoim abonentom, o to jak najbardziej możesz być spokojny.

 

Dziwnym trafem, że po tym jak ogłoszono likwidacje kanałów Zone Romantica i ESPN, Cyfrowy Polsat składa koncesje o kanały o takiej samej tematyce, sportowa i filmowa. Nie daje ci to do myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin, ale w przypadku Club TV na CBS Drama, to był rebranding kanału należącego do tego samego nadawcy (podobna sytuacja miała miejsce teraz z Wedding TV na Love, ale to jest kanał tego samego nadawcy). Tutaj mamy do czynienia z dwoma różnymi kanałami od dwóch różnych nadawców. CP po prostu chce zapewnić dziurę po tym, jak zlikwidują Zone Romanticę i ESPN Classic Sports w swojej ofercie. Poza tym w ubiegłym roku za Polsat Futbol dodali FightBox i jakoś było można było bezkarnie rozwiązać umowę, więc nawet jeżeli Polsat Romans zastąpi Zone Romanticę, to i tak zerwiesz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwali, bo nie wiedzieli czym zaskoczy nc+. Poza tym CP nadal kuleje jeżeli chodzi o prawa sportowe, czy filmowe. Uwierz mi, że jeżeli Zone Romantica zakończy nadawanie i uruchomią Polsat Romans, to nie ważne, że dostaniesz kanał o tej samej tematyce, ale to już będzie stacja od innego nadawcy. I jeżeli masz zagwarantowaną Zone Romanticę w swojej umowie, to spokojnie zerwiesz bezkarnie umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ważne, że dostaniesz kanał o tej samej tematyce, ale to już będzie stacja od innego nadawcy. I jeżeli masz zagwarantowaną Zone Romanticę w swojej umowie, to spokojnie zerwiesz bezkarnie umowę.

A co za problem odsprzedać Zone Romantica CP za symboliczną złotówkę i dopiero wtedy zmienić nazwę? Może już tak się stało? Na stronach Chello nie ma wzmianki o takim kanale jak Zone Romantica. Oczywistą oczywistością jest że CP robi nowy kanał by uniemożliwić masowe wypowiadanie umów. Bo raczej nie robi tego z powodu gigantycznego zainteresowania telenowelami :) Rzuciłem okiem na zestawienie 100 kanałów tematycznych i nie ma w nim żadnego z telenowelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...