Skocz do zawartości

tv tylko z wejściem antenowym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam tv Toshiba. Telewizor ma już sporo lat jednak służy bez zarzutu. Do tej pory odbierałam nim kanały zwykłą anteną pokojową. Teraz potrzebny jest dekoder i tu jest problem. Telewizor ma z tyłu tylko jedno wejście, to, w które miałam podpiętą antene. Czy jest jakiś sposób żeby podpiąć jakiś dekoder? Pytałam w paru sklepach i albo twierdzili, że sie nie da jak nie ma euro, albo że owszem, bo:"tu wejdzie a tu wyjdzie i wróci"(ale tylko w 2 sklepach próbowali to zrobić i im nie wyszło, bo te telewizory z wystawy łapały jakieś kanały zaprogramowane w tv).

Jak myślicie, da się jeszcze coś zrobić z tym moim telewizorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tv nie jest nic podłączone prócz anteny;)

 

Jeśli masz tam wyłącznie gniazdo antenowe (a wynika to z Twojej wypowiedzi), to w przypadku chęci dalszego korzystania z tego telewizora powinnaś zainwestować w tuner DVB-T z wbudowanym modulatorem RF - np. Strong SRT8113.

Czyli do tego potrzebuje jeszcze kabelek żeby podłączyć to do tv? Bo rozumiem, że antene podłączam do dekodera a dekoder do tv,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tu masz złącza w omawianym tunerze: http://www.strong.tv/images/products/re ... 113_RP.jpg

 

Do gniazda "ANT IN" podłączasz antenę pokojową, a do gniazda "TO TV" podłączasz kabel:

kabel_antenowy.jpg

którego drugą końcówkę z kolei wpinasz z tyłu telewizora (tam gdzie masz w tej chwili antenę).

 

Jak poszukasz na znanym portalu aukcyjnym to zdarzają się aukcje gdzie oferuje się tuner razem ze wskazanym kablem. Dostać go to chyba też nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar, tak są zestawy z kablem właśnie oglądałam. To, co podałeś to konkretny model, niestety troszkę kosztuje. Mógłbyś mi podać jakieś dane, jakich cech mam szukać w dekoderach żeby pasowało? Może znalazłabym coś tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...