Skocz do zawartości

Cabletech URZ0198 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

b021dc9ecd15606887f0977727ccf0ad.jpg

13e78cb4025006d8950ef42d48829528.jpg

Tuner:

- Wejście: RF x2 (IEC-TYPE, IEC169-2, żeńskie; F-TYPE, IEC169-24)

- Wyjście RF x2 (IEC-TYPE, IEC169-2, FE MALE (przelotowe) F-TYPE, IEC169-24)

- Zakres częśtotliwości:

DVB-T: 174MHz ~ 230MHz (VHF), 470MHz ~ 862MHz (UHF)

DVB-S/S2: 950MHz ~ 2150MHz

- Poziom sygnału: DVB-T: -15 ~ -75 dBm

DVB-S/S2: -25 ~ -65 dBm

Dekoder:

- Dekoder video: MPEG-2MP @ ML/MPEG-4AVC/H.264HP @ L4.1 i MP @ L4.1

- Dekoder audio: MPEG-1 Layer1, 2, PCM/HE-AACV1.0

- Obsługiwane formaty video: 4:3 LB/16: 9WS/Auto/4: 3Full / 4:3 PS

- Wyjścia video: CVBS / RGB / HDMI

- Modulacja: DVB-T: QPSK, 16QAM, 64QAM

DVB-S/S2: QPSK, 8PSK

- DiSEqC: DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, 1.3

- CAS: Conax CAS 7.0

Połączenia:

- SPDIF: COAXIAL x 1

- Port danych: USB

- HDMI: x1

- SCART: x1

- Analogowe wyjście audio: Stereo (lewo i prawo) x1

- Kompozytowe wujście video: x1

Zasilanie:

- Napicie wejściowe: AC220-240V, 50/60Hz

- Pobór mocy: max 8W

 

Cena; od 175,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z nagrywaniem przez Timer/EPG - próbował ktoś tej opcji? Z ręki nagrywa i odtwarza nagrania, ale z timera powstają pliki ale dekoder przy próbie ich odtworzenia pisze tylko inicjacja i nic się nie dzieje, czas leci, a ekran jest czarny :/

Ogólnie to żałuję zakupu, EPG to porażka, a pilot działa tylko idealnie na wprost i w poziomie :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagrywasz na HDD czy pendrive? Ustawiasz naciskając OK w EPG czy ręcznie ustawiając timer? I czy dłuższe nagranie z timera - np 1h - szybko zaczyna odtwarzać? Dzięki za info. (Ja mam HDD 40 GB, oczywiście FAT32, 5400 RPM czyli w miarę szybkie).

 

Próbowałem to rozgryźć i wygląda że problem jest z kanałami kodowanymi - Puls nagrał się i odtworzył bez problemu, a wcześniej Discovery i TVP1 nie. Mam kartę Smart HD i z tego korzystam. A nagrywałeś kanały kodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous
Mam tego cabletecha tylko nie wiem co to jest ten siłownik nie wiem czy powinien być włączony czy też nie . Możecie pomóc ?

 

A masz obrotnicę? Jak nie to siłownik Ciebie nie dotyczy. Chyba że używasz switcha wielowejsciowego (tj wiećej niż 4 np. 10, 16 ...) z emulacją obrotnicy - ale to tym tunerze jest zbędne bo obsługuje DisEqC 1.1 (tak przynajmniej deklaruje producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Przepraszam ze w nowym poście....

 

Trochę bedę porówynwał do Technisata Digyboxx C+.

 

Ogólna charakterystyka odbiornika:

 

- odbiornik combo: jedna głowica DVB-T, przelotowa; jedna głowica DVB-S/S2, przelotowa.

- obsługa systemów kodowania - czytnik Conax CAS7 bez parowania

- wejście USB na przednim panelu

- wyjście Euro z RGB, wyjście CVBS, analogowe audio CINCH, cyfrowe koncentryczne CHINCH, cyfrowe HDMI

- obsługa DiSEqC 1.0, 1.1 i obrotnicy DiSEqc 1.2 (bez USALS).

- format danych audio: PCM i RAW

- formaty video - analogowe PAL/NTSC, RGB/CVBS, cyfrowe do: 1080p60

- chipset Mstar7819 (budżetowy....)

 

Najpierw wygład. Generalnie na plus względem cytowanego Technisata. Metalowa blacha (spodnia dość cienka), wygląd klasyczny i prezentujący się lepiej od prostego tandetnego plastsku Technisata.

Czyli na korzyść.

Wygodnym jest umieszczenie gniazda USB na przednim panelu ale zarazem szkoda że brak drugiego na tylnej ściance. Jak ktoś chce na stałe podpiąć dysk USB to niestety estetyka cierpi.

W tej kwestii na 0.

Czytnik kart umieszczony z przodu pod klapka. Generalnie na plus wg mnie. Dziwi mnie nieco szpetne rozwiązania Technisata (gdyby były te gniazda z tyłu...).

Przelotowe głowice - uważam to za zaletę. Czyli nie ma problemu jak to będzie dodatkowy tuner. Daję za to plusika.

Wyjście cyfrowe audio - koncentryczne albo przez HDMI. To że brak optycznego to nie jest wg mnie wadą, bowiem brak optycznego jest już obecnie niezauważalny - standardem stało się złącze HDMI w amplitunerach kina domowego, które zastępuje całkowicie złącze optyczne.

 

Czyli ta początkowa batalia jest wygrana przez URZ0198.

 

No to teraz funkcjonalność menu.

Lista kanałów. Ogólnie koncepcja jak w tunerach DVB-T tejże firmy. Kanały może przyporządkować dodatkowo do ośmiu list ulubionych. Niestety obowiązuje jedna wspólna kolejność kanałów.

Odbiornik sortuje zeskanowane kanały wg LCN, ONID, SID, Nazwy. Kanałom można nadać własne nazwy. Nie sprawdzałem jeszcze co przy ponownym skanowaniu. Ale nie omieszkam.

 

Lista kanałów wg mnie na 2 w skali od 0 do 5. Z jednej strony w Technisacie wygodnym jest lista NC+ ale czasem jest ona irytująca. W sumie z jednej strony na plus dla URZ1098 z drugiej na minus. Czyli

ocena porównawcza na zero - jak dla mnie koncepcja list kanałów w obydwu tunerach to przeżytek.

 

Teoretycznie można używać kaskadowych switchy DiSEqC w tym też standardu 1.1. Tu ogromna przewaga nad Technisatem. Szkoda że brak obsługi USALS (może lepiej by ją zrealizowano niż w Technisacie). W weekend przetestuję kaskadę stiwtchy 1.1 i 2.0.

Nie sprawdzałem jeszcze jak niskie SR (oraz jak wysokie) można odebrać w trybie DVB-S2. DVB-T odbiór w zakresie III VHF i w zakresie UHF.

 

EPG - wymaga dokładniejszego przyjrzenia się ale po pobieżnym zapoznaniu wydaje sie że jest ciut lepiej niz w Technisacie. Ale ocena końcowa poźniej.

 

Funkcji multimediów nie testowałem ale nie sądzę by było gapless dla audio więć to od razu generuje u mnie ocenę równą 0. Nie ma słowa w specyfkacji o szyfrowaniu nagrań, przetestuję.

Format nośnika - wygląda że jedynie słuszny FAT32 - to minus, ogromny minus.

 

Warto odnotować miłą funkcję jaką jest backup listy kanałów na USB. W zasadzie pozostaje znaleźć kogoś kto napisze edytor listy kanałów na PC-eta. Zawartość pliku kopii listy kanałów wygląda na dość prostą tablicę.

 

Pilot niewielki, stosunkowo dobrze leży w ręku. Wg mnie żle zaprojektowany pojemnik na baterię - trzeba wydłubywać jedną z dwóch baterii przy wymianie.

 

Co do uwag do GUI - wadą jest to że próbuje mapować nazwy ścieżek audio na swoje nazwy, niestety np. przy Cyfra+ Radio nie zobaczymy nazw pozwalających na zidentyfikowanie poszczególnych stacji radiowych. Skopano funckję podglądu uprawnień karty - nie można przewijać na koniec listy bo mieści się w oknie tylko fragment listingu uprawnień.

 

Za to na plus że sporo można zrobić samymi tylko klawiszami kursora. Za to na plus dla GUI że stosunkowo rzadko się biega paluchem po pilocie.

 

Ogromną zaletą odbiornika jest jego cena. Ten kupiłem za niecałe 163 PLN!.

 

Jakość obrazu no nie będzie to samo co oferuje Technisat ale ogólnie jest OK.

 

Czas reakcji GUI. Demonem szybkości nie jest, trzeba trochę odczekać na odkodowanie kanału. Za tę cenę jest mimo to średnio-dobrze.

 

 

Podusmowując ciekawy, tani odbiornik. Wg mnie lepszy od tunerów marki Ariva. Zaskakuje DiSEqC 1.1 (konfigurowanie DiSEqC jest zdecydowanie bardziej przejrzyste niż np. w Arivie jak korzystamy z kaskadowo łączonych switchy).

W sumie b. dobry wybór dla opcji pre-paid plus NTC. Zamiast TV kupujemy tani monitor 22 - 24" z wejściem HDMI i mamy telewizję.

Gdyby jeszcze Lechpol zamówił podobny model ale z gniazdem CI+....

 

****edit**** 01-03-2014

 

EPG. Niestety większość kanałów w NC+ ma tylko standardowe EIT ale z opisem. Wyjątkiem niechlubnym są kanały z transponderów Cyfrowego Polsatu. Kanały NC+, autorskie Canal+ (opcja Multi+) w wersji HD nadawane jako serwis HD (typ serwisu 19 a nie 1 jak dla większość kanałów TV HD....) mają pełne 7 dniowe EPG (również niektóre kopie kanałów TVN HD, a także niektóre kanały SD np. TVP Polonia).

Szybkość EPG jest słaba - to wynika z mało wydajnego procesora oraz małych zasobów dyskowych - dane nie są cacheowane a niestety przetwarzane z zapisanych odczytanych danych.

Można zdefiniować nagranie dla kanału kodowanego - czyli inaczej jak pisał z przedmówców (firmware po upgradzie). Za to zaleta jest to że tuner nie gubi EPG tak jak czasem zdarza się Technisatowi. Ponadto jest znikoma ilość kanałów platformy NC+ bez podawania informacji EIT w GUI tego odbiornika - mniej takich niż w przypadku Technisata.

Daleko do przyzwoitości (w obydwu przypadkach niestety, ale to norma dla wszelkich tunerów bez Enigmy). Dla typowego "operatora pilota" to wystarcza. Dla średnio zaawansowanego użytkownika spora wada.

 

Drugi problem dotyczy Dolby Digital. Niem mam kina domowego (niepotrzebne jak dla mnie), a jedynie mam dźwięk z monitora HDMI - przetwornik z wyjściem analogowym wbudowany w monitor. Zakładam że monitor nie obsługuje wszystkich formatów. Tuner zaś nie potrafi dokonać konwersji DD w dół (downmix AC3). Czyli przy połączeniu HDMI i korzystaniu z dżwięku w TV mamy niestety ciszę na sporej części ścieżek DD (nie wszystkich). Dotyczy to m.in. kopii kanałów HD pakietu Multi+ mający typ serwisu 19. Do sprawdzenia czy jest downmix DD do analogowych wyjść audio.

 

Szkoda że tuner nie ma wsparcia EPG MHW - wtedy rozwiązałby się problem z EPG na kanałach emitowanych bez EIT. Wystarczyłby odczyt z jednego kanału z danymi i byłby komplet EPG dla wszystkich kanalów platformy.

 

Na dziś koniec tej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z forum to cudo? :) jeśli tak to jak się sprawuje i czy nie ma problemów z kartami CONAX ?

 

Mam to "cudo" i nie polecam. Nie kupujcie tego g... Tak kuriozalnego softu do obsługi jeszcze nie widziałem. Aby zmienić kolejność kanałów trzeba za każdym razem wpisywać 6 znakowe hasło. Edycja ulubionych niemożliwa. Nagrywanie na USB problemowe. Czasem widzi urządzenie, a za chwilę już nie. Obiecali aktualizacje softu, ale cisza. Soft pisany na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aby zmienić kolejność kanałów trzeba za każdym razem wpisywać 6 znakowe hasło.

Raz wpisujesz jak wchodzisz do menu edycji listy kanałów. Dopóki jego nie opuścisz to nie ma ani razu prośby o podanie hasła.

Po przesunięciu kanału nie ma potrzeby wychodzić z tego menu. To powiedz mi gdzie trzeba ciagle wpisywać PIN? Bo jakoś można wszystko zrobić tylko raz wchodzą do tej funkcji.

 

Edycja ulubionych niemożliwa.

Jest tak samo jak na Arivie jeśli chodzi o kolejność. Kolejność kanałów jest jedna i ona narzuca kolejność na każdej z list ulubionych. Dla mnie to idiotyzm ale jak inni producenci uważają że takie rozwiązanie jest godne XXI wieku...

zmiana ulubionych jest prosta tylko owszem nie można odznaczyć zaznaczonej listy ale najpierw skasować a potem dodać te do których chcemy kanał przypisać. Nie widzę tu żadnego problemy z tym. Może trzeba najpierw czytać to co jest wyświetlane na ekranie?

Jedno jest potrzebne aby można było wstukać numer kanału w celu jego odnalezienia. Bo taka opcja jest tylko po zaznaczeniu kanału/kanałów do przeniesienia w inne miejsce.

Inny błąd to to że nazwa własna nadana kanałowi nie jest wyświetlana na liście wszystkich kanałów. Własna nazwa jest chroniona. Aby ją usunąć należy wpisać pusta nazwę a potem ponownie zeskanować transpoder na którym się kanał znajduje. Drugi błąd z własna nazwą kanału to brak spacji oraz znaków narodowych wśród dostępnych znaków do wpisywania.

 

Nagrywanie na USB problemowe. Czasem widzi urządzenie, a za chwilę już nie.

Nie nagrywałem ale nie miałem problemów z nośnikami USB -np. smartfon z kartą SD.

Może najpierw przyjrzyj się wtyczce pendrive'a bo większość ich jest kiepskiej jakości (ścieżki na płytce drukowanej - niewiele potrzeba do utraty kontaktu). Czasem jedna prosta czynność pomaga - wystarczy pomyśleć.

 

Obiecali aktualizacje softu, ale cisza.

Jest jedna.

 

Soft pisany na kolanie.

Tak jak wielu innych odbiorników DVB na rynku.

Niestety wraz z niektórymi firmami jak np. Force odeszły dobrze robione GUI. Chcesz mieć porżadne GUI odbiornka, proste, przejrzyste gdzie mamy pełna integrację wszystkich podstawowych usług odbiornika - to kupuj tuner z Enigmą 2.

 

Jest jeszcze problem ze ścieżkami DD - szczególnie tych kopii knałów HD gdzie są tlyko dwie ścieżki audio DD. Na szczęście są duble które pozwalają na odbiornik z dźwiękiem, - niestesty Minimini+ HD wymaga odszukania na transponderze kopii nie mającej nazwy kanału (tuner dopisuje wirtualną nazwę PR plus wartość SID).

 

Największe bolączki to problem z DD, problem z EPG (widać czasem że na moment jest inne EPG a potem niestety znikają dane...). Plus poprawka dla nazw własnych kanałów i jest OK. Przynajmniej jak za taką cenę.

 

Za całkowicie zbędne uważam funckje odtwarzania audio, wyświewtlania zdjęć. Wystarczy tylko odtwarzanie własnych nagrań. Żaden z tunerów (nawet Enigma 2 ) nie nadaję sie do tego (brak gapless dla audio, brak obłsugi cue itd..).

Od tego sa lepsze urzadzenia z lepszym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie na USB problemowe. Czasem widzi urządzenie, a za chwilę już nie.

Nie nagrywałem ale nie miałem problemów z nośnikami USB -np. smartfon z kartą SD.

Może najpierw przyjrzyj się wtyczce pendrive'a bo większość ich jest kiepskiej jakości (ścieżki na płytce drukowanej - niewiele potrzeba do utraty kontaktu). Czasem jedna prosta czynność pomaga - wystarczy pomyśleć.

 

No to jak nie nagrywałeś to jak możesz oceniać - nagrywanie to kpina, aktualizacja nic nie dała. Próbowałem dwa dyski zewnętrzne i nowiutki pendrive GoodRam i nie one są problemem. Dekoder raz nagra kodowane, a raz masz czarny ekran zamiast nagrania i nie wiadomo kompletnie od czego to zależy. Dłuższe nagranie z ręki też loteria - raz nagrało działające ponad 4h, kiedy indziej 30 min nie chce działać. Kupiłem dekoder dla nagrywania i za późno się połapałem jak to działa żeby oddać.

EPG to też jakieś kuriozum - co z tego że próbuje na 7 dni wczytywać, kiedy robi to przy każdym przełączeniu kanału od nowa i wszystkie dni wyświetla jako listę po kolei w jednym małym okienku....

Ja przyłączam się do głosów że dekoder jest do d.... i go nikomu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to jak nie nagrywałeś to jak możesz oceniać - nagrywanie to kpina, aktualizacja nic nie dała. Próbowałem dwa dyski zewnętrzne i nowiutki pendrive GoodRam i nie one są problemem. Dekoder raz nagra kodowane, a raz masz czarny ekran zamiast nagrania i nie wiadomo kompletnie od czego to zależy.

Czyli to samo co na IPBox'ach 9000. Problemem jest wbudowany moduł CAM a raczej problem z powtórnym przetworzenim tablic CAT i PMT. Bolączka wszlekich budżetowych chipsetów DVB. To jest do poprawienia - przykąłd Enigma2 na nboxach BSKA i BSLA - ten sam chipset co w IPBox'ie a producent tego ostaniego nie potrafił zapewnić obsługi pełnego PVR (jak nagrywałeś kodowany kanał to oglądany w tym czasie musiał być FTA) pomimo iż był to tuner dwugłowicowy.

 

 

EPG to też jakieś kuriozum - co z tego że próbuje na 7 dni wczytywać, kiedy robi to przy każdym przełączeniu kanału od nowa i wszystkie dni wyświetla jako listę po kolei w jednym małym okienku....

 

Nie wczytuje ale przeszukuje z zapisanych danych. Procesor jest bardzo powolny. Niestety soft tunera to typowy przykład przeklepanie domenstracyjnego kawałka softu oferowanego wraz zestawem uruchomeniowym danego chipsetu.

 

Jak ktoś nie korzysta z EPG (99% starszych ludzi, ba znikoma ilość korzystała z teletekstu i jest ona martwą usługą, podobnie jest z HbbTV) to te wady z EPG nie są istotne. Za to jest jedno za tym tunerem - cena. bardzo niska.

Jedyny wg. mnie poważny mankament to problemy z dźiękiem DD na tymże chipsecie.

 

Dodam jeszcze z obedcnie sprzedawanych tunerów bez E2, E1 ... - żaden nie otrzyma umnie nawet 10% w skali ocen za funkcjonalność GUI. Nie ważny producent ani cena produktu - bo to co oferują to niestety [beep] z błogim przeświadczeniem producenta że nadal jest połowa lat 90-tych (pierwsza połowa). Oprócz E1, E2, Neutrina był jescze świetnie przemysłane GUI tunerów Force. Równie genialny acz bardzo starym był alterntywny firmware dla tuenrów Nokia - czyli DVB - choć bardziej nakierowany na dx-owca i łapacza przekazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co na IPBox'ach 9000. Problemem jest wbudowany moduł CAM a raczej problem z powtórnym przetworzenim tablic CAT i PMT. Bolączka wszlekich budżetowych chipsetów DVB. To jest do poprawienia - przykąłd Enigma2 na nboxach BSKA i BSLA - ten sam chipset co w IPBox'ie a producent tego ostaniego nie potrafił zapewnić obsługi pełnego PVR (jak nagrywałeś kodowany kanał to oglądany w tym czasie musiał być FTA) pomimo iż był to tuner dwugłowicowy.

 

Nie wiem nawet czy o to chodzi, bo próbowałem różne kanały FTA i problem jest dokładnie taki sam - dekoder nawet nie potrafi podać czasu nagranego materiału przy próbie odtworzenia, podaje czas dla ostatnio działającego kawałka:( Naprawdę nie wiem jak takie buble można wypuszczać, ale tak jak mówisz dziś prawie wszystkie dekodery mają większe lub mniejsze niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem nawet czy o to chodzi, bo próbowałem różne kanały FTA i problem jest dokładnie taki sam - dekoder nawet nie potrafi podać czasu nagranego materiału przy próbie odtworzenia, podaje czas dla ostatnio działającego kawałka:(

Czyli mniej więcej to co podejrzewam. Problem z wygenerowaniem drugiego kompletu PID'ów do ekstrakcji danych ze strumienia.

Demo soft nie ma wsparcia dla PVR'u a i jego trudno zmusić do poprawnej realizacji nagrywania.

 

Naprawdę nie wiem jak takie buble można wypuszczać, ale tak jak mówisz dziś prawie wszystkie dekodery mają większe lub mniejsze niedoróbki.

Jak widzisz można jeśli jest to powszechną normą. Marketing jest od przekonania konsumentów że nie potrzebują dobrej jakości.

Od wielu lat zalewani jesteśmy byle jakościa również na tych wyższych półkach w hipermarketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem ze ścieżkami DD - szczególnie tych kopii knałów HD gdzie są tlyko dwie ścieżki audio DD. Na szczęście są duble które pozwalają na odbiornik z dźwiękiem, - niestesty Minimini+ HD wymaga odszukania na transponderze kopii nie mającej nazwy kanału (tuner dopisuje wirtualną nazwę PR plus wartość SID).

 

O jakich "dublach" piszesz ?

Kupiłem właśnie ten dekoder i na minimini HD mam ciszę.... jak odszukać na transponderze tą kopię nie mającej nazwy kanału ?

Największe bolączki to problem z DD, problem z EPG (widać czasem że na moment jest inne EPG a potem niestety znikają dane...). Plus poprawka dla nazw własnych kanałów i jest OK. Przynajmniej jak za taką cenę.

 

Poprawka dla nazw własnych kanałów ?

Można jaśniej ?

 

Na stronie Importera jest lista kanałów do ściągnięcia .

Warto to zrobić i wgrać do tunera ?

 

Zauważyłem też problem z ustawianiem kolejnosci kanałów.

Po wejściu w edycję zdarza się tak że chcąc przesunąć sobie program z pozycji 40 na pozycję 2 - zaznaczam kanał 40 który chcę przesunąć i wciskać czerwony klawisz na pilocie.I w tym momencie odznacza się kanał do przesunięcia ...ale nie czterdziesty tylko np pięćdziesiąty ..... Co z tym zrobić ?!

Soft ten który mam w tunerze to jest soft ten ostatni , ten po poprawkach.

 

Kolejny problem:

Kiedy po żmudnym ustawianiu i zapisaniu kanałów wyłączymy tuner i ponownie go włączymy nie "widzi " kanałów HD .

Pozostałe ( SD) kanały odbierają normalnie.

Po ponownym automatycznym wyszukaniu kanalów znów pojawiają się kanały HD ...dopóki znów nie wyłączę tunera.

To samo się dzieje po wgraniu listy kanałów ze strony Cabletecha.Dopóki nie wyłączę dekodera to są kanały HD.....

O co chodzi ?

Mam go od czterech godzin a już mam ochotę go zwrócić do sprzedawcy :evil:

 

Otrzymałem info od forumowego kolegi MLYKO żebym spróbował włączyć siłownik diSeqC1.3 w menu wyszukiwania kanałów sat.

Spróbuję dziś wieczorem.

Jeśli nie zadziała to oddaję go a wezmę chyba Amiko Mini Combo HD :roll:

 

Mam tego cabletecha tylko nie wiem co to jest ten siłownik nie wiem czy powinien być włączony czy też nie . Możecie pomóc ?

 

 

A ty włączałeś ten siłownik diSeqC1.3 w menu wyszukiwania kanałów satelitarnych ?

U ciebie pomogło przy odbieraniu kanałów hd ?

Jakiej wielkości masz czaszę ?

 

Zastanawiam się czy u mnie przypadkiem nie jest za mała czasza anteny.

Do tej pory chodził u mnie tuner SD przez 8 lat i było OK.

Antena jest u mnie standardowa, mała z C+ i converter opticum quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę NIKT NIE MOZE MI POMÓC ?

Proszę :smile:

 

Włączałem w menu tunera siłownik diseqc i nic to nie dało, nadal giną kanały hd po wyłączeniu tunera.

Ale wczoraj trochę posiedziałem i zauważyłem pewną prawidłowość, a raczej nieprawidłowość.

Jak już pisałem , za każdym razem kiedy wyłączę tuner i ponownie go włączę nie ma kanałów HD, kanały SD działają normalnie.

Ale jeśłi wejdę w menu skanowania satelity i w tym menu wyłączę zasilanie LNB ( ustawione jest na 13V/18V) i ponownie je włączę i zapiszę zmiany to nagle pojawiają mi się kanały HD i sa cały czas dopóki nie wyłączę tunera.

Po ponownym włączeniu tunera sytuacja się powtarza za każdym razem.

Czyli kanałów HD nie ma dopóki nie wyłacze i ponownie włączę zasilania LNB w menu skanowania satelity.

 

Zauważyłem też że poziom sygnału na Hotbirdzie mam : moc ~ 55 % a jakość ~ 10 %

I pytanie - Jak to w domowy sposób najłatwiej ustawić antenę bez ciągłego biegania z dachu do pokoju z i z pokoju na dach ?

Jak poziom mocy sygnału i poziomu jakości powinien być minimalny ?

I jeszcze jedno lamerskie pytanie: dlaczego jakość sygnału nie idzie w parze z mocą ? np mam obecnie moc 55% a jakość tylko 10 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zrób tak:

Ustaw antenę na Hotbirda.

Pomiń pozycjoner czyli kabel z tunera bezpośrednio do konwertera.

Sprawdź przełaczanie kanałow pomięedzy DVB-S a DVB-S2.

Jak będzie OK to do sprawdzenia pobór prądu przez pozycjoner.

 

Jeśli nadal będzie źle to przy antenie ustawionej na Hotbirda i kabelku antenowym bezpośrednio do konwertera sprawdź przy konfiguracji anteny tylko z jedną pozycją sat.

 

Przydałby się pomiar napięcia na gnieździe antenowym i sprawdzenie sygnału 22kHz lecz to drugie jest poza Twoimi możliwościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy. :D

 

Tuner mam bezpośrednio połączony z konwerterem ( Quad opticum) .

Triset 113 wychodzi z tunera i wchodzi bezpośrednio w konwerter.

Pozycjoner ? Czyli siłownik ? Nie mam siłownika przy antenie.

Nie wiem jak sprawdzić przełączanie kanałów DVB-S i DVB-S2 , w menu wyszukiwania kanałów satelitarnych nie widzę takiej funkcji.

Jak włączam kanały z satelity np. TVN HD to wyświetla się na ekranie TVN HD "DVBS2" , przy kanale z naziemnej wyświetla się na ekranie "DVBT"

Nie wyświetla mi się natomiast DVBS

 

Co do sygnału 22kzh.

W menu wyszukwiania kanałów satelitarnych , pod pozycją 22kzh mam ustawione "automatyczny".Jeśli zmienię na "włącz" to znika mi wartość mocy sygnału i jakości sygnału i nie mam żadnych kanałów - "brak sygnału"

Jeśli ustawię na "automatyczny" lub "wyłącz" to są kanały .

 

Jakie powinienem mieć napięcie na gnieździe antenowym ?

W menu mam do wybroru - 13V , 13V/18V lub 18 V i "wyłącz"

Mierzę je na wyjsciu z tunera ?

Mam zwykły multimetr więc spróbuję pomierzyć.

 

Jeśłi nawet jest jakiś problem z zasilaniem anteny to dlaczego mam kanały SD ?

 

Zauważyłem też że po włączeniu tunera i zniknięciu kanałów HD , ponownie się pojawiają po wyłączeniu zasilania anteny lub po włączeniu i wyłączeniu siłownika ( którego fizycznie nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym tunerem taki sam problem. Po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu brak jest odbioru na kanałach HD. Sygnał na poziomie 50/12%. Czasem, ale rzadko, kanały wskakują od razu po włączeniu tunera i wtedy sygnał jest na poziomie 85/75%. Jak na razie radze sobie w ten sposób, że po wejściu w wyszukiwanie kanałów satelitarnych w ustawieniach Astry wyłączam na chwilę LNB2, po czym ponownie włączam i sygnał wraca do wysokiego poziomu. Automatycznie powraca sygnał na Hotbirdzie. Podejrzewam, że konwerter (Twin Monoblock Black Pro Inverto) źle współpracuje z tym tunerem i będę musiał go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pozycjoner ? Czyli siłownik ? Nie mam siłownika przy antenie.

W Twoim poście była sugestia że używasz pozycjonera/obrotnicy/siłownika DiSEqC. Te urządzenia zasilane i sterowane są z gniada antenowego tunera.

Jeżeli pobór mocy jest za duży to mogą pojawić się kłopoty z regulatorem napięcia które zasila urządzenia instalacji antenowej.

 

Nie wiem jak sprawdzić przełączanie kanałów DVB-S i DVB-S2

Przełączasz się pomiędzy kanałem nadawanym na transponderze nadającym w standardzie DVB-S a kanałem nadającym na transponderze nadającym w standardzie DVB-S2. DVB-S nie jest używany do rozsyłania kanałów HD (choć jest to możliwe ale nieopłacalne obecnie dla platform cyfrowych).

Tylko tyle, warto wybrać różne takie pay kanałów aby były zmiany polaryzacji oaz podzakresu (używanie sygnału 22kHz).

Tak naprawdę to masz dwie zespolone ze sobą głowice satelitarne - jedna dla standardu DVB-S a druga dla DVB-S2. Każda z nich może się nieco inaczej zachowywać (niewielkie różnice) przy przełączaniu polaryzacji zakesu, wysyłaniu komend DiSEqC.

 

Co do sygnału 22kzh. ...

To wymaga osylokopu z pamięcią. Dane wyboru pasma, Tonebust, DiSEqC muszą się pojawiać w określonych momentach po zmianie poziomu napięcia.

Niestety niektóre z urządzeń DiSEqC ma kiepską implementację i dlatego w tunerach linuksowych np;. Enigmą 2 ma opcję p0owtazania komendy, a dla opornych urządzeń specjalny plugin, który pozwala modyfikować protokół DiSEqC na najniższym poziomie.

 

cW menu mam do wybroru - 13V , 13V/18V lub 18 V i "wyłącz"

Mierzę je na wyjsciu z tunera ?

Napięcia 13 i 18V. Trzeba sobie zrobić przelotkę aby podłączyć się multimetrem (a jednocześnie jest podłączona instalacja antenowa).

Napięcie wybiera polaryzację, zmiana napięcia informuje o konieczności odbioru sygnału wyboru pasma (22kHz) oaz o konieczności odbioru komend Toneburst i DiSEqC. Oczywiście mowa o konwerterach Universal LNB jakie są obecnie w użyciu dla pasma Ku.

 

Napięcia mają mieć odpowiednią wartość z określoną tolerancją. 18 v to nie mniej niż 16.5V. Napięcie 13V to nie więcej niż 14.5V.

 

Przy długich kablach albo tych gorszej jakości ("gorący" drut za cienki, wykonany z miedziowanej stali zamiast z miedzi, za rzadki ekran, ekran stalowy a nie miedziany, ekran z kilku cienkich drucików zamiast gęstej plecionki itd...) wystąpi zbyt duży spadek napięcia na kablu.

Pomiar napięcia przy tunerze pozwoli wykryć przeciążenie regulatora napięcia w głowicy. Zaś pełny test to pomiar napięć przy urządzeniach na drugim końcu kabla antenowego. i nowu plu dla linuxka i Enigmy 2 tam mamy utawienie podniesienie napięcia na gnieździe anteny (aby kompensować spadek napięcia na kablu).

Mam zwykły multimetr więc spróbuję pomierzyć.

 

Jeśłi nawet jest jakiś problem z zasilaniem anteny to dlaczego mam kanały SD ?

Bo są dwie oddzielne głowice satelitarne. Jedna dla DVB-S druga dla DVB-S2 - ale jednym wyjściem danych cyfrowych (czyli z tego punktu widzenia jest to pojedyncza głowica zaś w realizacji technicznej są to dwie).

 

Zauważyłem też że po włączeniu tunera i zniknięciu kanałów HD , ponownie się pojawiają po wyłączeniu zasilania anteny lub po włączeniu i wyłączeniu siłownika ( którego fizycznie nie mam)

 

To by sugerowało że głowica DVB-S2 nieco inaczej wysyła komendy DiSEqC lub wyboru pasma (np. kwestia opóźnięń czasowych od chwili zmiany napięcia zasilania a początkiem wysyłania danych - niestety weryfikacja to odpowiedni oscyloskop albo specjalizowany wysokiej klasy analizator DiSEqC zaś próba zaradzenia wymagałby wielu szczegółowych opcji, które są dostępne tylko niestety w tunerach z linuxem i Enigmą). W sumie to problem oprogamowania tunera ale niekiedy jest to problem podłączonego monobloku, przełącznika itd.

 

Zaś pomiar napięć wyłapie problem zbyt dużego poboru pądu lub nawet wady głowicy (za niski próg zabezpieczeń przeciwzwarciowych)

 

 

''''na koniec padło pytanie dlaczego może być wysoki poziom sygnału (de facto napięcie ARW w głowicy) i niska jakości sygnału (niski odstęp sygnał / szum czyli SNR - zależy jego poziom od typu modulacji, wartości FEC) - oraz dlaczego może być świetna jakość sygnału (wysokie SNR) przy niskim jego poziomie.

Na tzw czuja jest to trochę nielogiczne i faktycznie dla typowych klasycznych modulacji analogowych (AM, FM, SSB...) jakość określana parametrem SNR idzie w parze z poziomem sygnału (chyba że coś zakłóca sygnał....). Modulacje cyfrowe są bardziej złożone stąd pozornie dziwne sytuacje jak w zadanym wcześniej pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuję za naprawdę wyczerpująca odpowiedź.

Widzę że sam sobie z tym problemem niestety nie poradzę.

Spróbuję jeszcze wymienić konwerter na konwerter z pojedynczym wejsciem antenowym.Obecnie mam Quada , który i tak nie jest wykorzytywany.

Jeśli to nie pomoże to chyba zwrócę ten tuner do sprzedawcy a wezmę AMIKO MINI COMBO HD .

Mam nadzieje że z tym nie będzie problemów.

 

I przy okazji, zapytam:

Wcześniej tuner SD miałem podłączony poprzez gniazdo EURO z telewizorem i w momencie włączania tunera telewizor sam przełączał się na gniazdo wejsciowe EURO dzięki czemu od razu miałem obraz z tunera.

Teraz Cabletecha URZ 0198 mam podłaczonego do TV za pomocą HDMI i po włączeniu tunera muszę wybierać za kazdym razem pilotem wejscie hdmi aby mieć obraz z tunera.

Czy to kolejny problem z tyn Cabletechem ?

Telewizor to 42' plazma Panasonic TH-42PV80PA

 

Podmiana konwertera na monoblock nic nie dała.

Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość.

Jak włączę tuner i wchodzę w menu w wyszukiwanie kanałów satelitarnych to moc i jakość sygnału "wariuje".

Tzn. spada do zera po czym po chwili pokazuje ~ 50 % by znów po chwili spaśc do zera.I tak w kółko.

Jak wykonam procedurę wyłączenia i ponownego właczenia zasilania LNB to pojawiają się kanały HD i stabilizuje się moc i jakość sygnału - już nie spadają do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I przy okazji, zapytam:

Wcześniej tuner SD miałem podłączony poprzez gniazdo EURO z telewizorem i w momencie włączania tunera telewizor sam przełączał się na gniazdo wejsciowe EURO dzięki czemu od razu miałem obraz z tunera.

Teraz Cabletecha URZ 0198 mam podłaczonego do TV za pomocą HDMI i po włączeniu tunera muszę wybierać za kazdym razem pilotem wejscie hdmi aby mieć obraz z tunera.

Czy to kolejny problem z tyn Cabletechem ?

Telewizor to 42' plazma Panasonic TH-42PV80PA

 

Po prostu albo TV albo tuner nie mają zaimplementowanego rozszerzenia HDMI CEC.

HDMI CEC odpowiada m.in. za automatyczne przełączanie wejść, za przekazanie komend wydanych pilotem do podłączonego urządzenia do TV - np. przekierowanie komend regulacji głośności.

Ogromna ilość sprzedanych w Polsce (zwłaszcza w hipermarketach, sieciach jak MediaMarkt itp... - bo tańsze w zakupie...) telewizorów LCD nie ma HDMI CEC niestety.

Nie każdy tuner, odtwarzacz z wyjściem HDMI ma wbudowane HDMI CEC.

 

 

Jak wykonam procedurę wyłączenia i ponownego właczenia zasilania LNB to pojawiają się kanały HD i stabilizuje się moc i jakość sygnału - już nie spadają do zera.

 

Ja nie miałem takiego objawu. Wg mnie może być problem z konwerterem - nie rozpoznaje sygnałów sterujących wysyłanych przez tuner. Nie wykluczam uszkodzenia w tunerze. Przed wieloma laty tunery Philips WizjiTV nie potrafił współpracować z niektórymi typami konwerterów sprzedawanych wtedy w Polsce - nie przełączały się na górny zakres.

 

Spróbuj odłączyć inne urządzenie podpięte do TV, szczególnie kablówkę - wysoki potencjał na masie ich gniazd antenowych względem ziemi (niekiedy żarówkę 230V całkiem sporej mocy - 40 - 60W - można zaświecić) potrafi skutecznie zakłócać inne urządzenia.

 

Jeśli to nie pomoże to chyba zwrócę ten tuner do sprzedawcy a wezmę AMIKO MINI COMBO HD .

Mam nadzieje że z tym nie będzie problemów.

Ale to taka sama chińszczyzna.

Ba kiedyś rozpisywano się nad tunerem DVB-T marki Strong. W sumie to był Cabletech z innym logo na obudowie i innym jedynie ekranem powitalnym. Reszta dokładnie to samo. Zależnie od tego kto importuje to ten sam produkt jest oferowany pod różnymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...