Skocz do zawartości

Uchwyt do konwertera C-Band


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz kupić uchwyt co najmniej 60mm. Optymalny byłby 65-70mm, ale nigdzie takich nie ma.

Jakiś rok temu udało mi się kupić 2 uchwyty w tym sklepie . Nie mają informacji o uchwytach na stronie, trzeba do nich zadzwonić/posłać e-maila, powinni jeszcze mieć. Ewentualnie spróbuj tu.

Niestety konwerta na pasmo C nie da się w łatwy sposób założyć na obejmę 60mm, trzeba ją mocno spiłować, ewentualnie kombinować w jakiś inny sposób.

Na marginesie jakiej wielkości masz Coraba? I co chcesz odbierać z pasma C?

U mnie to wygląda tak (uchwyt 60mm, obecnie wisi tam Konwerter Aljano, wcześniej miałem tam GI-301SC).

http://www.iv.pl/images/18813905357781644128.jpg

http://www.iv.pl/images/50385510726080490842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będziesz miał konwerter, ale... na takiej antenie wiele nie odbierzesz. Ja na Corab 90cm z konwerterem Aljano (przystosowanym właśnie do anten offsetowych) odbierałem kilka transponderów z 49E, 20E, po jednym z 57E i 11W i może coś jeszcze. Na tak małej antenie pasmo C... nie wiem czy coś odbierzesz. Chyba tylko z 20E i 49E po jednej częstotliwości maksymalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promiennik się odkręci i do offseta każdy konwerter na pasmo C ponoć będzie.

Kiedyś czytałem, że część transponderów w paśmie C jest silniejsza niż niektóre w paśmie Ku z 13E... W końcu w tym sporcie liczy się satysfakcja i rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promiennik jest rzeczą istotną, :roll: jednakże powinien być inny do offsetu a inny do paraboli :read: i chociaż ważne jest, co to za konwerter, to na jakość i ilość odbieranych satelitów i transponderów, największy wpływ ma wielkość anteny. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promiennik warto jednak mieć przykręcony do konwertera... czasami przyczynia się do dwukrotnego wzrostu sygnału. Jeśli jest problem z montażem przy offsecie (u mnie na Corabie 90 i Mabo 125 raczej nie było) to można zrobić promiennik z puszki - ja takowy zrobiłem do GI-301SC i sygnały były większe niż na oryginalnym promienniku do paraboli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zostało tam napisane, tylko, że można zastosować bez promiennika - czasami jest problem tego gatunku, że promiennik opiera się o uchwyt.

Chociaż na obu antenach nie miałem problemu instalacji oryginalnego promiennika od paraboli... Na to jest sposób - promiennik z puszki, o którym wspomniałem wyżej :-D

Tak to u mnie wyglądało: http://www.iv.pl/images/06051440687860350646.jpg .

No to jest właśnie ten GI 301-SC, który ja miałem (tj. nadal mam, ale nie używam). Innego w Polsce raczej się nie kupi.

Najlepszy do offsetów są chyba te produkcji Aljano. Nagrałem nawet kiedyś krótki filmik:

. W porównaniu z GI 301-SC to ma naprawdę moc.

O ile dobrze pamiętam, to na GI na Corabie 90cm odebrałem chyba 2 transpondery z 49E i jeden z 20E. Reszty nie próbowałem ówcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...