Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T z Czech


wlodek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy wg. mnie bardziej kładą nacisk na jakość nadawania kanałów niż u nas.

Sam jestem ciekaw czy po przejściu na HEVC liczba kanałów HD się powiększy. :)

Mux L4 już ma dwa prywatne które ogólnodostępne są w SD.

 

Czytałem na czeskiej stronie, iż stacje prywatne w Czechach typu Nowa, Prima nie są zainteresowane przejściem na HD, gdyż takie są w ofercie płatnej TV.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

30.11.2020 r. nadaje na multipleksie 22 stacja Retro Music Television.

 

screen-retro-music-tv-mux22.jpg

 

Retro Music Television nadaje największe hity i informacje muzyczne od lat sześćdziesiątych do początku nowego tysiąclecia. Była to pierwsza stacja muzyczna na świecie, która wprowadziła informacje tekstowe do emitowanego klipu lub artysty. Dzięki temu widzowie otrzymają informacje o okładce albumu, dyskografii i innych ciekawych rzeczach.

 

Wszystkie kanały wg. MUX'ów zawsze można sprawdzić:

multiplex 21

multiplex 22

multiplex 23

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.01.2021 o 23:03, PawelU1981 napisał:

Ja oglądam w GoNet.tv i muszę przyznać, że kanał jest bardzo dobry. Sporo pop, dance ale i eurodance.

Interesuję się telewizją czeską/słowacką! Czy możesz podać jakieś szczegóły odnośnie GoNET.TV? Jak to wygląda z dekoderem oraz aplikacją - co lepsze? Sposób kupna/opłacania - właściwie wszystko, co możesz przekazać! Włod. Legnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pierwszy miesiąc kosztuje 1 zł. Trzeba opłacić kartą, ale później można kartę usunąć żeby jej nie obciążali co miesiąc. Kolejne miesiące można opłacać np. przelewem po 29 zł.

 

Ja wybrałem tylko opłatę za kanały bo mam swój Android Box. Ten ich sprzęt z Androidem 6.0 trochę techologicznie słabo. Ale być może daje radę. Nie wypowiem się w ciemno.

 

Sama telewizja działa pięknie, aplikację dostosować można pod siebie. Zarówno wygląd, jak i np. kanały ulubione. Fajna opcja to możliwość przesunięcia kanałów na liście.

 

Osobiście polecam.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PawelU1981 napisał:

Pierwszy miesiąc kosztuje 1 zł. Trzeba opłacić kartą, ale później można kartę usunąć żeby jej nie obciążali co miesiąc. Kolejne miesiące można opłacać np. przelewem po 29 zł.

 

Ja wybrałem tylko opłatę za kanały bo mam swój Android Box. Ten ich sprzęt z Androidem 6.0 trochę techologicznie słabo. Ale być może daje radę. Nie wypowiem się w ciemno.

 

Sama telewizja działa pięknie, aplikację dostosować można pod siebie. Zarówno wygląd, jak i np. kanały ulubione. Fajna opcja to możliwość przesunięcia kanałów na liście.

 

Osobiście polecam.

Dziękuję Ci bardzo, przemyślę temat. Trochę za mało (np ĆTSport) w/w kanałów, jak dla mnie.

21 godzin temu, bugmenot napisał:

@wlodek12 tu masz cały temat :).

 

Dzięki, znam to - interesowały mnie wrażenia użytkownika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gonet.tv fajna, ale płatna oraz IPTV więc inny dział i temat.

 

Co do Czechów to ostatnio musiałem korygować antenę, ponieważ odbiór CT pod Wrocławiem ma coraz więcej zakłóceń i coś mogli pozmieniać na nadajniku bo jest słabsza jakość mimo tego że mux 21 i 22 to praktycznie te same moce i lokalizacje dla nas, a jednak leci to inaczej.

 

Multiplex 21 (kanał 26) słabiej (więcej zakłóceń niż kiedyś), ale można odbierać bez większego problemu przy dobrze ustawionej antenie, okazyjnie piksele

Multiplex 22 (kanał 28) tutaj moim zdaniem poprawiła się praktyczna moc i jakość (mniej zakłóceń) w ostatnim czasie, praktycznie działa zawsze dobrze na każdym ustawieniu anteny

Multiplex 23 (kanał 31) moc mniejsza, ale na jednej antenie ustawionej w dziesiątkę działa od biedy, czasami pikseluje

Multiplex 24 (kanał 45) dużo mniejsza moc i nie udało mi się go pod Wrocławiem od strony Zakrzowa odbierać, musiałbym pozmieniać płytki w antenie to może by ruszył, może kiedyś moc zwiększą z tych gór :)

 

Kanałów naprawdę sporo i dobre.

 

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czeski nadawca publiczny ma tylko 6 kanałów, ale za to jak on je nadaje w dobrej jakości. Tego powinniśmy się od nich uczyć. Zawsze mają na którymś kanale programy edukacyjne i filmy przyrodniczo-poznawcze. Do tego dużo filmów fabularnych artystycznych, koncerty jazzowe, koncerty muzyki klasycznej, promocja kultury czeskiej itd. U nas też mamy takie programy, ale one jakby są upychane na dziwne godziny nocne. A tu czeska dwójka normalnie o 19:00 daje film przyrodniczy w Prime Time.

Do tego większość rzeczy jest nadawana w języku oryginalnym. Nawet zagraniczne bajki dla dzieci. Widz ma wybór kilku ścieżek dźwiękowych + napisy. Można zdecydować się na czeski dubbing lub na j. angielski.

Już nie wspomnę, że transmisje z eventów, które u nas są głównie w kanałach kodowanych, nadawca publiczny daje u siebie (np. turniej Rolanda Garossa, rozdanie Oscarów).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego... czeska tv odbierasz na "gwozdziu" w całych Sudetach od 20 do 50 kanałów ... np Kudowa, Szytna, Lewin Klodzki, Nowa Ruda, itd... a z polskiej TV tylko tv reżimową i to bez anteny się nie obejdzie... 

W dniu 2.05.2021 o 23:32, pietrek1 napisał:

Gonet.tv fajna, ale płatna oraz IPTV więc inny dział i temat.

 

Co do Czechów to ostatnio musiałem korygować antenę, ponieważ odbiór CT pod Wrocławiem ma coraz więcej zakłóceń i coś mogli pozmieniać na nadajniku bo jest słabsza jakość mimo tego że mux 21 i 22 to praktycznie te same moce i lokalizacje dla nas, a jednak leci to inaczej.

 

Multiplex 21 (kanał 26) słabiej (więcej zakłóceń niż kiedyś), ale można odbierać bez większego problemu przy dobrze ustawionej antenie, okazyjnie piksele

Multiplex 22 (kanał 28) tutaj moim zdaniem poprawiła się praktyczna moc i jakość (mniej zakłóceń) w ostatnim czasie, praktycznie działa zawsze dobrze na każdym ustawieniu anteny

Multiplex 23 (kanał 31) moc mniejsza, ale na jednej antenie ustawionej w dziesiątkę działa od biedy, czasami pikseluje

Multiplex 24 (kanał 45) dużo mniejsza moc i nie udało mi się go pod Wrocławiem od strony Zakrzowa odbierać, musiałbym pozmieniać płytki w antenie to może by ruszył, może kiedyś moc zwiększą z tych gór :)

 

Kanałów naprawdę sporo i dobre.

 

Mux 24 ma moc CB Radia... :-) poprawny odbior na ATX 91 + wzmacniacze 30-40dB da się uzyskać max do Linii Mieroszow, Nowa Ruda, Duszniki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 9.06.2021 o 08:58, bartoszk napisał:

Mało tego... czeska tv odbierasz na "gwozdziu" w całych Sudetach od 20 do 50 kanałów ... np Kudowa, Szytna, Lewin Klodzki, Nowa Ruda, itd... a z polskiej TV tylko tv reżimową i to bez anteny się nie obejdzie... 

Mux 24 ma moc CB Radia... :-) poprawny odbior na ATX 91 + wzmacniacze 30-40dB da się uzyskać max do Linii Mieroszow, Nowa Ruda, Duszniki... 

Chyba przegiąłeś z "całymi" Sudetami .... na gwożdziu!! Spróbuj odebrać NAZIEMNĄ ĆT w Wałbrzychu lub Jeleniej G. albo Świeradowe Zd. i daj mnie znać, proszę, na jakiej antenie. Włod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...