Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T z Czech


wlodek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnego wzmacniacza, podłączony zwykły kabel który idzie do zwykłego rozgałęźnika i rozdziela sygnał na TV, Komputer i dekoder przy telewizorze CRT.

Co ciekawe, Czechy odbieram tylko i wyłącznie na zwykłym Telewizorze z wbudowanym tunerem (płaski, lcd), w dodatku jest on "najdalej" od anteny :) Moc sygnału i jakość jest zwykle niska, przy lepszej pogodzie czasem skacze na średnią a przy gorszej czasem w ogóle pokazuje "brak" mimo to obraz jest, czasem tylko pikseluje.

 

Model anteny to MITON MT-11, skierowana na Ślężę (na oko) ale z 5-10 metrów przed nią jest element konstrukcji dachu który zasłania widok, mimo to ze ślęży i z zórawiny sygnał jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po zapoznaniu się z wpisami na innym forum mam pytanie: czy istnieje jakakolwiek możliwość legalnego (bez kombinacji z Czechem lub Słowakiem) nabycia karty do satelitarnego odbioru programów czeskich (ew.i słowackich - niekoniecznie). Interesuje mnie wszystko na ten temat - dekoder, karta/moduł, opłaty, itd. Mam niefortunną lokalizację. Włodek z Legnicy.  Ps próbowałem z "Aukro.cz", ale bez powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Informuję Kolegów, że dziś założyłem (sam) antenę kierunkową ATX-107 + przedwzmacniacz dopuszkowy LNA 177, skierowaną na Trutnov-Ćerna Hora. Piętro szóste, wysięgnik 600 mm (prawdopodobnie za krótki), nowy przewód dł. 30 m (będzie skrócony). Efektem jest odbiór nast. kanałów: CT:D, Prima Love, Prima Zoom, Oćko, Oćko Gold, Ślagr, Barrandov +, Kino Barrandov i radiowy Proglas. Znam profil terenu!! Najbardziej zależy mnie na czeskim mux-1 i mux-2, więc podejmę dalsze próby z dostrajaniem. Mile widziane są wszelkie propozycje i uwagi oraz opisy własnych prób - Włodek. Ps Legnica, Kopernik II, otv Panasonic plazma 42", r.2013.

Edytowane przez wlodek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj czy odbierasz  kanał  45 z Czech.    Antena 107       masz przedwzmacniacz 777  tylko        a co ze symetryzatorem?

 

Antena ok  sam bym taką wziął ale obsługuje  tylko 21-69.

+Odpowiadam: 1.Kanału 45 otv nie wyszukuje (ani ręcznie, ani automatycznie), gdyż z Ćernej Hory/Kamienna Góra odbieramy ćtv/sity/muxy na k.38, 40 i 60 - prawdopodobnie antenę należy przenieść wyżej ; 2. Symetryzator jest zbędny przy takich odległościach (circa ~ 68,000 km); 3. Jaki zakres kanałów ma obsługiwać owa antena - od 1 do 111 ????????? W. Edytowane przez wlodek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt 3 (jak i całość) jest odpowiedzią na pytanie ASIAFIAN-a, który zamarudził coś o 21-69!! W. Ps w innym miejscu zawarłem prośbę o Twą, wyczerpującą opinię na temat zakupu karty/modułu Skylink (żeby się nie tłuc po bloku z antenami)- W.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro ktoś jeszcze testuje odbiór z Černá hora w Legnicy to może ktoś pomoże? Mieszkam w Grzybianach, z profilu terenu widać, że nic nie zasłania. Odbieram TV czeską, z tym że mux 3 ma mocne zakłócenia. Antena typu: Antena TV kierunkowa K.21-69 ATRIAA 36-elementowa (A5006), wzmacniacz w puszce. Inne mux'y są OK.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt 3 (jak i całość) jest odpowiedzią na pytanie ASIAFIAN-a, który zamarudził coś o 21-69!! W. Ps w innym miejscu zawarłem prośbę o Twą, wyczerpującą opinię na temat zakupu karty/modułu Skylink (żeby się nie tłuc po bloku z antenami)- W.

Chodziło o odbiór kanałow  21-69  gdzie jak masz filtr LTE  to u nas wytnie wszystko co jest do odebrania od kanału 60  tyle że nikt z tego nie korzysta.

Nie wszystkie anteny mają w specyfikacji odbiór także  5-12. A to czy się da odebrać coś mimo iz nie wymienione to nie wiem nie testowałem ktoś by się musiał wypowiedzieć.

 

Kanał 45k to dla Czech. Odbiór potwierdzony  na Górnym Śląsku  . Potrzebna więc druga antena  inny kierunek + zwrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro ktoś jeszcze testuje odbiór z Černá hora w Legnicy to może ktoś pomoże? Mieszkam w Grzybianach, z profilu terenu widać, że nic nie zasłania. Odbieram TV czeską, z tym że mux 3 ma mocne zakłócenia. Antena typu: Antena TV kierunkowa K.21-69 ATRIAA 36-elementowa (A5006), wzmacniacz w puszce. Inne mux'y są OK.

 

Powiadamiam Ciebie i innych Kolegów, że LSM nakazała mi zdemontować antenę AXT107! Muszę więc wymyślić coś nowego. [...]

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Na forum nie publikujemy treści o charakterze ogłoszeniowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten tuner miał taka "siłę" od nowości więc chyba sprzęt ma znaczenie.

 

 

Do: wlodek12 /nie mogę odpisywać ponieważ ta funkcja na razie jest u mnie nie aktywna/

 

Mieszkam w Grzybianach ale dla twoich ustawień to nie jest pomocna informacja. Najlepiej skorzystaj ze strony www. dvbtmap.eu

Tam znajdziesz nadajnik z Czech - Královehradecký - Trutnov, Černá hora(ch. 40) http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3460tu zobaczysz pokrycie fal w L-cy (nie wiem czy odbiera poz tym zasięgiem).

Możesz też sprawdzić dokładny kierunek anteny http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.htmli ustawić swoją wys. /suwak lewy dolny/.

Ja mam antenę "Triada" i tuner WIWA HD-95 Jeśli chcesz, to chętnie Ci odstąpię moją ATX-107!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Z Jedenika nie odbierzesz kanałów 36 i 51. Było to wiele razy powtarzane. Na tych samych kanałach znajdują się nadajniki TV Mobilnej w Wałbrzychu i Legnicy.

Tym razem nie chodzi o ćtv. Mam dekoder DSR 6000 sprzed lat, pytanie: czy będę mógł go wykorzystać do tvsat? Czy trzeba będzie wgrywać oprogramowanie i jak to zrobić? W.

Tego akurat tematu nie znam, więc nic nie podpowiem żeby nie wprowadzać w błąd.

Serwus! Mam stary dekoder DSR 6000, pytanie: czy można go wykorzystać do tvsat? Czy należy wgrac nowe oprogramowanie i jak to zrobić? W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dekoder sat dvb-s to możesz oglądać kanały z transponderów dvb-s np z HB czy Astry. Jeśli działa to nic nie musisz wgrywać, tylko nieaktualna może być lista transponderów. Więc albo szukasz na ślepo tzw opcja blindscan albo edytujesz transpondery ręcznie z pilota wg np lyngsat.com, bo o gotowcu do wgrania na ten model to raczej zapomnij. Z resztą jeśli nie ma usb to już całkiem sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jako że Czechy nadają już przejściowo w DVB-T2 https://satkurier.pl/news/166106/siec-dvb-t2-w-czechach-juz-w-97-domow.html , może ktoś potwiedzić że wszystkie kanały są w Full HD?

 

U siebie łapie Mux'a (Trutnov, Černá hora, kanał 28 pol. H) ale nie mam jak tego sprawdzić, gdyż mój TV nie ma kodeka H.265/HEVC. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dekoder sat dvb-s to możesz oglądać kanały z transponderów dvb-s np z HB czy Astry. Jeśli działa to nic nie musisz wgrywać, tylko nieaktualna może być lista transponderów. Więc albo szukasz na ślepo tzw opcja blindscan albo edytujesz transpondery ręcznie z pilota wg np lyngsat.com, bo o gotowcu do wgrania na ten model to raczej zapomnij. Z resztą jeśli nie ma usb to już całkiem sobie daruj.

Dziękuję za wieści! Do DSR 6000 CI brak papierów. Do niedawna (~ok.1,5 roku) odbierałem z obu Astr (19,2 i 28,2/28,5 st E, na czaszy 90cm oraz (na 60 cm) dawn. Sirius, 4,8 st. Obecnie na paskach sygnału (ani na mierniku) w odbiorniku tv nic nie wykazuje  Wczęśniej sam bezproblemowo dostroiłem anteny oraz zezy. Z listą lyngsat.com jestem na bieżąco. Dekoder posiada tylko wejście RS 232. - W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...