Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T z Czech


wlodek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W Kłodzku odbieram:

1.NOVA [CZ]

2.ACTIVE [CZ]

3.ATM ROZRYWKA [PL]

4.BARRANDOV [CZ]

5.RADIO D-DUR [CZ]

6.RADIO DVOJKA [CZ]

7.RADIO JAZZ [CZ]

8.RADIO PLUS [CZ]

9.RADIO JUNIOR [CZ]

10. RADIO WAVE [CZ]

11. RADIO ZURNAL [CZ]

12. RADIO VLTAVA [CZ]

13.CT1 [CZ]

14.CT2 [CZ]

15.CT24 [CZ]

16.CT:D / CT ART [CZ]

17.CT SPORT [CZ]

18.ESKA TV [PL]

19.NOVA CINEMA [CZ]

20.OCKO [CZ]

21.OCKO GOLD [CZ]

22.POLO TV [PL]

23.POLSAT [PL]

24.POLSAT SPORT NEWS [PL]

25.PRIMA [CZ]

26.PRIMA COOL [CZ]

27.PRIMA LOVE [CZ]

28.PRIMA ZOOM [CZ]

29.RADIO PROGLAS [CZ]

30.PULS 2 [PL]

31.SLAGR TV [CZ]

32.TTV [PL]

33.TV PULS [PL]

34.TVTRWAM [PL]

35.TV 4 [PL]

36.TV 6 [PL]

37.TVN [PL]

38.TVN 7 [PL]

39.TVP ABC [PL]

40.TVP HISTORIA [PL]

41.TVP INFO [PL]

42.TVP KULTURA [PL]

43.TVP POLONIA [PL]

44.TVP ROZRYWKA [PL]

45.TVP WROCŁAW [PL]

46.TVP 1 [PL]

47.TVP 1 HD [PL]

48.TVP 2 [PL]

49.TVP 2 HD [PL]

50.V1[CZ]

 

W Kudowie też powinno je chwycić. Mam ustawioną antenę pajączka pomiędzy Jesenik a Czarną Górę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w dolnej części miasta, ale pomimo gór mam z anteny bezpośredni "widok" na Jesenik Pradet i Czarną Górę. Niestety z Bystrzycy Kłodzkiej a tym bardziej z Lądka nie będziesz miał dostępu do sygnału z Jesenika bo Masyw Śnieżnika będzie zasłaniać. Te miejscowości są położone za bardzo w dole. Polecam sobie sciągnąć na komórkę aplikację: DVB-T finder. Tam masz wszystko o najbliższych nadajnikach, zasięgu i czy z Twojej pozycji będzie coś zasłaniać sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić moją "zdobyczą". :) Mieszkam w Mściwojowie (woj. dolnośląskie, powiat jaworski).

 

Dwa dni temu zamontowałem antenę siatkową ze wzmacniaczem na wysokości ok. 7 metrów. Gdy włączyłem automatyczne wyszukiwanie kanałów znalazło mi uwaga... 60 kanałów! :D

 

Po analizie znalazłem: MUX-1, MUX-2, MUX-3 oraz tzw. MUX-4 (prawdopodobnie z... Wałbrzycha!) z Polski. Do tego MUX-1 i MUX-2 z Czech oraz czeski MUX-3, ale za słaby sygnał. Do tego kilka czeskich stacji radiowych. Jestem bardzo zadowolony. Teraz będę miał chwilę czasu to popatrzę dokładnie z jakich nadajników odbieram sygnał. Mam nowy telewizor i nie mam instrukcji obsługi dlatego muszę trochę pokombinować. :)

Gratuluję Ci! W Legnicy są problemy, zwłaszcza w wieżowcach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obniżyli moc sygnału Multipleksu z Oczkiem, Primą Zoom na kanale z 786 Mhz ( k.60 )

Od rana moc sygnału mam 0-3 % ( jakosc 10-20 %) a pozostale stacje czeskie odbieram normalnie z mocami 5-15 % ( jakosc 100 % )

Jest denerwujace iż antene przymocowalem dosyc solidnie a nie moge ogladac moich ulubionych kanalow muzycznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mieszkam na wschód od Legnicy. odbieram DVB-T z Czech z Ćernej Hory. Dokładne ustawienie anteny kierunkowej i zasięg fal można podejrzeć na str. dvbtmap.eu. Miałem problem z odbiorem mux3 /gdzie są najlepsze kanały/. Były zakłócenia /jakość 100%, siła 42 %/ Ku mojemu zdziwieniu po zmianie tunera na WIWE siła sygnału podskoczyła z 42 do 92% i teraz nie ma żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner miał taka "siłę" od nowości więc chyba sprzęt ma znaczenie.

 

 

Do: wlodek12 /nie mogę odpisywać ponieważ ta funkcja na razie jest u mnie nie aktywna/

 

Mieszkam w Grzybianach ale dla twoich ustawień to nie jest pomocna informacja. Najlepiej skorzystaj ze strony www. dvbtmap.eu

Tam znajdziesz nadajnik z Czech - Královehradecký - Trutnov, Černá hora(ch. 40) http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3460 tu zobaczysz pokrycie fal w L-cy (nie wiem czy odbiera poz tym zasięgiem).

Możesz też sprawdzić dokładny kierunek anteny http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html i ustawić swoją wys. /suwak lewy dolny/.

Ja mam antenę "Triada" i tuner WIWA HD-95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam :) Posiadam klasyczną antenę kierunkową 11 elementową (długości 58 cm) o zysku 10 dB. Skierowana jest na Ślężę (mieszkam we wschodniej części Wrocławia).

Antena umieszczona jest na dachu 4 piętrowego budynku na maszcie ok 1.5 m nad dachem.

Oczywiście polskie stacje odbieram OK, byłem zaskoczony że odnalazłem CZESKIE KANAŁY a mianowicie 4 kanały z czeskiego MUX 1 (CT1, CT2, CT24, CT4 Sport). Myślę że sygnał pochodzi z Pradziada oddalonego o około 113 km. Jest to dla mnie zaskakujące, że na takiej słabej antence, skierowanej na południowy zachód, odbieram sygnał z innej strony i to z takiej odległości.

Jednak zastanawia mnie czemu odbieram TYLKO MUX1 ? W ogóle nie łapię MUX2 i MUX3. Odbieram także stacje radiowe na telewizorze.

Myślałem żeby zamontować na tym samym maszcie, tylko wyżej inną antenę kierunkową (na maszcie są jeszcze 2 stare anteny siatkowe, nie podłączone - bym je usunął) np. taką: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-60_A1910R.htm, skierować ją idealnie na Pradziada, obecną zostawić na dole masztu skierowaną na Ślężę i połączyć je razem zwrotnicą antenową. Czy dzięki takiemu połączeniu poprawi się sygnał z Czech? Dodam też, że mniej więcej w tym samym kierunku co Pradziad, jest położony nadajnik Żórawina - ok 13 km ode mnie, nadający MUX3 z mocą 30 kW. Czy przy tak długiej antenie, sygnał z Żórawiny nie będzie przesterowany?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne to zaskoczenie - czesi mają silne nadajniki. Nawet na antenie siatkowej da się bezproblemowo odbierac czeską tv na terenie Wrocławia - okolice ogolnie dolny sląsk. CT 1, 2, 3, NOVA, BARANDOV ;)

Proponuję wymienic wzmacniacz na symetryzator w antenie siatkowej i skierowac ją w stronę czeskiej granicy. Tym bardziej jesli antena jest zamontowana na dachu 4 piętrowej kamienicy a w koło nie ma wieżowcow.

Przy dobrej antenie kierunkowej we Wrocławiu to można nawet i niemiecką tv naziemną odbierac a trochę więcej km jest.

 

Jak jest dobre tropo można pokusic się o zabawę z odbiorem tv z Austrii. Tylko jeszcze żeby antena była na dachu wieżowca zamontowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam niestety anteny siatkowej, tylko tą kierunkową, bez wzmacniacza. Mogę zamontować ją jeszcze około 1-1.5 metra wyżej.

Widok na południe mam dobry, tu już się miasto kończy praktycznie 1-2 km i są pola, ale jakies 100-200 m od domu rosną wysokie dęby niektóre wyzsze od mojego bloku.

 

na dachu jeszcze jest inny maszt, bardzo wysoki jednak są na nim anteny spółdzielni - już raczej nie aktywne (a co miesiąc płacimy w czynszu 2.5 zł za antene..). Maszt ten ma ze 3-4 metry wysokości albo i więcej, musiałbym mieć drabinę żeby na nim coś zamontować :) Ale odbiór byłby pewnie idealny.

 

Odbiór z Austrii :o Toś mnie zaskoczył. Jest to w ogóle możliwe w mojej sytuacji? Brak przeszkód na południe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...