Skocz do zawartości

Big Sat Golden 1 CR HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Nabyłem ten tuner do karty FL. Po włozeniu karta odpaliła i świeciła. Do wyłączenia z sieci. Teraz kartę inicjuje poprawnie wyświetla uprawnienia ale nie świeci. Oprogramowanie ze stycznia 2013. Szukam nowszego.

Edit. Po wgraniu najnowszego z marca. Ruszyło. Po wyłaczeniu na ST-by juz kodowane. Przywrócenie ustawień fabrycznych tez nic nie daje. Wgranie nowego softu na chwile rozjasnia kanał.. Dodam, ze na Arivie wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc.

Ja sie skusilem na w/w tuner.

Dziala bez problemu z karta C+ Cameleon (Seca) po zmianie softu.

Ja kupilem juz z gotowym softem dla nc+ i smartHD (m.in. FastScan dla tych platform) i musze powiedziec, ze jestem zaskoczony szybkoscia tego tunerka.

Wlacza sie blyskawicznie, kanaly tez szybciej sie przelaczaja anizeli w tunerach z nc+.

Musze potestowac nagrywanie i ten ich odtwarzacz multimedialny. Do internetu tunera podlaczal nie bede.

Po kilku dniach uzytkowania nie moge zlego slowa powiedziec. Zobaczymy co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jak każdy ma niedociągnięcia które już są zgłoszone na forum goldena i mają być poprawone ale póki co to też nie narzekam jak za te pieniądze jest warty.Plusy to odtwarza wszystkie formaty i to nawet rmvb czego próżno szukać w innych dekoderach.Menadżer nagrań-bez komputera możemy skopiować lub przenieść z dekodera na pendrive i tak powinno być w każdym.Ostatnio to się przydało,kumpel chciał film który miałem nagrany i wystarczyło że podłączył swojego pendrive do dekodera,kilka kliknięć na pilocie i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Moi rodzice maja nastepujacy problem. Zakupili w sklepie zestaw skladajacy sie z karty Smart HD oraz Dekodera jak w tytule. Po podlaczeniu sprzetu ekran telewizora wyrzuca menu jak ponizej:

http://iv.pl/images/97427508200706916185.jpg

 

Menu jest identyczne niezaleznie czy w dekoderze jest karta, czy nie.

Nie ma mozliwosci opuszczenia Menu, a jakiekolwiek potwierdzenie klawiszem OK prowadzi do obrazu jak ponizej, ktory swieci ciagle, i uniemozliwia nawet wylaczenie dekodera. (Na samym dekoderze ciagle wyswietla napis Load).

 

Antena z jakiej korzystaja to zbiorcza antena na dachu budynku.

 

http://iv.pl/images/89728106459802404860.jpg

 

Prosilbym o wskazowki jak rozwiazac problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj zakupiłem tego Big Sat Golden 1 CR HD, mamy c+, 4 telewizory i rozprowadzony system spliter medium IV, ja mam fergusona hd8900 i po za tym ze trzeba tylko manipulować datą by urządzenie działało to wszystko działa, dwa pozostałe to te srebrne stare cyfry i też odbierają, a ten big sat odnalazł wszystkie stacje jakie mamy w tym najdroższym pakiecie tylko że jest tak że ogląda sie jakiś kanał typu np tvn turbo hd i po jakimś czasie wyskakuje wiadomość kanał kodowany czarny obraz programu si tracie i na każdym programie tak jest, po wyłączeniu urządzenia po przez pilot i załączeniu ponownie wszystko wraca do normy ale znowu po jakimś upływie czasu to samo, zaobserwowałem że z chwilą wyskoczenia tego komunikatu inne odbiorniki tracą sygnał karty, i przywraca sie sygnał po wyłączeniu i włączeniu tego biga, czy ktoś wie o co chodzi?? czy coś z softem, w sklepie gdzie kupowałem powiedzieli że on już ma coś zrobione z softem pod c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woski - jakimś cudem urządzenie jest w trybie ładowania softu, żeby z tego wybrnąć musisz mu podać soft po RS-232 (nie wiem, czy da się go zmusić po USB), albo zwrócić, by zrobili to w sklepie

@adamusneo - najwyraźniej Twój splitter nie bardzo chce pracować z tym odbiornikiem, jeśli jest jakaś nowsza wersja softu pod kartę C+ niż ta, którą masz załadowaną, to może coś pomoże - IMHO najlepiej najpierw odezwać się też do sprzedawcy, żeby się podpytać, czy coś mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam Panowie ponownie.Minął ponad rok odkąd pytałem, czy ktoś używa tego odbiornika.Wtedy jednak kupiłem Technisat DIGYBOXX HD z którego jestem zadowolony.C+ działa bez problemów i smart HD też. Ponawiam pytanie jak się wam sprawuje tuner BigSat Golden 1CR HD z kartą NC+C+ i Smart HD? Bo na forum dystrybutora tego tunera jest kilka postów w których użytkownicy sygnalizują zawieszanie się tunera na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten tuner, ale kurcze denerwuje mnie fakt, że po zmianie kanału poziom głośności spada do minimum. Też macie takie objawy, czy coś trzeba ustawić? Wgrałem firmware alternatywne i chciałbym wrócić do pierwotnego, jak to uczynić? W sumie to jestem nieco zawiedziony tym tunerem.Odnoszę wrażenie że nie radzi sobie najlepiej z kolorami i szybkimi ruchami.Np włosy mienią się jakoś na srebrno, drgają dziwnie.Nie mam takich efektów na module od NC+ na którym obraz jest wg mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam mnie zakup Big SAT Golden 1 CR, ale jak czytam co się z nim dzieje to chyba sobie odpuszczę.

Jak ktoś ma świeże info na temat poprawek i działania tego modelu to proszę.

 

Nie wiem czy nie zainwestować w model ADB 5800 z kartą parowaną.

http://allegro.pl/usluga-nc-mix-z-dekod ... 34075.html

 

tuner będzie obsługiwał starszy Pan a jak mam się męczyć z Big Satem to chyba podziękuje.

Szkoda tylko, że 5800 nie ma możliwości skanowania po tr. Przynajmniej wyszukuje kanały FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla starszej osoby polecam jakiegoś Fergusona Arivę np. 103, albo 153 Combo.

Przede wszystkim czytelniejsza grafika ekranowa.

Na plus też uniwersalny czytnik karty. Jak nie jedna to inna oferta zadziała, a nie będzie się musiał na nowo uczyć do nowego pilota/tunera.

 

edit: Ogólnie BigSat też nie jest taki zły. Działa całkiem szybko i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, ja wczoraj zakupiłem tego Big Sat Golden 1 CR HD, mamy c+, 4 telewizory i rozprowadzony system spliter medium IV, ja mam fergusona hd8900 i po za tym ze trzeba tylko manipulować datą by urządzenie działało to wszystko działa, dwa pozostałe to te srebrne stare cyfry i też odbierają, a ten big sat odnalazł wszystkie stacje jakie mamy w tym najdroższym pakiecie tylko że jest tak że ogląda sie jakiś kanał typu np tvn turbo hd i po jakimś czasie wyskakuje wiadomość kanał kodowany czarny obraz programu si tracie i na każdym programie tak jest, po wyłączeniu urządzenia po przez pilot i załączeniu ponownie wszystko wraca do normy ale znowu po jakimś upływie czasu to samo, zaobserwowałem że z chwilą wyskoczenia tego komunikatu inne odbiorniki tracą sygnał karty, i przywraca sie sygnał po wyłączeniu i włączeniu tego biga, czy ktoś wie o co chodzi?? czy coś z softem, w sklepie gdzie kupowałem powiedzieli że on już ma coś zrobione z softem pod c+

Witam, mam podobny problem z tym odbiornikiem pod smartHD. Wgrywałem najnowszy soft, skanowałem satelitę, sprawdzałem jakość sygnału (zawsze 90/86%) i dalej od ok. miesiąca po chwili ciemny obraz i kanał kodowany.... Po restarcie lub wyjęciu i włożeniu karty kodowej obraz wraca. Ale to bardzo irytujące co kilka kilkanaście minut tak się męczyć. Przez ok. 6 miesięcy wszystko było w porządku, od ok. miesiąca tak się dzieje (przesilenie wiosenne?)

 

Dodam że dzieje się tak niezależnie, czy kanał jest HD czy SD. Podstawiłem Linboxa SD i wszystko jest w porządku, czyli nie jest to problem karty i operatora, który też ponawiał sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...