Skocz do zawartości

"1 mln dekoderów u Polaków za granicą" i antena za oknem


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem ten artykuł Pana Janusza Sulisza (http://blogi.satkurier.pl/85272-1-mln-dekoderow-u-polakow-za-granica.html) i po pierwsze też jestem zdania, że na terenie "UE" nie powinno być żadnych ograniczeń prawnych w możliwości bycia legalnym abonentem dowolnej platformy satelitarnej (jak nie ma granic, to też w tej sprawie !), a nawet powinna być możliwość nabycia abonamentu przez internet i oficjalnego dostarczenia sprzętu (dekodera/karty/modułu "CI") pod adres abonenta na terenie "UE".

 

Taka możliwość znacznie poszerzyłaby konkurencję na rynku platform i żadna platforma w żadnym kraju "UE" nie mogłaby się czuć monopolistą.

 

Po drugie bardzo zaciekawił mnie fragment, w którym Pan Janusz opisując metody jakimi polacy zagranicą radzą sobie z instalacją anten satelitarnych napisał:

 

...Polacy zagranicą często mają duże problemy z instalacją anten satelitarnych w wynajmowanych domach i mieszkaniach. Tak bywa w Anglii, Irlandii, Niemczech, Francji czy Austrii. I tu Polacy też sobie radzą jak mogą! Ukrywają anteny za kominem, za oknem w pokoju (dobrze ustawiona też będzie działać!)...

 

Czy faktycznie da się używać anteny zza okna (jak rozumiem od wewnętrznej strony parapetu???), bo ja od dawna noszę się z zamiarem zainstalowania drugiej mini anteny (takiej jak ta http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/kempingowe/762-antena-kempingowa-35cm), żeby móc przez nią odbierać kanały z innych satelitów (nie mogę znów zainstalować obrotnicy, którą kiedyś miałem na większej antenie, bo teraz "dzielę" antenę z rodzicami :D ) i gdyby faktycznie dało się złapać sygnał satelitarny przez szybę okna, to by mi znacznie ułatwiło całą sprawę :D???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka szyba jest w oknie, z doświadczenia wiem że szyba pojedyncza w starszych oknach nie będzie stanowić przeszkody dla dobrze ustawionej anteny 60cm. Pod warunkiem że nie ma po drodze okapu dachu. Nowe okna z wielowarstwowymi szybami raczej nie pozwolą na odbiór, za duże tłumienie w tym zakresie częstotliwości. Chociaż z drugiej strony to tylko fale elektromagnetyczne, więc jest podstawa żeby próbować.

 

Na twoim miejscu zastanowiłbym się na postawieniu za oknem na zewnętrznym parapecie anteny płaskiej np. http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... jaca-h30d1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy zezwalają na używanie platformy w kraju ze względów licencyjnych. Licencja na programy jest na Polskę i przykładowo operator nie może sprzedawać usług w innym państwie bo naruszy licencję.

Ale wiadomo, operatorzy przymykają oko bo za granicą są zamożni abonenci i jest wysokie ARPU. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się pozbywać bardzo dobrych abonentów.

Kiedyś nieoficjalnie działały nawet APSy za granicą. Nie wiem jak jest teraz, ale by się spokojnie znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie da się używać anteny zza okna (jak rozumiem od wewnętrznej strony parapetu

W zeszłym roku rozmawiałam z monterem który pracuje w Niemczech i rozmawialiśmy na temat problemu z zainstalowaniem anteny jeżeli administrator nie wyraził z różnych przyczyn na założenie jej. Pokazał mi ulotkę z dość specyficzną anteną (nie pamiętam teraz jak to się nazywa). Był to wielki biały prostokąt i był postawiony przy oknie (był na całą szerokość parapetu z jednym oknem). Mówił że często instaluje je i koszt to 100 euro. Może chodziło o to rozwiązanie.

 

Na twoim miejscu zastanowiłbym się na postawieniu za oknem na zewnętrznym parapecie anteny płaskiej np. http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... jaca-h30d1"

ta antena o której mówiłam była dość podobna tylko ŻE mogła być zastosowana tylko wewnątrz domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...