Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem z odbiorem DVB-T ----mam tuner philips hd / bez PVR - problem polegana tym że emitel nadaje MUX3 w Gdańsk 5 programów sygnał mam 100% bo mieszkam 5km od nadajnika, a tuner cyfry wyszukuje tylko tvp1,2 taki problem miał inny użytkownik w trójmieście dawał znac na forum DVB-T

co jest przyczyną ? czy t lista kanałów zapisana w dekoderze? bo problem anteny wykluczony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tunerem Philips 1330 otóż od jakiegoś czasu na niektórych kanałach(na wiekszości z nich) po mneij wiecej 10 minutach zaczyna się robic 'pikseloza" na niektórych jest czarny ekran z czeronym kwadracikiem, sygnał jest na zielono czyli dobry. Kable ustawienie anteny odpada bo mam też jakegoś SAGEMA i na nim wszytsko działa dobrze. Napisze jeszcze, że ten tuner nie był praktycznie wyłączany(czy to może byc przyczyna?) po rozkreceniu obudowy płytka była cała zakurzona, ale ten kurz był dosłownie wżarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam tuner PACE 2221 i pakiet Komfortowy+. Odbieram programy z Hotbirda i mam zeza na Astrę poprzez zastosowanego Diseqa.

Wszystkie kanały paczki C+ jak również HBO działają bez zastrzeżeń. Od jakiegoś czasu mam jednak problem: nie ma ani obrazu ani dźwięku na kanałach 330-335 (chorwackie, słoweńskie), 692 (czeski CT24), białoruski Biełsat. Bardzo mi na nich zależy. Aktualizację listy programów rozbiłem wielokrotnie - bez rezultatu. Aktualizacji oprogramowania tunera - nie ma. Kiedy wchodzę w parametry odbioru jako Satelita jest Hotbird FEC 3/4. Nie mam pomysłu co zrobić. Zawiozłem tuner do Cyfry - u nich to samo. Oni podpięli swój PACE - też taka sama sytuacja. Może wy coś podpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ musi uaktualnić parametry odbioru kanałów na liście. Samemu nic się nie zrobi. Ten tuner nie pozwala na samodzielne wyszukiwanie kanałów na których nam zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakieś pół roku temu zaopatrzyłem się w zestaw splitter medium IV + dekoder sagem SD(mam też pace SD). Nie był mi potrzebny aż do wczoraj. Wszystko ładnie podłączyłem, ale sagem nie chce sie zaktualizować (lista kanałów) i nie odbiera nawet tych, które nie zmieniły numeru na liście. Co z tym zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy Ferguson Ariva 100E będzie poprawnie współpracował z tym splitterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam programów z częstotliwości 10719.00 V - Txp: 110, nagle mi te programy zniknęły. Przestawiłem w opcjach tunera (thomson) na tą częstotliwość w opcjach anteny i poziom sygnału mam 4,5 ale kolor czerwony. Próbowałem zmienić ustawienie anteny aby poprawił się sygnał ale nie udało mi się uzyskać koloru zielonego na tej częstotliwości. Co może być tego przyczyną? Czy może być uszkodzone konwertor? Ma pęknięty plastik z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie w sprawie dekoderów. Po przejściach z Cyfrowym Polsatem i ich dekoderach podpisuje umowę z Cyfrą i mam problem bo nie wiem jaki tuner wybrać. Pakiet chcę wziąć Kompakt sd bądź hd. I teraz jaki dekoder brać?

Chce mieć ustawianie kolejności kanałów a nie jak przypisana z góry lista kanałów bez ich możliwosci zmiany. Coś możecie Koledzy doradzić?

 

A i jeszcze jedno żeby dekoder był oki i jakiś mało awaryjny. Czy dekodery hd daja lepsza jakość na kanałach sd - telewizor LCD Samsunga mam z pełnym HD?

 

Pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysypał mi się jeden z dwóch dekoderów, a dokładnie Phil 6010.

Coś jest z listą kanałów.

Pokolej mam tak:

TVP1, TVP2, CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, ALE KINO, KUCHNIA TV, DOMO, ZIGZAP i radia.

Reszty nie ma wogóle.

Przez chwilę widziałem błąd E104.

Wiem, że to - 104 Unhandled edge interrupt error an edge triggered interrupt is not handled within a time limit

Co to dokładnie oznacza i czym jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ploosk

 

Co do dekoderów z własną listą to w Cyfrze+ są takie

 

SD - Strong SRT 6880 - kupno 99zł wynajem 10

HD - Sagem HD nowość na rynku sprzedaż 99zł słyszałem ,że można podpiąć dysk zewnętrzny dekoder nie ma go wbudowanego ale o tą możliwość spytaj dokładnie w salonie

 

kable HDMI poprawiają jakość odbioru TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysypał mi się jeden z dwóch dekoderów, a dokładnie Phil 6010.

Coś jest z listą kanałów.

Pokolej mam tak:

TVP1, TVP2, CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, ALE KINO, KUCHNIA TV, DOMO, ZIGZAP i radia.

Reszty nie ma wogóle.

Przez chwilę widziałem błąd E104.

Wiem, że to - 104 Unhandled edge interrupt error an edge triggered interrupt is not handled within a time limit

Co to dokładnie oznacza i czym jest spowodowane?

Odłącz dekoder od prądu na 1 min.

Wejdź potem do menu i zrób konfigurację automatyczną (2xOK)

a następnie tradycyjne wyszukiwanie kanałów... i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do dekoderów pioneer (1430, 1530, 1630 lub 1730) można podłączyć diseqc i czy mają one wgraną listę kanałów z Astry od numeru 650????
Można ale na alternatywnym oprogramowaniu i dodatkowo też na mim własne układanie i programowanie programów i list a co do drugiego pytania to na oryginalnym oprogramowaniu od kanału 650 jest wgrana lista z kanałami Astry ale mogą być tu czarne dziury/chyba długo nie była porządnie zaktualizowana /Jeżeli dobrze pamiętam z wymienionych pionków najlepsze opinie dotyczą pierwszych 2 modeli a potem w kolejności.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć prośba o porade

Kupiłem wczoraj nowy dekoder DSR6210/91 Canal + w miejsce starego i jedna rzecz mnie wkurzyła: przy nagrywaniu na oddzielną nagrywarkę z zaprogramowaniem czegoś z listy Cyfry + ( sprawdziłem na 3 kanałach) nie znika w TV okienko informacyjne u dołu ekranu: z nazwą canału, czasem trwania np.serialu i oczywiscie ze słowkiem "rec" . Jak zauwazyłem , gdy dekoder jest wlączony akurat na inny kanał w chwili pojawienia się zaprogramowanego czasu nagrywania , to przełacza sie jak trzeba i to infookienko prawiłowo znika po paru sekundach, ale jak dekoder jest wyłaczony, to po wzbudzeniu pojawia się obraz zaprogramowanego kanału , ale ze stale obecnym infookienkiem przez cały czas nagrania. POjechałem dzisiaj i wymieniłem dekoder na drugi, ale nadal jest to samo .Co to do licha moze byc ? Pozdro bos57man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...