Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba irytować :shock: Ale do rzeczy, odłącz przewód anteny i sprawdź czy się resetuje, jeśli masz jeszcze możliwość podłączenia do innej instalacji antenowej to też zrób taki test, jeśli bez kabla lub na innej instalacji zjawisko to nie występuje to prawdopodobnie uszkodzony jest konwerter lub niewielkie zwarcie w przewodzie (prawdopodobnie dostała się woda do kabla lub coś nie tak z wtyczkami F ale wtedy ponowne zarobienie 'efek' wystarczy, jeśli w kablu jest wilgoć to tylko jego wymiana wchodzi w grę). Jeśli bez względu na instalację lub stan kabli tuner się resetuje to chyba tylko zostanie wymiana dekodera w punkcie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od jakiegoś czasu w moim Philipsie PVR co jakiś czas pojawia się komunikat brak sygnału, sprawdź antenę. Sygnał jest na zielono, ponad 4, na drugim dekoderze w drugim pokoju nie ma żadnych problemów. Antenę ostatnio ustawiałem i jest raczej dobrze ustawiona. Problem występuje nie cały czas, w weekend np. pojawiało się to dość często a od niedzieli jest ok, myślę że jednak niebawem znów się może to zadziać. Nie mam już pomysłu co to może być. Miał ktoś podobne problemy? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEKODER CYFRY+(PHILIPS HD PVR 7201/91)

Mam pytanie dotyczace tego dekodera poniewaz wynajalem go miesiac temu i wszystko byloby ok gdyby nie to ze kiedy zostawiam go w pozycji standby np: na noc i chce go wlaczyc rano to jeszcze przed wlaczeniem slysze ze pracuje wentylator.Poprostu zalacza sie samoczynnie po jakims tam czasie.A przed tym dekoderem mialem 2 dni PACE PVR i dzialal bez zastrzezen tylko byl duzo glosniejszy i mial tylko 1 wejscie Euro zlacza dlatego go wymienilem.Czy moze ktos cos doradzic z tym zalaczaniem sie wentylatora kiedy wszystko jest powylaczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, dekoder pobiera , aktualizuje stan biblioteki do zakupienia /filmy/, ale proszę powiedzieć jak to Wiecie , ile te Philipsy HD PVR zużywają mocy , w stanie normalnej pracy , w stanie aktualizacji filmow , ile w czuwaniu ? . Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max: 55W.

Średnio w czasie pracy: 22-25W

W trybie standby: ok. 10W (o ile nie trwa nagrywanie lub pobieranie audycji VOD/HBO OD).

Powyższe wartości nie uwzględniają poboru mocy przez konwerter (do ok. 5W).

Pobór mocy przez dekoder zależy od kilku czynników, np:

- rodzaj i ilość zasilanych konwerterów,

- rodzaj dekodowanego obrazu (MPEG2/MPEG4),

- obciążenie procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pedro67 napisał(a):

witam,

a jak wygląda to z jakością obrazu? Na którym dekoderze jest ona lepsza? I czy Philips jest faktycznie mocno słyszalny?

 

 

 

Jakość obrazu dużo większa jest na philipsie, miałem przylipsa przez 10 m-ca i wymieniłem na pace(bo wiekszy dysk, dużo ciszej pracuje od philipsa, wyjście audio optyczne i wyswietlacz z RDS-nazwa kanału oraz mniejszy rozmiar i fajnieszy wygląd) i jestem zły jak nigdy bo w dekoderze z HD chodzi o jakość obrazu a ta w pace PVR 500GB jest dużo gorsza niż w philipsie PVR 250GB. W Pace pvr 500GB Kolory są mniej żywe, dużo szarości i brązu. Philips pvr 250 GB ma dużo żywsze kolory. Po przełączeniu w philipsie na kanał z HD różnica była ogromna i czuć było, że to HD zaś w Pace różnica jest minimalna miedzy HD a SD i tak naprawde zastanawiam się po co mam płacić za opcje HD skoro kanały odbierają niewiele lepiej(różnica minimalna- prawie wcale) niż bez HD. Jedynie na canal plus sport HD jest troche widocznej różnicy(podczas oglądania meczów) czy eurosport HD(podczas oglądania sportu na żywo), pozostałe kanały bez różnicy czy w HD czy SD. W philipsie wszystkie kanały w HD były poprostu super jakości, aż chciało się oglądac. Odradzam kazdemu pace pvr 500 jezeli chodzi o jakość obrazu. Jakość jest gorsza niż w philipsie i tyczy to wszystkich kanałów nie tylko hd. Poprostu philips jest lepszy jeżeli chodzi o jakość obrazu- bardzie wyraziste kolory, lepszy kontrast,bardziej wyrazisty obraz. Pace ma lepsze menu, ciszej pracuje, ma wyjscie optyczne audio i nazwe kanału na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem ze swoim Sagemem. Mianowicie od kilku dni gdy zacząłem korzystać z bezprzewodowego internetu, pojawiły sie problemy z jakością obrazu. Na ekranie pojawiają się pasy i drobne zakłócenia (sygnał z innego dekodera jest w porządku, tylko Sagem tak sie zachowuje), problem ustaje jakiś czas po odłączeniu modemu. Chyba ten wiekowy tunerek nie wytrzymuje tylu fal wokoło :lol2: Mam go na własność i chciałbym sie zapytać co w tej sytuacji najlepiej zrobić, wymienić na inny model sie chyba nie da ale czy moge wynająć drugi inny tuner od cyfry a Sagema zachować na czarną godzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina okablowania, kabel antenowy wymieniałem kilka miesięcy temu (poziom i jakość sygnału są dobre), kabel euro też jest dobry, akurat mam ich troche i nawet na porządnym grubym jest tak samo. Jeśli chodzi o internet (WCDMA, HSPA) to korzystam z modemu USB, używam nawet przedłużacza do niego aby właśnie próbować różnych miejsc i maksymalnie go oddalić ale nie pomaga. Jak pisałem problem zauważyłem na drugi dzień odkąd zacząłem korzystać z tego neta. Czy jest możliwe że ten tuner tak reaguje od tego właśnie? On ma kilkanaście lat pewnie, nie wiem jak takie wiekowe łącza czy styki w urządzeniu reagują np na sieć radiową. Z tego internetu będę korzystał przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Philipsa od ponad roku i jestem zadowolony. Obecnie jest to mój rugi dekoder, w pierwszym padł dysk. Sporadycznie pojawia się brak sygnału na pojedynczych kanałach, ale po przeprogramowaniu dekodera problem znika. Dekoder nie pracuje wcale głośno jak niektórzy sugerują a czas startu sprzętu ok 10 - 15 s jest jak dla mnie całkowicie zrozumiały.

Chciałby jedynie aby C+ zrobiła wreszcie użytek z portu LAN w dekoderze i udostępniła jakieś usługi wzorem n-ki takie jak chociażby radio internetowe.

 

W sierpniu przedłużałem umowę z C+ i zastanawiałem się nad wymianą Philipsa na Peace ale z racji że jest to niesprawdzony sprzęt pozostałym przy swoim dekoderze i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 1,5 roku miałem 250-tkę philipsa i było różnie, problemy z pilotem (w zestawieniu z plazmą panasa), trochę głośny, czasami brak sygnału;ostatecznie zwariował i zaczął samoczynnie się resetować i włłączać - wymieniłem na pace500gb. Po kilku dniach użytkowania stwierdzam, że: jest cichy, mały i zgrabny (mi sie podoba ale to rzecz gustu), nie gryzie siez plazmą - to plusy; na minus - funkcja pilot,czasami info o programie jest nieosiągalne co w philipsie sienie zdarzało, trochę gorszy obraz- może to złudzenie ale z philipsem obraz był lepszy,brak info o tym że coś się nagrywa nawet jak się coś zaprogramuje to nigdy nie wiesz czy nagrywanie się załączyło. Gdyby te dwa dekodery połączyć to byłoby coś a tak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje Philipsa od 1,5 roku i na plus mogę zaznaczyć jego wygląd. Co do minusów to:

1 wygląd i kolorystyka EPG- chyba jakiś naćpany gość dobierał kolory

2. długo się włącza ale pewnie przez to że musi dysk rozruszać he he

3. Na nie których kanałach nie działają opisy

4. Bardzo długo albo wcale(pojawia się:informacja niedostępna) pojawia się opis programu po przez EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...