Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, co może być przyczyną braku sygnału powyżej 100 kanału oraz zanikaniu sygnału na tvp info, tele 5, tvp polonia. Inne kanały cyfry+ odbierają normalnie, dopiero po przejściu z tych powyżej 100, na których nie ma sygnału z powrotem do np. TVN czy TVP1 na tych również zanika sygnał. Po wyłączeniu terminala i odczekaniu paru minut kanały się pojawiają ale tylko te poniżej 100. Mam odbiornik Pioneer 1330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem abonentem Cyfry + i posiadam odbiornik Strong 6860. Mam problem z brakiem kanałów takich jak HBO Comedy, MTV i innych muzycznych oraz Comedy Central. Po przełączeniu na któryś z kanałów na dekoderze gaśnie dioda sygnalizująca poprawny odbiór sygnału.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jakoś można to samemu poprawić czy trzeba dzwonić do bok’u ?

 

Wcześniej miałem dekoder Pioneer’a i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Philips DSX 6010 ----czy mozna utworzyc wlasa liste kanalow????

 

Jeśli dekoder jest świeżo odebrany od dystrybutora, to problemem może być wycięty port RS. Zresztą poszukaj w sieci programu DSXEdit 1.4. Pięknie nim zgrasz kanały z tunera, pięknie poustawiasz po swojemu, a nawet pięknie będziesz mógł ręcznie dopisać (co więcej to dopisać będziesz mógł nawet kanały z niskim SR - teoretycznie nie obsługiwanym przez 6010). Na koniec nie zapomnij o zmianie parametrów kanału podstawowego, bo 6010 Ci ściągnie z sat jedynie słuszną listę C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj james b, ale nasmarowałeś. :lol: . Przecież może ma 2 niezależne tunery i chce je podłączyć do twina. Każdy tuner pracuje z twinem bo twin to 2 niezależne konwertery w jednej obudowie. A co do monobloka to tuner musi mieć soft przełączający monobloka, niech się wypowiedzą posiadacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że pracuje z Twinem, bo Twin to jeden konwerter, który ma w sobie dwa niezależne. Dobrze myślałem i myślę, może niejasno napisałem.

Philips HD obsługuje DiseqC z tego co pamiętam.

No może trochę namieszałem, ale napisałem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Po prostu autoryzowany monter nie miał pojęcia chyba o tym co to monoblock, kręcił że może spróbować instalacji ale niczego nie gwarantuje a na końcu stwierdził że ten dekoder nie obsługuje DISEQ czym mnie kompletnie zaskoczył stąd pytania do ekspertów na tym forum.

Na koniec powiedział, że nikt nigdy nie instalował u niego monoblocka:)

 

Na razie mam zwykły dekoder HD ale planuje dekoder z twardym dyskiem Fergusona jak trochę stanieje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żebyś miał antenę przynajmniej 80-90 cm, bo jak mniejsza to mogą być problemy z działaniem(odbieraniem) sygnału.

 

Monter nie ma pojęcia co to Monoblock, no śmiech ja wiem a on nie wie

 

Wg instrukcji dekoder obsługuje Diseq 1.0 więc powinno działać wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Powiem szczerze, że większej różnicy nie ma między Thomsponem, Philipsem 6010 oraz Mediasatami... Tak więc myślę, że te tunery można postawić na równi. Stronga nie miałem, więc się nie wypowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to na tych tanich Fergusonach obraz jest gorszy niż na Pioneerach, ale Fergusony nie są oferowane przez Cyfrę. Myślę że obraz na tunerach od Cyfry będzie zbliżony, w każdym razie na Pioneerach 1530 i 1430 jest bardzo dobry. Są bezawaryjne i mają super softy alternatywne, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wiadomym :wink:

Ci co mieli tylko Fergusony to zachwalali Fergusony ale ci co porównali jakość obrazu to jednak zdecydowanie byli za Pioneerami. Chodziło o Ferdki te tanie do Cyfry, 7318 czy coś w tym stylu. Zresztą wcale mi się nie wydaje to dziwne że Pioneer made in UK jest na lepszych komponentach. Bo na Ferdkach HD jest obraz ponoć lepszy niż na Philach HD od Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No to fakt... Mam HF i jest super... Jednak co do samego obrazu np z serii AF i Pionka to ciężko powiedzieć, ale mnie nie ma większej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...