Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@burli

 

mam 80-tkę tą od Cyfry i też co kilka minut zacięcia (pikseloza).

 

Objaw bardzo podobny to tego co kiedyś można było zaobserwować na Eurosporcie - może tylko delikatniejszy ale up_ier_dli_wy.

Wydaje mi się, że kombinują coś z ECM-ami i karta nie wydala mam jedną ze starszych.

 

A własnie: @mw17 jaką masz kartę ? Z czarnym czy szarym spodem ?

 

Edit: Co to jest, że słowo up_ier_dli_wy (oczywiście bez _ ) zamienia na [Wesołych Świąt] - dobry numer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę z czarnym spodem też od dłuższego czasu (od wymiany). Ale czy to możliwe że to wina karty?

Trochę jestem zdołowany bo już byłem prawie pewien że po wymianie anteny na większą problem zniknie. Czy u Ciebie problem występuje też tylko na C+Film HD ?

Na innych kanałach, w tym również na innych w HD, wszystko jest w porzo.

Jeszcze jedno, czy antenę ustawiał Ci jakiś fachmen za pomocą miernika, czy montowałeś sam na "węch" :lol::lol: jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Czytam i czytam ale nie widze mojego problemu. Mam PHILIPS DSR 6201/91 sygnal ustawiony na 4.2 na 5 możliwych i problemy z obrazem oraz dźwiękiem..tzn..na wielu programach przy przełączaniu na dany kanał pojawia mi sie albo sam obraz bez dźwięku albo na odwrót..czasem pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na ten z którym był problem. Mam połączony z tV po HDMI ale to nie wina HDMI gdyż to samo mam przy połączeniu po SCARCIE. Czy jest możliwa aktualizacja oprogramowania tego tunera ? jaka jest najnowasze wrsja softu i czy jest gdzieś kokretny temat na forum właśnie o tym modelu ?? szukam od 2 dni coś w google i nic konkretnego nei znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał wydaje się ok, ale dla pewności: jeśli przykładowo pojawi się sam obraz bez fonii, to czy obraz jest stabilny, nie zrywa go, nie występują makrobloki? Tylko brak samej fonii? No i czy problem powtarza się na konkretnych kanałach, czy trafia się zupełnie losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mw17 Mam kartę z czarnym spodem tak jak Ty.

Czy u Ciebie problem występuje też tylko na C+Film HD ?

Tak tylko na C+Film HD. Kręciłem konwerterem przy podłączonym NBOXie ( mam też n ) ale i tak to nic nie daje. No może trochę trwa to krócej przy dokładnym dostrojeniu (siła 80; jakość 100)* ale nadal występuje zamrażanie co 3 do 5 minut. Konwerter to Monoblock TWIN Inverto.

Jeszcze jedno, czy antenę ustawiał Ci jakiś fachmen za pomocą miernika, czy montowałeś sam na "węch"

Jak wyżej - ustawiałem sam

 

PS: @mw17 Jak widać z forum to problem dotyczy tylko Nas. Ale nie koniecznie chcę być wybrańcem. Mam jeszcze ten tuner z HDD i tam prawdopodobnie działa bez zacięć. Ale sprawdzić będę mógł po świętach bo zainstalowany jest w innej lokalizacji.

 

*) dane przybliżone bo oczywiście na niektórych kanałach n-ki jest też słabiej ale większość oscyluje koło tych wartości.

 

Pozdro i Zdrowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekJaw

 

Philips 6201 (ma HDMI oraz component) za jedyne 699 PLN + abonament na 18 miesięcy ( lub 12 miesięcy płatny z góry ) a to koszt minimum 11 x 33 PLN [podstawowy +NGC HD*] + 7 x 44 PLN [podstawowy + NGC HD*] = 671 PLN (a płatne z góry: 407 PLN)

Czyli rerasumując:

Minimum -> 699 + 407 = 1106 PLN i oglądasz przez rok pakiet podstawowy oraz National Geographic Chanel HD ale płatne z góry :D

Drugie minimum -> 699 PLN na dzień dobry a potem co miesiąc abonament przez conajmniej 18 miesięcy na sumę 671 PLN = razem 1370 PLN i oglądasz to samo...

Oczywiście możesz wziąć nawet prestiż ale wybacz już bez dalszych wyliczeń...

 

Dolicz jeszcze 99 PLN za aktywację ( w obu przypadkach ) to dostaniesz antenę 80-tkę z konwerterem z dwoma wyjściami (nie mylić z dwoma satelitami to nie jest TWIN)

 

Ceny z gwiazdkowej promocji

*) minimalna opcja HD wymagana do nabycia sprzętu

 

Ale skoro posiadasz Pakiet Komfortowy jak masz w stopce to weź go w najem za 15 PLN + opcja HD** miesięcznie może lepsze to niż kupowanie tego złomu.

 

**) NGC HD - 6PLN/mies. lub C+ HD (sprzedaż wiązana 29PLN (SD)+6PLN (HD) - w cenach poza promocją)

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MZKS1929

 

Dopóki jesteś związany z Cyfrą to najtańszy. Może nad wyraz to słowo złom ale softwerowo to epoka dinozaura niewiele pozostaje w tyle.

Może i wykupić na własność (tego nie wiem) ale komu to sprzeda jak mu się znudzi albo nie dopasuje ? Będzie ciężko odzyskać siedem paczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten tuner właśnie w świątecznej gorączce i nie jestem zadowolony. W porównaniu do też [beep]iastego SMASUNGA z CP jest gorszy. System EPG ma gorzej rozwiązany, jest wogóle nie czytelny. Przy przełączaniu programów nie wyświetla się nazwa programu, tsrasznie długo się włącza, przeglądanie listy kanałów jest do kitu gdyż nie ma np sortowania według alfabetu. Mamy tylko podgląd 10 kanałów i jednym przyciskiem wyświetlamy nst 10 ale co jest dla mnie bugiem jak wybierzemy np 80 kanał to już tej listy nie wyświetlimy i musimy przełączyć na 1 i wtedy dopiero wyświetli się lista. Nie działa regulacja fonii ( przynajmniej u mnie ).

Nie wiem czy ja mam pecha i mam wadliwy tuner !! :)) jeszcze jeden najgorszy feler ale to faktycznie może być tuner...często brakuje mi albo wizji albo fonii na losowych kanałach - pomaga reset lub przełączanie programów...

 

To tyle z uwag które mogę przekazać na temat w/w tunera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fonii to dziala w sumie jej wylaczenie. Mozna wybrac pare ulubionych kanalow. Co do wyswietlanai kanalow to niestety aby zobaczyc EPG trzeba kliknac w przycisk PILOT ; ale napewno EPG bardziej dopracowane niz w starych Philipsach. Czas wlaczanie napewno trzeba odczekac te 20s. Tylko tak jak napisal poprzednik napewno uda ci sie go sprzedac obejmuje go gwarancja wiec napewno na jakies aukcji wiele nie stracisz jak go wystawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Jednak Święty Mikołaj jednak jest. Jakież moje zdziwienie było gdy od 12:00 25.12.2007 nagle znikneły problemy z Canal+ Film HD o których pisałem jesze rano 24.12.

A może to Prezes Cyfry+ chciał pooglądać coś raz do roku w swojej telewizji i też miał z tym problem i opier****ł dyżurnego technika ?

A może to Premier Tusk wkońcu fachowiec do cudów ?.

Koniec ględzenia.

 

Fakt jest faktem, że już działa. Brak jakiejkolwiek pikselozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Jednak Święty Mikołaj jednak jest. Jakież moje zdziwienie było gdy od 12:00 25.12.2007 nagle znikneły problemy z Canal+ Film HD o których pisałem jesze rano 24.12.

A może to Prezes Cyfry+ chciał pooglądać coś raz do roku w swojej telewizji i też miał z tym problem i opier****ł dyżurnego technika ?

A może to Premier Tusk wkońcu fachowiec do cudów ?.

Koniec ględzenia.

 

Fakt jest faktem, że już działa. Brak jakiejkolwiek pikselozy.

 

No i jak Galileo3G, u Ciebie cały czas w porzo a może wymieniłeś sprzęt na ten z PVR?

U mnie tnie cały czas bez mian. No może chyba trochę częściej. :cry::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...