Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coż, pani w autoryzowanym punkcie Cyfry trwierdziła że nie odbiera, z kolei pan z innej firmy - że tak... Jako zupełny laik zadam jeszcze dwa pytania: czy posiadając takiego stronga i oryginalna kartę cyfrowego polsatu da się takowy odbierac? A czy jest możliwość odbioru 2 platform jednocześnie na takim ewent nieco zmodyfikowanym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z cyfrą+, mój problem polega na tym, że gdy zacznie padać deszcz, nawet mrzawka to sygnał mi się robi pomarańczowy albo nie ma wcale i tną sie strasznie kanały, nie wiem co jest tego przyczyną, a i mam słaby sygnał, taki na 4,2 i nie działają mi kanały muzyczne takie jak MTV, VIVA i VH1... prosze pomóżcie mi... I nie wiem też czy może być to spowodowane tym że mam kabel łączony w 3 miejscach, tzn. na dachu mam puszczony przez rozłączke czyli z dwa kable, od satelity i od normalnej anteny przechodzą w jeden i w mieszkaniu spowrotem rozdzielają się i jeszcze kabel byl w mieszkaniu za krótki więc dosztukowałem... Prosze pomóżcie, bo zbliża się zima i raczej sobie nie pooglądam... KONTAKT: gg:3221676, kom:517527919.

 

 

Nie wiem kto panu taką instalację kabli doradził ale to był niewątpliwie kawał [beep]a. Obowiązkowo dwa osobne kable i max. naście metrów kabla.

Anteny 60cm z aktualnej promocji od Stronga są bardzo lekkie i najlepiej taką puścić na ścianę i po krzyku.

 

Nabyłem Stronga i spoko działa chociaż pierwszy egzemplarz padł po kilku godzinach użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

 

Mam do was pytanie , ja obecnie mam dekoder Polsatu cyfrowego ale zamierzam zmienic na Cyfre i w związku z tym czy ja musze brac od nich dekoder skoro mam na wlasnosc ten z Polsatu ?? To jest Thompson z Polsatu od nich dostalem i czy wogole mi Cyfra bedzie na nim dzialac ??

 

Drugie pytanie to czy ja musze antene Cyfry wogole brac skoro mam powieszony Polsat a to tez jest HotBird ?? Czy to mi zadziala jak tylko zmienie karte a reszte zostawie ??

 

Dzieki z gory . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz brać od nich dekodera, ale na tym od Cyfrowego Polsatu Cyfra nie ruszy. Możesz wziąć od nich albo kupić sobie jakiś porządny, np. Fergusona jakiegoś.

 

2.Anteny nie musisz zmieniać. Musisz tylko wziąć od Cyfry kartę i tak jak pisałem wcześniej musisz wziąć dekoder od Cyfry albo kupić sobie jakiś inny.

 

 

Witam nowego usera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje antena do ktorej mam dekoder Polsatu podpiety , to nie orginalna antena Polsatu tylko zwykla satelita z dwoma konwerterami , jeden na astre drugi na hotbird .

Czyli to nie przeszkadza rozumiem i to zostawiam ??

 

Jeszcze bym prosil o informacje w takim razie o jakis dobry w miare a tani dekoder ktory by mi dobrze podpasowal do Cyfry ??

 

Do tej pory myslalem ze w tym Polsatowskim wystarczy karte zmienic , no coz bedzie trzeba kupic .

 

Aha i jak to sie ma z Canal + ?? trzeba go osobno zamowic np do pakietu podstawowego czy odrazu w sklepie mozna wszystko uzgodnic co sie bierze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza, będzie ok jeśli nie weźmiesz Mediasata od Cyfry lub Philipsa normalnego. Do jakiej ceny może być ten dekoder :?: Mam taki za 359 zł dobry http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=808 lub tańszy, ale gorszy, bo można włożyć tylko jedną kartę http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=796

 

Osobiście polecam ten pierwszy, bo ma miejsce na dwie karty a ten drugi (tańszy) tylko na jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz kupić już na własność, nie możesz płacić jakieś opłaty comiesięcznej. Możesz kupić do tam, w tym sklepie do którego masz linki w poprzednim poście, ten sklep jest bardzo ok.

 

W salonie Cyfry nie sprzedają takich dekoderów, musisz kupić sam gdzieś gdzie taki tuner sprzedają, np. w Hollex'ie (ten sklep do którego linki dałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wczoraj kupiłem Plazmę Panasonica 42". Wymieniłem Mediasata Cyfry+ na tuner Philipsa DSR 6201 HD. Sprzęt połączony jest kablem HDMI (Vivanco). Antena 60.

I niby wszystko jest OK. Ale ....

Przy oglądaniu kanałów HD C+Film i C+ Sport jakość obrazu szczególnie gdy tło jest ciemne, czarne widoczne są poziome paski o szerokości ok. 1, 2 cm nieregularne, w różnych odcieniach czerni.

Dekoder ustawiony na 1080i, HDMI, sygnał wizyjny RGB, zresztą próbowałem różnych ustawień i nie było zmiany. Przy oglądaniu tych programów ale w wersji nie HD problem pasków zanika, ale i obraz nie jest już taki jak w HD.

Co może być przyczyną ?

I czy obraz przy oglądaniu kanałów nie w HD jest "różny" na róznych kanałach. Na niektórych do żylety dużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie kupując telewizor czy to plazma czy lcd kupujemy w ciemno bo w sklepach mają włączone często demo danej firmy że obraz jest żyleta. w sklepach rtv powinny by np odbiorniki platform cyfrowych zeby klient mogłby sobie sprawdzic jaki jest odbiór nawet na rożnych telewizorach, bo wydając np 5 tys.czy więcej chcemy wiedziec

czy jak przyjdziemy do domu nie bedziemy zaskoczeni złym obrazem na ekranie co już nie jednego spotkało. :x pozdrawiam Stiff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wczoraj kupiłem Plazmę Panasonica 42". Wymieniłem Mediasata Cyfry+ na tuner Philipsa DSR 6201 HD. Sprzęt połączony jest kablem HDMI (Vivanco). Antena 60.

I niby wszystko jest OK. Ale ....

Przy oglądaniu kanałów HD C+Film i C+ Sport jakość obrazu szczególnie gdy tło jest ciemne, czarne widoczne są poziome paski o szerokości ok. 1, 2 cm nieregularne, w różnych odcieniach czerni.

Dekoder ustawiony na 1080i, HDMI, sygnał wizyjny RGB, zresztą próbowałem różnych ustawień i nie było zmiany. Przy oglądaniu tych programów ale w wersji nie HD problem pasków zanika, ale i obraz nie jest już taki jak w HD.

Co może być przyczyną ?

I czy obraz przy oglądaniu kanałów nie w HD jest "różny" na róznych kanałach. Na niektórych do żylety dużo brakuje.

 

Spróbuj zmienić na 720p (bo w takiej rozdzielczości nadaje cyfra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam odbiornik philips hd pvr. cyfra+ mi sie zawiesza.nie potrafię przelączyć kanału. gdy wyłącze z pradu i ponownie włącze to moge jeden program zmienic i dalej nic. ani włączyć menu ani zmienić kanału. czy ktos moze mi doradzic co mam zrobic?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...