Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@placid

Kazdy dekoder posiadający EUROZŁĄCZE ( tzw. scart) lub wyjście AV (żółte, czerwone i białe - 3 gniazda cincze) bedzie z kineskopowymi odbiornikami TV CRT.

SagemCom HD , Philips HD od Cyfry posiadają eurozłacza i będa bezproblemowo działać, obrazu oczywiście nie będziesz miał jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odbiorem TVP1 i TVP2 w jakości hd na SAGEMCOM DS187

 

Witam, jak w temacie mam problem z odbiorem TVP1 i TVP2 w jakości hd.

W piątek jak zaczęli nadawać wszystko było ok, oba programy odbierałem w jakości hd.

Od wczoraj hd zniknęło i ww. programy mam po staremu.

Zastanawiające jest to, iż na drugim dekoderze PACE PVR HD jest wszystko ok.

Dodam, iż oprogramowanie aktualizowane, nie znajduje aktualizacji, lista programów też.

Proszę o poradę.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem abonentem CYFRY+. Kupiłem ostatnio dekoder FERGUSON ARIVA 102E. Dziś po podłączeniu dekodera zauważyłem ze nie działają mi takie kanały jak TVP1, TVP2, TVP Info... nie działają także Ale Kino HD i Canal + Film HD (przy czym zwykły Canal + HD działa) TVN HD, TVN 7 HD przykładowo idealnie działają. To tylko nieliczne które wymieniłem. Po włączeniu kanału wyskakuje komunikat ,,BRAK LUB ZŁY SYGNAŁ,,. Wcześniej użytkowałem dekodery Thompson TS4P oraz kilka dni Sagemcoma DSI83 i na nich wszystko działało. Na Sagemcomie działały kanały HD lecz kupiłem Fergusona z racji tego ze współpracuje ze spliterami. Prosze o pomoc.

 

ps.

 

problem częsciowo rozwiązany aczkolwiek na tvp1 HD obraz lekko szatkuje.... reszta działa bardzo dobrze. jedyny problem jaki został do rozwikłania to fakt iż na liście nie ma nigdzie TVP2 HD. Zwykła TVP2 jest lecz HD nie ma i chyba trzeba dodać ręcznie ten kanał tylko pytanie jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarsonCule:

Problem z TVP 2 HD jest taki że CP nie nadał mu nazwy na swoim tp. i np. fergusony mają problem z dodaniem ich do listy. Jedyne co ci pozostaje to czekać aż CP doda ID dla kanału albo przeniosą go na inny tp. (podobno 12265 to tylko chwilowo)

 

@cosik_ktosik:

Aktualnie TVP Info jest pobierany z 11488 dla wszystkich platform :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zadzwoniłem do Cyfry.... a babka mi uprzejmie powiedziała że ten kanał jest na 100% tylko pod inną nazwą :) ch-3106 oraz service:3106 nie mam na liście w ogóle. Jakieś inne propozycje pod którymi może się kryć TVP 2 HD na mojej arivie 102e ? jak nie to na upartego 1600 kanałów trzeba będzie przejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz mój opis jak zrobić to w Fergusonie Ariva 120 Combo:

Nie jest to trudne do zrobienia.

W menu tunera robisz przeskanuj transponder 12265/V/27500. Doda ci nowe kanały i zapisze.

Zgrywasz soft z tunera Ariva 120 tj. - menu - tools - aktualizacja przez usb - wybierasz rodzaj aktualizacji - dump - start. Nagra ci na pendrive plik DumpFile.abs

Ściągasz i instalujesz pogram ArivaEditor. Otwierasz listę kanałów z pliku DumFile.abs - wybierasz userdb

Przechodzisz w programie na transponder 12265/v/27500 - edytujesz jeden z kanałów np. Polsat Sport HD bo są dwa.

Zmieniasz dane zgodnie z tym info:

Nazwa kanału TVP2 HD

PID V: 1542 (MPEG-4/HD)

PID A: 1540 (pol), 1541 (org, AC3)

PID PCR: 1542

SID: 3106

Zapisujesz listę kanałów w pliku DumpFile.abs - userdb i nagrywasz na pendriva.

Podpinasz pena do tunera i robisz: menu - tools - aktualizacja przez usb - wybierasz rodzaj aktualizacji userdb - plik DumpFile.abs - start.

Po restarcie masz TVP2 HD.

 

Podobnie będzie w Fergusonie Ariva 102e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...