Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanie: czy dekoder Sagemcom DSI87 to dobry dekoder? Czy jest szybki? Podobno jest już w zestawie kabelek HDMI, czy da się z nim żyć, pomimo tego, że podobno to jeden z tańszych?

Zależy na jaką sztukę trafisz, jak na ten dekoder to marnie jest z szybkością. Sam miałem go lecz nie chciałem siwych włosów mieć, bo na własność miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie.

Co do dekoderów w cyfrze- to pewnie numerem jeden jest teraz ten pace. Jakby szedł dalej ten ranking? Powiem, że miałem okazję obcować z dekoderem philips pvr hd- i to był dopiero czołg. Czytałem, gdzieś na necie w recenzji że ten sagemcom jest bardzo szybki, że ogólnie jest jak najbardziej ok tu link: http://stacjakultura.pl/6,32,16561,Sage ... tykul.html. Chcę po prostu wybrać to co jest obecnie najlepsze pod wszystkimi kątami, a ten pace raczej nie wchodziłby w grę. Pojawiłby się na horyzoncie jakiś rywal dla tego sagemcoma? Ktoś napisał, że ten sagem co złom, czyżby to nie była przesada?

P;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka problemów powiązanch z dekoderem i kinem domowym. Zacznę od tego, że mam telewizor Panasonic TH-42PA50E i kino domowe Panasonic SA-HT870. Niedawno wymieniłem dekoder na SAGEMCOM DSI87. Mój telewizor nie ma wejść HD, a kino domowe nie ma wejścia CINCH, dlatego kupiłem złodziejkę na eurozłączę. Podłączyłem ją do dekodera i wczepiłem dwa eurozłącza - jeden do telewizora, a drugi do kina domowego.

 

Pierwszy problem pojawia się wraz z włączeniem telewizji. Powiedzmy, że wyłączam wszystko. Kiedy je uruchomię to włącza się kanał (nie wiem jak to nazwać) TGC 2 (śnieg), a obraz mam na AV1. Muszę ręcznie przestawiać w telewizorze na AV1, kiedy na starym dekoderze obraz sam się ustawiał (było tak, że kiedy było włączone kino domowe i telewizor a dekoder był wyłączony to był zaśnieżony TGC2 a kiedy włączyłem dekoder obraz się pojawiał). Jest jakiś sposób na nastawienie tego tak jak miałem na starym dekoderze?

 

Drugi problem dotyczy prób oglądnięcia filmu na DVD ;) . Mam włączony telewizor, obraz na AV1, dekoder nadaje powiedzmy tvp1, kino domowe włączone, wkładam płytkę. Pilotem uruchamiam tryb DVD na kinie domowym. I tak - leci dźwięk z dvd , natomiast obraz został z tvp1. Jedyna różnica jest w tym że robi się on bardziej niebieski (kiedy mam włączony tryb dvd).

 

Nie znam się w ogóle na tych sprawach, więc wiem, ze mój post może być niezrozumiały dla was, ale proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz mieć kabel 2*RCA i z drugiej strony 2*RCA

A więc z dekodera 2*cinch (kanał L i P) i do kina wpinasz pod wejście TV 2*cinch (kanał L i P)

i inaczej nie podłączysz dźwięku.

A wyjście SPDIF z dekodera musisz podpiąć pod amplituner który ma wejście SPDIF,a kino/amplituner o którym piszemy nie ma takiego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem, dźwięk działa ale nadal gdy włączam tryb odtwarzania DVD w kinie domowym to obraz pozostaje na tvp 1 (leci muzyczka z menu filmu na dvd)

 

edit: Teraz to już w ogóle nie wiem co robić. Po odłączeniu obu wtyczej z kabla 3xRCA na 3xRCA nie ma dźwięku w tv ale jest w dvd (leci z kina). Ale nawet po podłączeniu kabla obraz leci z tv. Nie wiem, czy to ma coś do rzeczy ale ten dekoder nie ma wejścia na tą trzecią, żółtą wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@legogolas:

Problem, który od paru postów poruszasz (a na który kilku respondentów z mozołem odpowiadało, niestety bez skutku), to typowa kwadratura koła.

W tym przypadku sprawa co prawda dotyczy trójkąta urządzeń, dla których należy ustalić najpierw funkcje, a potem sposób połączenia.

 

Zatem:

SAT - Dekoder - źródło obrazu i źródło dźwięku,

DVD - tu akurat kino domowe - źródło obrazu i odbiornik dźwięku.

TV - Odbiornik telewizyjny - odbiornik obrazu (x2) i odbiornik dźwięku (z SAT, gdy użytkownik nie ma ochoty włączać wzmacniacza kina domowego) oraz źródło dźwięku gdy odbiera program np. z anteny telewizji analogowej (skoro to stary odbiornik to nie ma tunera do cyfrowej telewizji DVB-T :D )

 

I teraz połączenia.

1. SAT - TV, np. kablem Euro do gniazda AV1 w TV (wtedy będzie i obraz w odbiorniku i dźwięk w jego głośnikach, kino nie musi być włączone),

2. SAT - DVD, np. kablem 2xRCA do kina domowego (po wyłączeniu dźwięku w odbiorniku mamy stereo w kolumnach, można też dekoder podłączyć via S/PDIF cyfrowo)

3. DVD - TV, drugim kablem Euro do gniazda AV2 w TV (po włączeniu płyty z filmem będzie obraz w odbiorniku i dźwięk w kolumnach kina domowego).

 

Automatyczne przełączanie się telewizora na odbiór przy starym dekoderze to kwestia sygnału na pinie 8 złącza EURO. Obecny dekoder może takiego sygnału nie wysyła.

A poza tym, ja we wtyczkach EURO ten pin odcinam, bo automaty powodowały, że nie można było ręcznie przełączać TV na wyświetlanie z wybranych źródeł.

 

Uff. Mam nadzieję, że to już koniec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadeszła pora zmienić Pace'a na coś co normalnie działa. Niestety po kilkugodzinnej lekturze różnych stron internetowych wiem jeszcze mniej niż wcześniej. Dlatego jestem zmuszony prosić Was o pomoc.

 

Szukam czegoś, co:

- działa szybko (przełączanie kanałów, reakcja na naciskanie przycisków na pilocie)

- ma porządne i działające EPG

- timeshifting (byłem prawie zdecydowany na digyboxxa hd, ale podobno nie da się na nim cofać programu, bo timeshifting nie załącza się automatycznie)

- nagrywanie

- mile widziany wewnętrzny dysk twardy (chociaż niekoniecznie)

- byłoby dobrze, gdyby wystarczyło przełożyć kartę cyfry+ z pace'a i żeby już działało

 

Budżet 400-600 zł. Jest coś takiego w ogóle?

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...