Jump to content

ZG Master

Users
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ZG Master


 1. Nie wiem czemu, ale nazwa pasma Best Polish jakoś mi przeszkadza. Nie lepiej nazwać tego Polska noc albo coś podobnego? Po angielsku "polish" to polerowanie, więc w wolnym tłumaczeniu nocne pasmo oznacza najlepsze polerowanie :D Chyba nie trzeba być aż takim internationalnym żeby wszystkie pasma po angielsku nazywać.

  Najlepsze polerowanie, to akurat na innych, bardziej "przyrodniczych" kanałach występuje :wink:


 2. Zwróćcie uwagę, że nie bez powodu stacja ta zdecydowała się na koncesję tylko w kablu – opłaty są mniejsze, a szanse na utrzymanie większe. Model biznesowy może być ciężki, ale przy dobrej promocji wśród grupy docelowej kanału...

  Nie ma sensu tego projektu skreślać już teraz. Taki Ginx czy Edusat z równie wąskim pasmem odbiorców jakoś istnieją i dają sobie radę. Grunt to projekt "sprzedać". Samograja idzie zrobić tanio. Wszyscy zakładacie od razu, że jak Wy nie będziecie tego oglądali, to nikt. I w ten sposób długo przyszło nam czekać chociażby na Polo TV, który po przetarciu szlaku stał się liderem rynku i znalazł swoich "odgapicieli". Choć faktycznie nie zapowiada się na powtórkę z rozrywki (nie ta skala...), to jednak stacja ta może mieć pewne stałe grono swoich odbiorców. Teraz tylko wmówić reklamodawcom (przeważnie równie wąskim), że to jest to. Wkręcić się do jakiegoś biura, biorąc niewielką część przychodów całej grupy, ale za to być w portfolio. I "coś" zarabiać.

  Nie będzie lekko, ale odrobina ryzyka, szaleństwa i żyłka do interesu, jeżeli takie wystąpią, mogą sprawić wiele. Oczywiście jak na projekt w tej skali.


 3. To się panie i panowie nazywa neomerkantylizm i nie ma nic w tym złego ani dziwnego – jest naturalną metodą prewencji i sposobem na zwiększenie kapitału państwa. Zauważyliście może, że we francuskiej Cyfrze+ dekodery były w większości francuskie? Że większość Francuzów jeździ samochodami PSA? Sprawa jest prosta – nie można dać się uwłaszczyć, bo potem może być za późno, a Polska zostanie czyjąś kolonią. Czyją? Zostawiam Waszym rozważaniom. 


 4. Kształtowanie kształtowaniem, nieuczciwa konkurencja nieuczciwą konkurencją. To są dwie różne sprawy. Polsat zachował się w sposób mało etyczny i teraz po prostu może za to odpowiedzieć. Gdyby powiadomili Puls, a ten zdążyłby zorganizować kampanię informacyjną, to przecież nie byłoby problemu. Przepraszam, byłby – najzwyczajniej w świecie Super Polsatu nikt zainteresowany ofertą TV Puls by wtedy nie włączył. I tylko o to tu chodziło...

  To tak jak te wszystkie "Telekomunikacje Dzień Dobry", żerowanie na naiwności?


 5. Ech... bo to jest szczytowe osiągnięcie nowoczesnej urbanistyki - modułowe osiedla, tanie bo wszędzie takie same. A Wy się nie znacie, Towarzysze, bo to przecież forum o mediach. 
  A mówiąc o mediach, jest już wszystko podłączone! Gaz, prąd no i ten... no... ten no Polsat, o!


 6. Z dobre kilkanaście lat wstecz w zielonogórskim sklepie pewnej poznańskiej sieci supermarketów (takiej od dwóch braci) był dostępny przy kasach bezpłatny program telewizyjny. Pamiętam tyle, że w nazwie miał "wielkopolska". Jak zniknęła, to myślałem, że całkowicie. Ale otóż nie! Dzisiaj robiąc zakupy w jednym z marketów w Poznaniu, znowu przy kasie zobaczyłem tę pozycję - o nazwie TELE WIZJA. Z ich strony internetowej wynika, że po prostu ograniczyli zasięg (no i z tego pamiętam, to niestety też wnętrze i format...). Jak powszechnie wiadomo, za darmo to można jedynie w papę dostać, więc w środku jest pełno reklam.

  Żeby było śmieszniej, dostępny jest w formie PDFa. http://telewizja.info.pl/PDF/aktualny.pdf


 7. Po wpisaniu hasła "EVOBOX PVR" w Google, a następnie wybraniu pewnej strony z bazą zastrzeżonych marek handlowych (link poniżej) odnajdujemy jeszcze "PRO" i "HD". Sugeruje to, że na jednym dekoderze niezaprzestaną...

  https://tmdb.eu/by/trademarkowner/620622/cyfrowy-polsat-trade-marks-sp-z-o-o

 8. 8c1b59b8ff823fe0149c86dcc51818cf.jpg

  Pewnie masz nowego pilota... w starym klawisz "D" rzeczywiście odpowiadał za teletext, sam nawet z niego dosyć często korzystałem.

   

  Na nowym pilocie spróbuj nacisnąć plus, zjechać w tym menu na sam dół i nacisnąć przy telegazecie/teletekscie OK. Nie pamiętam, czy tak dawało radę (bo już nie mam Sagemcoma), ale pamiętam, że tam wyświetlało się, czy teletext jest dostępny.


 9. tvn7_ed_wym.png

  Dokonałem amatorskiej przeróbki loga polegającej na usunięciu napisu TVN i... wygląda zupełnie inaczej.

  Obraz ma postrzępione krawędzie - wina zapisu z formy wektorowej do rastrowej w formacie .png, jakbym zapisał w formacie kompresji bezstratnej (np. .tiff) wyglądałby inaczej.


 10. Moim zdaniem idzie to w coraz gorszą stronę i jednocześnie - bazą powinien być czarno-biały plus, od którego powinny odchodzić nazwy kanałów, w zależności od marki - w lewo lub w prawo. Wszystko powinno stanowić jeden prostokąt, a żaden z elementów nie powinien poza niego wychodzić. Utrzymano by jednolitą i spójną identyfikacje.

   

  Najbardziej rozwalające jest to, że gdzieś tam hej w 2013 żółty przy kanałach filmowych zamieniono na niebieski, a niebieski przy Canal+ Sport zamieniono na zielony :D


 11. @STARS.TV: Ale w takich warunkach, to można się zagotować! Radzę uważać :D

  @PharellMan: To power dance. Ten gatunek był równoległy do disco-polo. Na chwilę obecną prawie wszystkie piosenki, które są obecnie tworzone, to właśnie power dance, a nie disco-polo. To widać nawet na Polo TV, gdzie w paśmie "Tylko dance" są puszczane same nowe piosenki. Można powiedzieć, że na dobrą sprawę disco-polo skończyło się (a przynajmniej ja tak datuję) w 2002, razem z końcem w Polsacie.

×
×
 • Create New...