Jump to content

31uisybz

Users
 • Content Count

  345
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by 31uisybz


 1. Ponow uprawnienia przez ICOK dla Mini HD2000 z włożoną do niego kartą, która jest mu przypisana. Jeśli w ciągu kilkudziesięciu minut po tej operacji nadal nie będziesz w stanie aktywować usługi Multiroom, to pozostaje kontakt z infolinią, następnie już tylko wymiana dekodera z kartą w APS.

  Ok, ale nie o to chodzi. Karta przypisana zapewne też nie była czytana przez dekoder., skoro nie czytał sprawnej karty, której żądał.  No dobra, sprzęt ruszył. Pomogło potrzymanie dekodera przez całą noc pod napięciem. Podejrzewam, że odłączenie go przez kilka tygodni od zasilania spowodowało częściową utratę pojemności przez kondensatory elektrolityczne (które zapewne są produkcji znanych ze świetnej jakości i niskich cen chińskich firm.). Pozostawienie pod napięciem spowodowało uformowanie do nominalnej wartości i prawidłowe działanie czytnika kart. To tylko hipoteza, dzięki za zainteresowanie.

  co do wymian... mi pomógł kiedyś ten wątek

  https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/2920-kilkakrotna-naprawa-akty-prawne.html


 2. Przepraszam, ale orientujesz się, na czym polega ponowienie sygnału??? W skrócie i prostymi słowami wytłumaczę- na konkretnym kanale wysłana zostaje informacja, jaki pakiet dany dekoder ma odbierać. Informacja ta zawiera NUMER KARTY. Inaczej- dekoder z kartą o konkretnym numerze zostaje odpowiednim sygnałem uprawnienia do oglądania pakietu kanałó. kodowanych. A skąd dekoder ma ten numer znać, skoro włożonej karty nie odczytuje? To zupełnie inny temat.


  Puste pole w menu... ok, ale dekoder jest całkowicie zablokowany, nie można a wejść w menu. Wyświetla się komunikat, o jakim pisałem. Nie znacie jak widzę prostej procedury z tym sprzętem. Wyświetla się komunikat z prośbą o włożenie karty z głównego dekodera. Należy wyłączyć dekoder mini (główny też ;)), włożyż kartę z głównego, włączyć dekoder. Wyświetli się prawie taki sam komunikat. Z tym,że słowo zablokowany zastąpione powinno być słowem odblokowany,a prośba o włożenie karty zawiera inny numer- proszą o włożenie kartu przypisanej do dekodera mini. Wkładam kartę, włączam i oglądam kanały.  co do czyszczenia styków- zdaje się, ze pisałem o tym.


  I jeszcze jedno- z moich dotychczasowych kontaktów z aps wynika, że nie mają tam nawet telewizora do podglądu tego, co podaje na wyjście dekoder.. Nie wspominając o antenie satelitarnej a tym bardziej dekoderów z kartą na wymianę nie mieli. Będę jutro i spytam, czy aż taka rewolucja u nich ostatnio miała miejsce....


 3. Witam, mam od paru godzin taki problem: uruchomiłem nieużywany od kilku tygodni dekoder mini hd2000, jest on w ramach multiroomu. I, co jest normalne, pojawił się komunikat , mniej więcej taki: dekoder w ramach multiroomu zablokowany, w celu odblokowania włóż kartę z dekodera głównego o numerze takim a takim.

  I... lipa, wsadzałem kartę o wskazanym numerze  kilkadziesiąt razy, lekko, mocno, z wyczuciem, bez wyczucia, przeczyściłem styki izopropylem i... nic. Cały czas pojawia się po włączeniu ten sam komunikat. Karta po powrocie do dekodera głównego zaskoczyła od razu. I teraz nie wiem, czy... dekoder mini nie czyta akurat tej karty, czy moze nie czyta  żadnych kart. Czy wymiana karty z dekodera głównego (dość już wiekowej) , jako chyba najprostszy krok, ma sens......Bo wysyłannie tego mini na serwis to nieco bardziej skomplikowane i...dłuższe działanie. No ale jeśli czytnik padł, i tak będzie trzeba to zrobić. Ale jak to sprawdzić...Sam nie wiem....


 4. Ja lubię rano obejrzeć Awanturę o Kasę na Polsat2, z resztą mnóstwo osób ogląda ten kanał, i ma już wielką przewagę nad ATM: wersja HD.

  Mam to samo, zawsze po nocnej zmianie patrzę na Awanturę. Potem trochę śmiechu z głupoty Polek i Polaków na Gran Canarii i... do wyra.  Polsat 2 przydaje się także do spóźnionego obejrzenia Wydarzeń no i oczywiście ... Kiepskich. Przecież: De gustibus non est disputandum. Średnio mnie interesuje, co mogłoby dla WSZtm nie być ;) 

  Jak już ktoś pisał- trzeba odczekać kilkadziesiąt godzin aby to wszystko się dotarło. Szkoda że jak zwykle posiadacze modułów CI są przy zmianie parametrów nadawania kanałów przez CP- nieinformowani w żaden sposób. Słoneczko zaszło mi wczoraj na wielu kanałach. Sytuację ratuje nasz kochany satkurier.pl ;)))


 5. Są problemy.I nie tylko z tym kanałem.

  Rozumiem, że oprócz sprzętu wymienionego w twoim podpisie masz też Icorda z modułem CP starszego typu.//// Jesli nie- nie pisz. bo po co..

  Nie mam z żadnym kanałem problemu oprócz tego Paramaunt Channel Hd na Icordzie, a mam pełny pakiet. Teraz jest tak- 30 sekund odkodowany, 40-60 sekund zakodowany i tak w kółko. 

  Podłączyłem do plazmy dekoder mini- obraz jakiś taki "fajniejszy". Zatem pewnie Icordowe czipy nie przystają do dzisiejszych czasów. Pytanie jest takie: Czy ktoś przesiadł się z Icorda na inny sprzęt i jest z tej przesiadki zadowolony. Chodzi o jakość obrazu i intuincyjność menu, nagrywanie itp. . 


 6. Rozumiem. Ale... moje pytanie odnosi się do konkretnej sprawy i konkretnych osób. Czyli jak odbierany jest kanał Paramount HD z pakietu CP. A osoby to posiadacze modułu CAM z kartą (mój ma chyba 6 lat) wsadzonego do Icorda i mający w/w kanał w abonamencie. Jak pisałem- prawidłowy odbiór trwa po przełączeniu na ten kanał jakieś 20 sekund. Potem zostaje zakodowany, tzn wyskakuje stosowny napis. In secula seculorum.;) Jeden głos świadczący o tym, że stary moduł Cam w Icordzie nie ma problemu z tym kanałem i... będę do przodu z wiedzą.


 7. Zrób to, co najłatwiejsze. I będące w tym układzie najbardziej racjonalne, bo to najczęstsza, aczkolwiek nie jedyna- przyczyna. Czyli zakup dwóch wtyczek F i kilkunastu metrów kabla. Łączymy na kilkanaście minut tym kablem (z nowymi "efkami" na końcach) konwerter z dekoderem, choćby nawet przez okno i kwiatki na balkonie sąsiada z góry. I sprawdzamy transpondery. @activa42 opisuje jak najbardziej słuszne z punktu elektroniki kwestie, ale po co mierzyć coś, o i tak jest do d.....Czyli brak odbioru sygnałów H. Wykluczymy konwerter? Jeśli jest w jakimś super niedostępnym miejscu- cenna rzecz. Kłopoty z pomiarami, bo tani miernik i sztuczne obciążenie trzeba dobrać... Później trzeba będzie wyniki tych pomiarów jakoś zinterpretować i COŚ z tą interpretacją zrobić. Czyli wymieniać. Zatem- zacznij od kabla i wtyków, w ciemno. Jeśli się nic nie zmieni-wędrujemy z dekoderem do szwagra, sąsiada, kolegi, dziewczyny kolegi itp, itd ;).Ale wtedy diagnoza może spowodować sporo większy wydatek. Jaki to model dekodera, pytanie dość istotne..


 8. Witam, mam pytanie do użytkowników naszego Icorda z modułem CP- chodzi o Paramount channel HD. Icord ma kłopoty z rozkodowanie kanału. Tuż po wprowadzeniu do oferty było zdaje się dobrze (zdaje się, bo patrzyłem kilkanaście minut ;)). Teraz kanał po włączeniu działa jakieś... 30 sekund, po czym wyskakuje: "kanał zakodowany" i nie chce zniknąć. caly czas pokazuje jakość ok 90%. Drugi mój dekoder z multiroomu, czyli polsatowski mini3000 bez problemu na tym samym kablu antenowym odbiera ten kanał (mam go w pakiecie oczywiście). Czy ktoś coś podobnego zaobserwował na swoim Icordzie z modułem cam od CP??


 9. Przez ciekawość- temat dość stary, zapewne już wisi?? Jakiś czas temu widziałem podobny zestaw i nie było problemów. Zresztą... są przejściówki kątowe hdmi po 10 zł, wtyczki kątowe antenowe (to akurat najbardziej znane;-) a z wygięciem skrętki ethernetu też nie ma problemu. Niektórzy radzą sobie w ostateczności podkładając nawiercone drewniane listwy grube na ok 1 cm (dystansowe) miedzy ścianę a uchwyt i dopiero wtedy przykręcają do ściany dłuższymi śrubami.


 10. Oczywiście opisany objaw śmiało może świadczyć o uszkodzonym konwerterze- np wzbudzanie się elektroniki generuje szum odczytywany jako sygnał. Bez zagłębiania się w szczegóły, jak pisał Satelitnik- powinieneś mieć w kieszeni sprawny konwerter "na próbe". Tym bardzie w dzisiejszych czasach, gdy potrafi takowy kosztować w sklepie 15-20 zł.

  @Damiano321- zdarzały się problemy z odbiorem jednej polaryzacji przy dobrym odbiorze drugiej. Przyczyną był zły stan kabla (wliczając w to wtyczki F, beczki ), najczęściej to wina warunków atmosferycznych, czyli korozji. Brak odbioru jednej z polaryzacji wynika ze sposobu, w jaki dekoder wysyła konwerterowi sygnał zmieniający polaryzację- poziom napięcia. Skorodowany kabel nie podaje prawidłowych stałych napięć.


 11. Ultra HD według mnie to bajer który jest kierowany w stronę entuzjastów a nie do większości ludzi która nawet nie widzi różnicy pomiędzy SD a HD :)
  jestem prawie pewien, że kilkadziesiąt lat temu sporo osób mówiło tak samo w kategoriach : telewizja czarno-biała kontra kolorowa.

  A co do meritum- wdziałem kilka dni temu film z niezłego odtwarzacza blu-ray (zwykły, żadne tam 4k) na nowym telewizorze 4k. To, co telewizor zrobił z dostarczonym sygnałem- raj na ziemi.

  P/s Dla osiemdziesięciolatków kupujcie ładną pocztówkę i przybijcie do ściany- nie zauważy różnicy.


 12. O ile pamiętam, Icord sam się powinien zrestartować ?. Co ja bym zrobił: szukał oprogramowania w innych, może starszych wersjach. Także na innych stronach, np niemieckich. Może soft, który ściągnąłeś, jest "niedoskonały". Po drugie warto zmienić pendrajwa na inny.

  Cytat z forum:

  Na pendrive nie powinno być innych plików niz tylko soft ewentualnie plik z listą programów - im więcej plików tym icord "ma większy problem". Najlepiej przed wgraniem nowego softu do iCorda najpierw sformatować pena pod OS (tylko FAT32 z domyślnym rozmiarem alokacji plików) i wgrać na niego tylko soft do iCorda.


 13. telewizję cyfrową (...)jest ją znacznie łatwiej odebrać w porównaniu z TV analogową. Gdyby TV cyfrowa oferowała jakość obrazu jak VHS nikt nie byłby nią zainteresowany.

  Pozwolę sobie to odebrać jako żarty. Owszem, jakość jest dobra, ale odebrać jest sporo trudniej. U niektórych jest to prawie niemożliwe, tzn chodzi np tylko jeden multipleks, z trudem zresztą - niektóre kanały pikselują. A analog był w tym samym miejscu był dobry.. W moim mieście znam sporo takich przypadków.

  Drugi żart- niby kto miałby się nią interesować lub nie?? Widzowie?? Ci zostali postawieni przed faktem dokonanym i nie mają nic do gadania.Podobnie będzie już za kilka lat z radiem.


 14. Nominalna wartość konsumpcji deklarowana przez producenta, to dla kilkuletniej plazmy panasonica o przekątnej 50", całe 696W.

  Hmm, czy to jest to ten sam parametr, co podany w cytowanym wyżej PDF: "Maximum Power Consumption- 692W" ?

  mam przykład z sąsiedztwa- po pomiarach miesiecznych wyszło, że plazma sąsiada zużywa średnio 1,4-1,5 kWh na dobę. Plazma 42' LG. Jakieś 8-9 godzin dziennie. Plazmy kiedyś a dziś to inna technologia, zaawansowane funkcje oszczedzania energii. Zresztą- dla tak małego telewizora jak 40 cali... chyba nie warto plazmy szukać. Autorze wątku- kiedyś kupowałem z kimś telewizor 32 cale, także kąty były bardzo ważne. Wybraliśmy się po prostu do kilku marketów typu MM czy Saturn, i drogą obserwacji obrazu wybraliśmy odpowiedni sprzęt. Nie ma sensu wierzyć,. gdy przez internet ktoś poleca kiełbasę, telewizor czy dziewczynę na żonę. Trzeba samemu zobaczyć i spróbować.


 15. Ja najbardziej lubiłem w roli współprowadzącego Wojciecha Majewskiego- miał przyjemny głos, czego nie da się powiedzieć o Caderze. Wikipedia pisze, że był tam też Edward Kozak Tego nie kojarzę, natomiast Edwarda świetnie kojarzę w prywatnej telewizji Rondo, która niestety długo nie podziałała. To były czasy, łezka w oku...

  Zatem- od kiedy w Telefoniadzie został tylko Cader- straciłem zapał do programu, a i program robił się coraz gorszy.


 16. Ciekawy był też odcinek "Promienie informacji" z 86 roku. Szczególnie z naszego dzisiejszego punktu widzenia. Kurek pokazywał światłowody. Kamiński stwierdził, że ważniejszy od przesyłania informacji jest sposób jej obróbki ( :roll: wolał miedziane kable ? ). Po czym z nabożeństwem zdjął górną pokrywę z... ZX Spectrum, ukazując narodowi i Kurkowi cuda tam umieszczone ;-) Odcinek jest na YT.


 17. @Adam, ja zawsze wypowiadam na piśmie 2,3 miechy wcześniej. Piszę, że chętnie zostanę jak dostanę więcej jak u konkurencji. Tym sposobem mam pakiet NC+ za 45zł w cenie 24,99zł i lojalka na 18 m-cy tylko że jestem u nich od początku jak tylko PolsatCyfrowy się pojawił. Doskonałym sposobem na negocjacje jest przedstawianie innych ofert od konkurencji. U Mnie to wyglądało tak: no bo w N na Kartę jest to i to za tyle i tyle... Kumasz?

  @Sonik, tak... na te zmowę trafiamy już wszyscy. Ciekawe, kiedy reklamodawcy zrozumieją, że 95% ludzi w reklamy nie wierzy a 80% wcale ich nie słucha!?

  Przecież - jeśli o Mnie chodzi - widząc jakąkolwiek reklamę - od razu szukam w tym kitu i przekrętu! Dlaczego? A no nabrałem się dziesiątki razy lecąc po telefon w promocji, laptopa w promocji czy tam inne! W reklamie niebo - w salonie ziemia ... i rozczarowanie. Słynne "od" złotówki bądź do 150mega bitów/sek działa znakomicie. Dziś jestem praktycznie całkowicie odporny na treść reklam i wybieram jedynie te produkty - których - nie reklamują! Wbrew pozorom są o wiele lepsze jak ... nowy WIZIR co tydzień.

  Kolejna sprawa jest taka że ... człowiek mając ponad normę reklam - nabiera jakby WSTRĘTU do samego reklamodawcy! Ile razy w ciągu 5minut można oglądać FORMUŁĘ 2.0 z Play? Ile razy? Proszek, Apap, Play, Plus, Proszek, MediaDlaIdiotów, Play..., po minucie zapowiedź jakiegoś programu (tego wymaga prawo czyli tego by przerwać reklamę w odpowiednim czasie więc mają trik) i a piać od nowa: Play, Plus, Proszek, Apap... i tak ... widząc tego Playa 4 razy w ciągu 5minut - chce się wymiotować! Reklama była by super - gdyby - tworzono ją humorystycznie z jakimś dow[beep]m! Tak, by naprawdę była śmieszna lecz przekazywała to co trzeba! Fajne reklamy miał Plus z kabareciarzami. Tesco i "gruby" też są spoko. Nawet uśmiać się idzie, więc widać że można! Tymczasem: mamy nowy trend czyli nagonka na ... raka! Nowość! Lecz raka! Kup Apap... Chore...

  Wracamy do tematu bo zaraz Mr.Orbita wyjdzie z siebie - stanie obok i będą dwie Orbity a co dwie to nie jedna i koszowanie wątków się zacznie :-) więc...

  ofertę czy promocję jak ja tam zwał - trzeba negocjować. Trwa to trochę (czasami nawet i 1,5-2miesiące) lecz warto. Nie zapominajmy że tak naprawdę mamy jedynie 2 graczy na rynku. Polsat i NC+. Zero wyboru więc trzeba walczyć. A mogliśmy mieć: Polsat, N, C+, TP i Wizję TV :-)

  Komuś coś nie pasowało (pewnie Żakowi) i wynegocjował z Rządem po cichu (masz szmal=możesz wszystko) lepsze czasy dla siebie...

  Czytaliście na temat tego - jak ciężko w kraju nad Wisłą zostać operatorem? Prócz milionów na koncie trzeba mieć jeszcze rodzinę w PO, PIS i innych :-)

  A teraz? NC+ i Polsat i ... koniec!

  Jeśli chodzi o promocje...

  W Polsacie jestem bo... tak naprawdę wyboru nie ma. Było sobie te N przez chwilę - powiem szczerze że złe nie było bo miałem nBoxa. Tanio, dużo, sprzęt w miarę niekonfliktowy ... Komu to przeszkadzało - nie wiem. Naprawdę nie wiem. Kolejna rzecz to jakość usług. Chodzi mi o pseudo HD. Nie jeden z Nas widzi na codzien jak wygląda TVP1 czy TVP2 na ekranie o rozdzielczości 42". Koszmar! Jeszcze te "pół" HD jako tako się ogląda lecz stacje SD to już masakra. Największy wstyd przynosi grupa TVP! Najwięcej płaczą o haracze w postaci abonamentu przy czym najmniej dają. Hańbą jest by pierwsza Polska stacja narodowa (TVP1) nadawała w SD! Moim zdaniem - powinni lecieć w FullHD i to w NATIVE! Wtedy... sam bym zaniósł im abonament ale teraz? Mając kratkę i szatkownicę na ekranie zamiast obrazu? Przecież tego oglądać się nie da.

  Wracając do oferty Polsatu. Chcąc negocjować ofertę - trzeba także uwzględnić to iż takie stacje jak Polsat, TVN, TVP1 i masa innych są za free w muxach DVB-T więc operatorzy satelitarni tak naprawdę nie powinni wliczać kanałów FREE w ofertę twierdząc później że w pakiecie mini jest aż 30 stacji bo tak naprawdę dodatkowo dostaniemy kilka i wtedy trzeba wyliczyć - przeliczyć czy warto płacić 20-30zł za same tylko TVN Turbo.

  No, no, SILNY post, nawiedzony wręcz.... z prawie każdym zdaniem można dyskutować, bo jest delikatnie ujmując kontrowersyjne. Szczególnie z tą rozdzielczością 42 cale i rodzinami w obu partiach (ojciec w PO a teściu w PIS?? to jak Capuleti i Montecchi ?? ;-) A co do kanałów "za free" (a abonament dla tvp publicznej to pies? ) - płacisz parędziesiąt groszy za to, że operator satelitarny dostarcza ci w wygodny sposób kanały telewizji publicznej, Identycznie było z opłatami za AZART.


 18. To dowcip?? Ciężki, jak masa tynkowa z tej "Twojej wersji" elewacji.

  "Wysokość astronomiczna, h – kąt płaski zawarty pomiędzy płaszczyzną horyzontu astronomicznego, a kierunkiem na dany obiekt. Inną nazwą tej współrzędnej jest elewacja".

×
×
 • Create New...