Jump to content

mh_misiek

Users
 • Content Count

  1922
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by mh_misiek


 1. Czy istniej jakiś sposób wyeliminowania zakłóceń (kratkowanie) na kanałach grupy TVN (Turbo, TVN24, TTV itd.) gdy w pokoju jest smartfon z włączoną transmisją danych lub odbierane i wykonywane są połączenia lub SMS-y? Posiadam dekoder Box+/HD ADB 2851S + konwerter Twin Televes (ponoć odporny na zakłócenia LTE). W drugim pokoju mam Wifi Premiumbox+ ADB NCP-4740SF i problemy nie występują.


 2. Ja na razie daje sobie spokój z ustawianiem i zaczynam mieć już w 4 literach to nc+. Tyle co  w ostatnim czasie kombinowałem z poprawą jakości sygnału (nowe kable, konwerter, miałem nawet miernik z fachowcem)  a efektu jak nie było tak nie ma. Jakość na kanałach grupy nc+ jest w granicach 52 - 58 %  czasem spada do 47-42%  przy dobrej pogodzie.  Natomiast kanały np. ZDF, Rai Uno mają już tą jakość 96-98%. Dodam jeszcze posiadam 2 dekodery nBox ITI 2849, antenę Inverto 100, Konwerter TECHNISAT SkyLine CE HD Twin (nowy), Golden Interstar (używany). Problemy z sygnałem zaczęły się lutym tego roku.

   

   


 3. Niczego nie reguluj, ten problem dotyczy wszystkich dekoderów TurboBox a być może nawet całej platformy. Zacięcia, drobna pikseloza, całe pasy zamrożonych pikseli pojawiają się zwłaszcza na kanałach grupy TVN i innych nadawanych z transpondera TVNu. Trzeba pamiętać, że transponder TVNu jest zapchany, robią co mogą, żeby zapewnić wyższą jakość na kanałach HD, ale te "artefakty" obrazu wyglądają na usterki multipleksera. W drugiej połowie sierpnia te usterki zniknęły ale od kilku dni wróciły. Żeby je dostrzec wystarczy przez 5 min pooglądać TVN 24 HD. Wielu osobom po prostu takie usterki nie przeszkadzają, albo o tym nie piszą. Ale mnie denerwuje, że czasem na pasku informacyjnym nie mogę odczytać wiadomości bo chwilowo obraz w tym miejscu się poszatkował. A NC+ nic z tym nie robi mimo zgłoszonych problemów.

  Szkoda, że nie zaglądnąłem tu wcześniej. W ostatnim czasie mam właśnie problemy z jakością sygnału. Myślałem, że antena źle ustawiona, może konwerter uszkodzony, drzewa (w sumie i tak miały iść do wycinki :wink:  ) itp. itd. Kupiłem nawet większy talerz  i nowy konwerter ale sygnał jak był kiepski tak jest nadal. Jakość na kanałach grupy nc+ jest w granicach 52 - 58 % przy dobrej pogodzie. Natomiast kanały np. ZDF, Rai Uno mają już tą jakość 96-98%. Przy kiepskiej pogodzie to chyba nie będę opisywał co się dzieje. Dodam, że nie jestem laikiem w dziedzinie sat (ustawiłem w latach młodości ok 100 anten) choć teraz zainteresowanie dziedziną sat i cała zabawa z tym związana zeszły niestety na bardzo daleki drugi plan (prac,praca,praca). Nie wiem czy to jest prawda (zasłyszane w sklepie na weekendzie) ale podobno jak nc+ uwinie się z TNK SD na kartę tzn. uporządkuje, usunie kanały mpeg2 sytuacja wróci do normy. Potwierdza ktoś te informacje?!


 4. Od około 2 tygodni archiwizuję na płytki DVD tę kolekcję kaset VHS z zawodami żużlowymi. Kolekcja zawiera głównie mecze ligowe Unii Tarnów z lat '92 – '96 oraz zawody Grand Prix '95, IMŚ, IMP. Mecze nagrywane z TV oraz kasety kupowane od firm które robiły realizację TV z tych imprez. Choć praca przy archiwizacji długa i żmudna to z przyjemnością to się ogląda później i wspomina lata prawdziwego żużla bez durnych regulaminów i innych wynalazków które serwują nam w ostatnich latach.

   

  f55cb379d1f034a7412c114a5cc0e95aa,4,0.jpg

   

  3cb5d3b846d4e36d6263e2f0c696265ba,4,0.jpg


 5. Na tej stronie "Kupujemy słuchawki. Na co zwracać uwagę?" jest poradnik ułatwiający nam zakup odpowiednich słuchawek. Słuchawki najlepiej jest przetestować mając je na głowie i posłuchać jak grają. Każdy ma inne gusta i jedni będą dany model zachwalać drudzy krytykować. A czytając fora i recenzje można nabawić się tylko mętliku w głowie. W pracy (dom kultury) używam słuchawek firmy Sennheiser i może ta firmą też weźmiesz pod uwagę podczas zakupu.


 6. O ile w pierwszym meczu komentarz był słaby ale za to jakość transmisji na wysokim poziomie. Natomiast drugi mecz to ciągłe błędy:

  - zamiast puścić materiał o Piotrze Świście to puścili o Sawinie

  - straszna pikselioza kamery w parku maszyn

  - porażka przed biegami nominowanymi gdzie nie było słychać podawanych składów i prowadzący nie wiedzieli co mówić

   

  Prócz tego co napisał marcin c brakował jeszcze w przerwach miedzy biegami wyników z pozostałych i rozegranych już spotkań.


 7. Moduł kupiłem w 2009 roku i był używany w Fergusonie FX 7600. Po skończeniu umowy leżał do tej pory i tak się zastanawiam czy go nie reaktywować (rozczarowanie nc+) bo mam okazję kupić tanio tuner FERGUSON ARIVA 202E HD/PVR/ C+ i stąd moje pytanie czy pójdą na nim kanały HD.


 8. Znajomy mieszka w miejscowości Dobrków koło Pilzna. Przy dobrej pogodzie w nocy to nawet widać świat Tarnowa i nadajnik. Kable oczywiście nowe. Najpierw odbierał na starej antenie siatkowej a jak zaczęły się te problemy to wymienił na TechniSat

  f-technisat-antena-dvb-t-kierunkowa-zewnetrzna-5102210.jpg

  Dzięki za odpowiedzi jutro spróbujemy co nieco potestować.


 9. Znajomy ma problem z odbiorem kanałów z tego nadajnika a mianowicie: w dzień kanały działają jak należy natomiast wieczorem i w nocy brak sygnału, rano wszystko jest znów ok. Nie pomogła wymiana anteny, kable , dekodera. Może coś doradzicie. Dodam tylko że u sąsiada obok wszystko jest ok.

×
×
 • Create New...