Jump to content

Condor

Users
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Condor

 1. :smile: Nowe oprogramowanie dla dekoderów HD 5000 pomogło - żadnych trzasków przy zmianie programu - a już miałem oddać dekoder do serwisu.Gdyby jeszcze szata graficzna zmieniła nieco kolory na bardziej kontrastowe, to byłoby nieźle :P
 2. Co do wyszukiwania kanałów z Astry to też miałem mały problem - za pierwszym razem dekoder znalazł tylko 6 kanałów i pokazał się komunikat "błąd zapisu" czy coś podobnego - powtórzyłem od początku i wszystko wyszło - wyszukiwałem kanały tylko niekodowane.Wydaje mi się że przełącznik Disqe nie zdążył się przestawić (czy to możliwe?)

  Podczas konfiguracji anteny też wolno pokazał siłę sygnału, mimo że jest u mnie silniejszy niż z Hodbirda.

 3. Dekoder Sagem - dodatkowe kanały Polsat Futbol działają tylko w wypadku kiedy wybiorę instalację "transponder" - Po zapisaniu ich na listę ulubionych (np. c, d, i.t.p )i ponownej instalacji wybierając "przeszukiwanie" kanały znikają ze wszystkich list."CIEMNOŚĆ WIDZĘ - CIEMNOŚĆ !!! :?:

  Tylko u mnie czy to chwilowa awaria ? - wcześniej kanały nie znikały, tylko były bez numerów !

 4. List do Polsatu - "Jestem użytkownikiem Sagema (nie właścicielem - dekoder nadal jest własnością Polsatu) i mam z nim same problemy.

  Dekoder był już 3 razy wymieniany z powodu różnych usterek .Bardzo chętnie napisałbym prośbę o zmianę dekodera na nowszą markę , ale czy to jest realne bez poniesienia dodatkowych kosztów? "

  Odpowiedź Polsatu

  "Szanowny Panie,

  Uprzejmie informuję, że w chwili obecnej nie przewidujemy opcji uwzględniającej wymianę dekodera przy jakiejkolwiek dopłacie z Państwa strony. Mając na względzie Pana satysfakcję z usług świadczonych przez Cyfrowy Polsat możliwe jest rozwiązanie obowiązującej umowy oraz zakup kolejnego dekodera.

  Umowa może zostać rozwiązana za miesięcznym wypowiedzeniem na koniec miesiąca kalendarzowego.

  Deklaracja wypowiedzenia umowy powinna zawierać:

  - dane personalne osoby, która podpisała umowę;

  - dane o dekoderze ( numer seryjny dekodera, numer dostępu warunkowego i numer karty);

  - powód rozwiązania umowy;

  - formę zwrotu kaucji ( nazwa banku i pełny numer rachunku bankowego lub

  adres, na który mają być przekazane pieniądze);

  - własnoręczny podpis osoby rozwiązującej umowę.

  Pismo należy przesłać na adres:

  Dział Obsługi Klienta

  W odpowiedzi otrzyma Pan pismo z informacją, gdzie i w jakim terminie należy zwrócić dekoder".

 5. Ktoś jest w bLędzie - jeżeli masz tzw. " zeza" np. na Astrę to naciskając przycisk na pilocie Program telewizyjny otwierasz listę kanałów które masz na aktualnej liście - program TV nie działa nawet z Portalu TV ! :idea:

   

  I jeszcze jedno - zrób wszystko aby odzyskać twojego Samsunga - mam Sagema od 1990 - to już 5-ty z kolei - Sagem wytrzymuje bez awarii ok. 1-go roku - przejrzyj posty o Sagemie ! :idea:

 6. Co prawda takiej sytuacji jeszcze nie miałem - spróbuj pobrać aktualizację,może po ponownym uruchomieniu wyświetli listę kanałów TV ( wyłącz z sieci, na przednim panelu naciśnij i przytrzymaj równocześnie przyciski lewy i prawy siły głosu i włącz kabel do sieci ) trwa ok 10 minut - może pomoże ? :?:

 7. TVP info z Astry nadaje ( kanały TVP )z 10.861 - Hor -Rate 22.000 Fec 5/6 - tak należy ustawić dekoder - i tu może być problem - należy go dodać na oddzielną lisę ulubionych np. E - dekoder po ponownym przeszukaniu i zapisaniu listy jak opisano wyżej raz go widzi, a raz nie - jeżeli nazwa nie zniknie kanał będzie odbierał - może być chwilowo kodowany ( np. niektóre mecze itp... ) :?

 8. Wszyscy posiadający dekoder Sagem ten problem będą mieli prędzej czy później.Tak jest i u mnie.Zrobiłem tak:wybrałem wyszukiwanie kanałów przez transporter Polsatu - wszystkie polskie kanały zapisałem na liście ulubionych B,następnie wybrałem wyszukiwanie z HotBirda i Astry - symbole rate 27500,03333 i 22000 - inne są zbędne.Ponieważ Sagemy mają ograniczoną pamięć kiedy dekoder zakoończył wyszukiwanie z HotBirda wstrzymałem wyszukiwanie, odłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie aż doszło na Astrze do ok.25%,następnie powtórzyłem czynność - wstrzymałem wyszukiwanie, podłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie do końca.W ten sposób uniknołem wyłapanie kanałów i tak kodowanych a zyskałem dużo niekodowanych zwłaszcza niemieckich.

  UWAGA - dopóki nie zaczepicie listy ulubionych B żaden kanał nie zniknie - Z HotBirda i Astry stworzyłem listę ulubionych C - tę mogę modyfikować.

  UWAGA - po kilkukrotnym przeszukiwaniu kanał TCM zniknie nieodwracalnie, dlatego warto zapisać go dodatkowo na innej liście!

 9. Dekoder Sagem - od pewnego czasu na niektórych kanałach pokazuje się komunikat "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" kanał oczwiście jest a informacja znika dopiero po naciśnięciu na pilocie OK.

  Ponadto niekture kanały np.TV5 chwilowo "zamrażaą się" i "szarpią" - nie wiem czy tylko u mnie? :?:

  Co do Sagemów - ktoś powiedział że są najlepsze !? może i są, ale do chwili aż się popsuą - a następuje to wcale nie z naszej winy - przeważnie po 10 - 15-stym przeszukaniu całej sieci, Za każdym razem stopniowo ubywa po 5 - 10 kanałów.Miejcie zawsze 1 listę ulubionych i nie zmieniajcie jej !!! :idea:

 10. Dekoder Sagem - na kanale TV5 lub Edusat dekoder całkowicie się zawieszał - musiałem wyłączać go z sieci i uruchamiać ponownie.Przeprowadziłem ponowne przeszukanie sieci - okazało się, że kanały Polonia 1. TV5,Edusat zmieniły położenie ( są dublowane ) z nowego położenia dodałem ich do listy ulubionych - i to był błąd - okazało się , że z listy sieci znikły m.i. Cinemaxy,HBO, Zone Europa !!! Kilkakrotnie ponownie przeprowadziłem ponowne przeszukanie sieci - nic nie pomogło - w/w kanały mogę oglądać tylko w wypadku instalacji PROGRAMÓW :!: wybierając TRANSPORDER " A NIE CAŁĄ SIEĆ - JEDNAK WTEDY TRACĘ WSZYSTKO Z "ASTRY"

×
×
 • Create New...