Jump to content

vibor

Users
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by vibor


 1. Mam problem z tym dekoderem :( . Dziś nastąpił pierwszy samoczynny restart , a od czasu odebrania tunera mam też problem z anteną wg tunera. Działa normalnie aż nagle wyświetla komunikat o braku sygnału ( wskaźnik pokazuje w tym czasie sygnał 80% a jakość 0%) , pomaga odłączenie zasilania i wszystko wraca do normy ( czyli s:80%, j:80%) - podpięty 1 kablem sat. Dzieje się tak gdy jest wyłączony i go włączę oraz w trakcie oglądania, antena /instalacja sprawdzona. Ciężko to sprawdzić w salonie bo dzieje się nieprzewidywalnie i musieli by testować cały dzień. Instalacja jest zbiorcza, nowa i administrator tez sprawdził , WiFi Premium Box działał bez problemu.


 2. Mam pytanie odnośnie nc+ : w niedzielę (15.02) podpisałem umowę z nc+ ,sprzęt odebrałem ale do multiroom nie otrzymałem karty (dostałem dekodery WiFi Premium Box i WiFi Box oraz tylko jedną kartę), na infolinii nic się nie dowiedziałem bo twierdzą ,że nie maja mojej umowy (ponoć kurier nie zwrócił) karta nie aktywna i każą czekać na aktywację do 22 lutego ( ? ), na mojej części umowy nie ma nr karty tylko wpis karta typu Cameleon oraz jeden nr seryjny sprzętu (PremiumBox+dysk). Czy to jakiś nowy standard ? ( w umowie jest zapis ,że sprzęt aktywny w momencie zawarcia umowy a w szczególnych przypadkach w max 24 godziny po zawarciu umowy)


 3. Od wczoraj nie mam obrazu na kilku kanałach (siła sygnału 90% jakość 85% ) : CC Family tp 11075, AXN Black tp 12188, AXN White tp 10796, History HD tp 12265, BBC Knowlege HD tp 10834, Nat Geo Wild HD oraz Animal Planet HD tp 11258, skanowałem kilka razy i nic obrazu brak (EPG działa) i mam to na 2 dekoderach (pakiet NC+ full) gdzie szukać problemu ? (NC+ twierdzi,że u nich OK )


 4. Dostępne jest nowe oprogramowanie 1.23B2 dla odbiorników Ariva 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 152Combo, 202E, 250Combo oraz 252Combo.

   

  Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników. Oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika.

   

   

  ◦poprawiono dostęp do wszystkich usług internetowych

  ◦poprawiono i dostosowano obsługę FastScan dla nC+

  ◦dodano opcję "pamiętaj ostatni tryb pracy" (więcej informacji tutaj)

  ◦dodano nową funkcję "My IPTV" (więcej informacji tutaj oraz opis streamowania z VLC tutaj)

  ◦poprawiono wznawianie połączeń WiFi

  ◦poprawiono obsługę TP 12012 29700 V na Astrze 1

  ◦poprawiono zapisywanie list kanałów w formacie BIN dla modeli 152 i 252

  ◦i inne drobne poprawki i usprawnienia

   

  Uwaga: przy tej aktualizacji zalecane jest sformatowanie dysku/pamięci lub usunięcie wszystkich katalogów tworzonych przez odbiornik w celu uniknięcia ewentualnych błędów związanych z wprowadzonymi zmianami.

   

  Info ze strony Ferguson-a.


 5. http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 9/408.html

   

  Zmiany : " Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników. Między innymi poprawiono dostęp do wszystkich usług internetowych. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika." - czyli standard :) .


 6. Czy przechodzą wam uprawnienia bez problemu ? Bo od kiedy posiadam model 250 u mnie nie przechodzą i muszę reaktywować kartę poza nią na dowolnym dekoderze (zarówno C+ jak i modelu 102mini). W czym tkwi problem bo irytuje mnie co 2 miesięczne kombinowanie i pamiętanie do kiedy są uprawnienia.


 7. Potrzebuję pomocy . Około 2 miesięcy temu zmodernizowałem teściowi instalację antenową pod DVB-T. Skład to : antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA-177, rozdzielacz na 4 TV , kabel ok 50 m RG-6 PE ŻELOWANY . Wszystko działało perfekt ( łapie z nadajnika na PKiN oraz Raszyn) moc sygnału w zależności od tunera od 85 do 100% i 0 błędów. Odległość od nadajnika Raszyn to 75 km (do Kozienic). Od 2 tygodni pojawia się problem ,że znika sygnał ( info o zaniku brak po prostu najpierw zamraża obraz a póżniej ciemność) na wszystkich TV regularnie ok od 18 do 20 a wczoraj od 15 do 17. Co to może być bład w instalacji czy jakaś przeszkoda na trasie. Ja w W-wie nie zauważam tego typu usterek a łapie z tych samych nadajników.


 8. Dziś Ariva 250combo niemile mnie zaskoczyła usunięciem z listy wszystkich kanałów DVB-T, musiałem ponownie przeszukać i znów pojawił się brak dźwięku na wszystkich kanałach łącznie z satelity - pomaga tylko wył i ponowne wł. dekodera. Zaczyna mi sie go odechciewać :( .


 9. Sprawdź czy masz włączone zasilanie anteny (przy symetryzatorze musi być wyłączone) i nie przeszukuj kanałów pojedyńczo tylko "niech szuka po wszystkich" , jak Ja odpaliłem DVB-T miałem podobnie ale nie było też dźwięku, puki co Ferguson umywa ręce od tego sprzętu :) i nie odpowiada na moje e-maile. Może kolejne oprogramowanie naprawi niedociągnięcia . Co do siły sygnału to podejrzewam słabe głowice DVB-T bo na TV Samsung siła jest na 85% a Ferguson pokazuje 66% a Signal HD507 pokazywał 100%.


 10. bardzo dziwne podejście do tematu ... przecież po FastScanie masz kolejność dokładnie taką samą jak daje C+

  ba a nawet bym powiedział że lepszą bo bez bezsensownych dziur jak na odbiornikach C+ :jupi:

  Kolejność kolejnością ale Ja potrzebuję zachować numerację na wszystkich Arivach w stosunku do Pace PVR czyli np. CN na kanale 142 na wszystkich dekoderach (nie rozumiem dlaczego do tej pory wszystko mi działo na Arivach przy włączonym LCN - miałem od 100e poprzez 102e a teraz 202e, tzn wyświetlacz pokazywał to co wyświetlało na TV a na 250Combo nie można).

  Nie wiem jak u innych ale wg mnie głowica DVB-T jest w tym tunerze słaba i mam co jakiś czas brak foni na wszystkich kanałach ( wg. Arivy mam siła 66% jakość 90%, na Samsungu siła 85% a np Signal HD 507 pokazuje 100/100) myślałem ,że to tylko po skanowaniu bo na początku się zdarzyło ale widze ,że nawet po włączeniu jest od razu lub przy przejściu z SAT na DVB-T np. przy podłączeniu anteny TV przez przelotkę z tunera powoduje spadek sygnału na TV do 50% z 85%- zgłosiłem problem do Fergusona i zobaczymy czy coś poradzą


 11. Taką odpowiedź dostałem od Fergusona co nie zmienia faktu ,że różnica wyświetlacz a to co wyświetla jest, a Ja potrzebuję aby kolejność kanałów była taka jako daje C+, mam kilka dekoderów i chcę aby kolejność była na wszystkich jednakowa (dzieci się gubią w natłoku kanałów a tak mają to samo na każdym tym bardziej ,że mamy jeszcze PVR Pace 500GB bo jak byłyby same Fergusony to sprawa jasna a tak zostaje LCN)


 12. Znalazłem pierwszy błąd w oprogramowaniu (Zgłosiłem to już do Fergusona), dotyczy tego,że na wyświetlaczu pokazuje nazwę innego kanału niż jest w rzeczywistości np. ustawiam HBO HD ( kanał 30 Cyfra+) a pokazuje na wyświelaczu Cinemax2 HD kanał 42 :), sprawdzałem dalsze i różnica się zwiększa - podejrzewam ,że ma to związek z pustymi pozycjami w liście C+,błąd pojawia się przy włączonym LCN - gdy jest wyłaczony wskazuje prawidłową nazwę na wyświetlaczu, sprawdziłem też działanie HDMI-CEC na Samsungu i działa ok ( wyłącza i włącza TV jednym pilotem) . Czasami też brakuje dźwięku na kanałach DVB-T i wtedy trzeba wyłaczyć i włączyć ponownie dekoder aby było ok - dlaczego tak jest ?

×
×
 • Create New...