Jump to content

strach

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by strach


 1. Proszę podpowiedzcie co zrobić - mam komunikat "Brak audio i wideo" na wszystkich kanałach. Dostałem nową kartę Cyfry+, aktywowałem ją w PVR Philipsa który wciąż mam, włożyłem do Ferdka, zaktualizowałem soft do wersji 1.11.8A stąd: http://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=216049, przywróciłem ustawienia fabryczne, załadowałem listę z ww. URLa - i kiszka. Lista kanałów została zaktualizowana, ale nic na nich nie widać. To pewnie jakaś prosta rzecz do zrobienia w 5 sekund, ale zupełnie się na tym nie znam...


 2. Po kilku tygodniach użytkowania dekodera Ferguson 8900 HD chciałem się podzielić paroma uwagami. Może się komuś przyda, ciekaw też jestem innych opinii. Kupiłem ten sprzęt zamiast Philipsa PVR HD 7201 który daje Cyfra i miała to być przesiadka na Mercedesa. Niestety rzeczywistość okazała się inna.

   

  Do plusów niewątpliwie można zaliczyć możliwość zgrywana filmów na dysk USB - to było dla mnie najważniejsze kryterium. Jednak okazało się, że w porównaniu z Philipsem brakuje wielu funkcji, a oprogramowanie nawet w najnowszej na tą chwilę wersji 1.07.2A ma proste do znalezienia błędy.

   

  Funkcjonalność

  **************

  1. Tytuły filmów ne zapisują się w nazwach plików, choć dekoder umie je rozpoznać bo umieszcza je w pliku i są potem widoczne w bocznym okienku na liście.

   

  2. Dekoder ma tylko jedną głowicę, skutkiem czego lista programów możliwych do oglądania podczas nagrywania jest ograniczona do kilku. Tego się nie spodziewałem przy tym poziomie cenowym.

   

  3. Można zaprogramować max. 8 nagrań. Philips miał 16 i to już było b. mało, Ferguson wymaga aby planowane nagrania zapisywać sobie gdzieś i codziennie wprowadzać je do pamięci

   

  4. Na liście planowanych nagrań nie wyświetlają się nazwy programów, nawet przy programowaniu ich przez EPG. Co więcej, nie można nadać nazw użytkownika. Jeśli chcę sprawdzić co zaprogramowałem albo usunąć jakieś zaplanowane nagranie, muszę mieć swoją ściągawkę

   

  5. Funkcję timeshift trzeba włączyć ręcznie - nie buforuje się automatycznie aktualne oglądany kanał

   

  6. Podczas nagrywania zablokowane jest wiele funkcji, które były dostępne w Philipsie:

  - oglądanie innych kanałów - to już pisałem wyżej, jest jedna głowica

  - oglądanie aktualnie nagrywanego programu od początku

  - oglądanie choćby innego, już zakończonego nagrania

  - programowanie dekodera

   

  7. Brak EPG dla CANAL+HD, choć to pewnie wina nadawcy

   

  8. Czasem pojawia się informacja Brak EPG" dla bieżącego dnia dla kanałów, które EPG powinny mieć (np. TVP1)

   

  9. Funkcje szybkiego/wolnego playbacku są dobrze ukryte i działają ze skokami

   

  10. Na pasku postępu playbacku nie jest wyświetlany tytuł filmu, tylko nazwa pliku.

   

  11. Na pasku postępu playbacku jest wyświetlany postęp aktualnego pliku, a nie całości (dekoder automatycznie dzieli nagranie na pliku po max. 4.29 GB)

   

  12. Tworzone pliki mają zawsze datę utworzenia 1.1.1980

   

  13. Tworzone pliki mają nieprzemyślany standard nazewnictwa - przy nagraniach kilkuplikowych nie sortują się obok siebie, bo numer kolejny plikujest na początku, a nie na końcu nazwy pliku. W połączeniu z brakiem możliwości sortowania po dacie utworzenia oznacza to, że nie można zgrupować plików tego samego nagrania obok siebie w żaden sposób.

   

   

  Błędy oprogramowania

  ********************

  1. Czasem nagranie zatrzymuje się po 2 sekundach, wtedy do chwili restartu dekodera nie można nic nagrać.

   

  2. Czasem niektóre nagrania zapisują się tak, że od pewnego momentu (kilka minut po początku lub od samego początku) obraz zostaje zamrożony a licznik czasu biegnie w przód z kilkunastokrotnym przyspieszeniem)

   

  3. Podczas przeglądania nagrań na dysku USB, przy wychodzeniu z podkatalogu (-2) do nadrzędnego katalogu (-1) nie pojawia się zawartość. Trzeba wcisnąć "OK" tyle razy, żeby wrócić do katalogu głównego (0) i wtedy powtórzyć całą podróż do katalogu (-1)

   

  4. Czasem, gdy na dołączonym dysku USB występuje problem z katalogiem System Volume Information, dekoder wariuje - nie można wejść do menu, ani do USB, jednocześnie próba użycia tych przycisków powoduje, że do naciśnięcia exit inne przyciski nie działają. Ten problem polega na tym, że wewnątrz katalogu (dwa poziomy niżej) jest więcej niż jeden podfolder. Problem można usunąć podłączając dysk do komputera i usuwając nadmiarowe katalogi (trzeba zostawić najnowszy). Do chwili takiej naprawy dekoder nie bedzie działał poprawnie z dyskiem.

×
×
 • Create New...