Jump to content

micha

Users
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by micha


 1. Wiem, że jeden konwerter może pracować jednocześnie z jednym tunerem. Interesuje mnie natomiast jak "w sposób bezpieczny" rozdzielić jeden fizyczny konwerter na dwa odbiorniki, z których na raz pracować ma tylko jeden?

   

  Problem w tym, że mam już poprowadzone kable "w ścianie" i dodanie kolejnego nie wchodzi w grę (żona mnie zabije...). Chodzi mi jednak o to, żeby rozdzielacz (czyli coś takiego jak tu: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=109&id=888) miał wbudowanie jakieś zabezpieczenie, nie pozwalające na jednoczesny przepływ zasilania do konwertera z dwóch źrodel - czyli aby w przypadku pomyłkowego włączenia 2 tunerów po prostu jeden był odcięty. Jest coś takiego?


 2. To są cztery stopnie a nie trzy.

  Arrrgh... Odejmowanie było w podstawówce... :-(

   

  Już lepiej kupić LNB 4.3° do anteny 80cm.

  A możesz przetłumaczyć, jak żebym zrozumiał? Rozwiń proszę "LNB 4.3°"... :-)

   

  znalazłem Smart Titanium (Monoblock Twin)- 0,1dB cena około 200 złotych

  Faktycznie, na ich stronie znalazłem nawet quada, ale nazywa się on "quad-switch". Czy się to czymś różni od zwykłego "quada" ? Nie chciałbym, żeby później się okazało, że co prawda są cztery wyjścia, ale... (cośtam)

   

  Acha, no i rozumiem, że fakt, że producent określa tego monoblocka jako "Astra 19.2 + Astra 23.2" nie oznacza, że nie mogę go użyć jako "Hotbird 13 + Eurobird 9" ?


 3. Ewentualnie coś ze sprzętu opartego na Linuxie (przykład).

   

  Wow - ja stary linuksiarz nawet nie wiedziałem o istnieniu takich urządzeń... Już się niemal zakochałem, ale mógłbyś podać namiary na jakąś stronę z bogatszymi informacjami?


 4. bylo walkowane do bulu w poprzednich postach, poczytaj, informacje w pelni aktualne.

  w skrocie:

  można nagrywać/oglądać 2 programy z Cyfry+ jednocześnie, ale tylko jesli masz 2 karty albo splitter i dwa muduły CI.

  Moduly nigdy takie same, bo sie gryza. Zawsze dwa rozne. Najbardziej ceniony jest Powercam. Do niego mozesz dobrac Astona lub cos innego.

  Tak też się doczytałem, ale wolałem jednak na wszelki wypadek potwierdzić... To droga zabawka i lepiej sprawdzić 2 razy. :-)

   

  bylo walkowane do bulu w poprzednich postach, poczytaj, informacje w pelni aktualne.

  Nie sadze, aby ktokolwiek z osob udzielajacych sie w tym watku polecil ci iCord ponad Technisata.

   

  Ogólnie rzecz biorąc, to teoretycze możliwości iCorda znacznie bardziej mi odpowiadają, ale po tym co o nim się naczytałem, to jednak bezproblemowego TechniSata. :-)


 5. Mam w odbiorniku tylko wolne gniazdo Conax (sloty Ci są już zajęte) - czy da się kupić jakąś erotyczną kartę, która by pasowała?

   

  Niby podobno SexViev/MCT/Redlight/FreeX nadają w tym systemie, ale jakoś kart nikt nie sprzedaje... :-(


 6. Przymierzam się do zakupu tego dekodera. Czy możecie mi dać znać jak to właściwie jest - można nagrywać/oglądać 2 programy z Cyfry+ jednocześnie, czy nie można?

   

  Czy muszę do tego mieć 2 karty (albo splitter) i dwa muduły CI? Jeśli tak, to czy muszą to być identyczne moduły (np. 2x PowerCam.Pro?) czy lepiej 2 różne (np. PowerCam+Aston)?

   

  Z góry dzięki za info. :-)

  A tak, w ogóle, to może jednak polecacie Humax iCord?


 7. No tak, w zasadzie nie potzrebuję dodatkowych konwerterów w pozostałych tunerach, ale jeśli już będę przerabiał instalację, to wolę zrobić na wyrost... :-)

  Interesuje mnie natomiast, czy 4 quady się zmieszcą? Talerz mam taki http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=522, a że wisi na balkonie, to wolałbym nie wymieniać na większy - i tak mam już ciasno... :-(

  Chętnie ustawiłbym Hotbirda, Astrę, Siriusa 5E i Euribirda 9E. Nie za blisko będą Hotbird/Eurobird/Sirius?


 8. No to torchę mnie zmartwiliście, bo ten monoblock to quad. Zamiana tego na potrójny (albo może od razu poczwórny) zez przy zachowaniu pełnej "quadowości" to koszmar...

   

  Jeśli dobrze rozumiem techniczne sprawy, to trzebaby najpierw sygnał każdego z konwerterów przepuścić przez poczwórny rozdzielacz (czy jak to się tam nazywa...), a potem każdą wiązkę trzech (lub czterech) kabli przepuścić przez osobny przełącznik DiSEqC. Razem z konwertermi to 10 (lub 12) nowych urządeń do kupiienia i jeszcze pęk kabli, uchwyt do zeza i pewnie wielka hermetyczna puszka do zawieszenia przy antenie. Mam rację? Chyba nie będzie mi się chciało w takie wygibasy bawić... :-(

   

  Pierwotnie miałem nadzieję, że dodatkowy konwerter "zsumuję" tylko z jednym wyjściem quada, bo na pozostałych 3 odbiornkach nie potrzeba mi go.


 9. Hello,

   

  Od pewnego czasu mam antenę (80cm) z monoblockiem wycelowanym w Hotbirda i Astrę - działa znakomicie. Teraz zastanawiam się nad możliwością rozszerzenia tego zestawu o dodatkowy konwerter odbierjacy Eurobirda 9. Czy to w ogóle jest możliwe bez pozbycia się monoblocka i zatąpienia go trzema osobnymi zezującymi konwerterami?

   

  Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że teoretycznie powinno się dać to zrobić przy użyciu przełącznika DiSEqC 1.1. W końcu monoblock ma już wbudowany przełącznik 1.0, ale gdyby jego wyjście podłączyć do przełącznika 1.1, to taka kaskada powinna zadziałać. Mam rację?

  Co o tym sądziecie?

   

  Tuner to Topfield 7710 - obsługuje DiSEqC 1.1 i 1.0, więc powinno wszystko zadziałać. Chyba... :-)


 10. Dzięki!

   

  Humax:

  Co do dysków pod USB - podłączać można, ale nie służą one do zapisu materiału, a jedynie można na taki dysk zgrać to co jest w HDD w tunerze.

  A jakim formacie zapisuje się film? Jest to łatwo potem odtworzyć na komputerze, albo zapisać na dvd?

   

  Co do nagrywania kilku kanałów w Humaxie - aktualnie w ostatniej wersji softu liczbę zmniejszono o 1, czyli 3 nagrywamy, czwarty oglądamy. Ograniczenie: maksymalnie z dwóch różnych częstotliwości. Kanały mogą być kodowane - ten, który oglądamy Humax będzie dekodować, a pozostałe nagrają się jako zakodowane i przy pierwszym odtwarzaniu tuner zapyta się, czy je trwale zdekodować.

  Czyli - jeśli dobrze rozumiem - muszę obejrzeć film zanim nadawca zmieni klucz (albo nawet i nie oglądać, ale przynajmniej włączyć odtwarzanie)?

  Czy mogę nagrywać klika kanałów hd?

   

  Spolszczenie menu miało być 6 tygodni od wprowadzenia tunera na rynek. Minęło o wiele więcej. Pewnie kiedyś je zrobią, ale nie ma co liczyć na konkretne zapowiedzi.

  I polskich liter w przewodniku cyfry plus też nie ma i trzeba na nie czekać nie wiodomo ile?

   

  Technisat:

   

  Nagrywanie: stanęło na tym, że powinno dać się nagrywać maksymalnie dwa kanały (w tym drugi jednocześnie oglądamy). Nie mogą to być dwa kanały HD.

  A mogą być to dwa kodowane?


 11. Dzięki za odpowiedzi i sugestie!

   

  Dysk chcę jak największy, cchoć nie jest to parametr decydujący, bo zawsze kiedyś mogę dołożyć drugi dysk przez usb (a mogę? mam rację że mogę?), a cena nie gra dużej roli - zakładam, że będzie to koło 2000, ale jak droższy będzie wyraźnie lepszy, to też może się skuszę. :-)

   

  Co do Humax iCord HD 320GB:

  - "Możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądania piątego" - czy to znaczy, że może on jednocześnie nagrywać i wyświetlać różne kanały kodowane (zakładając, że np. oba są z cyfry+, ale z różnych transponderów?; a co jeśli lecą one z różnych satelitów - jeden z astry, jeden z HB?)

  - "2 gniazda CI" - czy gdybym miał 3 różne karty, to mogę je sobie dowoli zamieniać miejscami (zależnie co chcę oglądać), a dekoder będzie pamiętać ustawienia kanałów?

  - "aktualna wersja oprogramowania bez polskiego menu" - a czy są polskie litery w przewodniku po kanałach?

  - "LAN" - czy ktoś wie czy da się przez sieć czytać zawartość dysku?

  - "brak polskiego menu ekranowego - będzie" - a ktoś wie kiedy będzie?

   

  Z kolei co do modelu TechniSat DigiCorder HD S2 500GB:

  - jak widzę nie da się tu nagrywać jednocześnie 2 różnych kodowanych kanałów... "Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI." - ktoś wie jak tam te starania się aktualnie mają?

  - analogiczne pytania jak wyżej odnośnie: 3 różnych kart używanych "na zmianę" i dostępu do dysku przez LAN?


 12. Witam na forum!

   

  Pomóżcie mi proszę w doborze tunera. Ma to być porządny, markowy tuner z przynajlmiej takimi funkcjami:

   

  - pełna obsługa hdtv (cyfra+)

  - duży dysk twardy - najlepiej wewnętrzny (żeby żona nie pytała "a to musi tu stać?")

  - dostęp do nagrań na dysku twardym z komputera (najlepiej przez ethernet albo ew. usb)

  - możliwość użycia jednocześnie 2 kart (cyfra+ i erotyka), i najlepiej żeby jeszcze chociaż jedno gniazdo CI pozostało wolne do ew. wykorzystania w przyszłości (a zresztą im więcej tych gniazd tym lepiej - jak pozostaną 2 wolne to też się nie obrażę...)

  - możliwość oglądania jednego programu i jednoczesnego nagrywania innego (przy założeniu, że oba są kodowane - np. C+ i HBO)

  - obsługa DiSEqC (konkretnie - Monoblock)

   

  Jak widzę większość tunerów hdtv obsługuje tylko 1080i. Dlaczego nie 1080p? Czy z satelity nie idzie sygnał 1080p? A może po prostu źle szukałem? No bo jak się da, to bym chciał taki z 1080p... :-)

   

  I jeszcze jedno pytanie, choć nie wiem czy to odpowiednie forum. Załóżmy, że kupię kiedyś nagrywarkę hdtv (zapewne za jakiś czas nagrywaki bluray nie będą kosztowały fortunę...) - jak taką nagrywarkę podłącza się do tunera? Przecież przez złącze euro nie leci sygnał hd? Musi więc iść przez hdmi, ale tunery mają na ogół tylko jedno wyjście hdmi. Czy to działa tak jak euro - czyli tuner do nagrywaki, nagrywarkę do telewizora i sygnał przechodzi przez nagrywarkę "przelotowo"?

×
×
 • Create New...