Jump to content

kkrzysiekk

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About kkrzysiekk

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Ok, pokombinowałem z anteną, i w sumie wnioski są takie, że znalazłem miejsce, gdzie poprawił mi się jeden kanał, ale za to pogorszył drugi, tak jak pisał @K63. Aktualnie mam tak: - kanał 48 (690 Mhz) - jakość trochę spadła, ale nadal jest dobry i stabilny odbiór - kanał 37 (602 Mhz) - jakość poprawiła się na ok. 40%, lekkie przycinki, dużo kanałów doszło - kanał 35 (586 Mhz) - jakość była stabilna i dobra, teraz mam 15-20%, niestety przycinki bardzo męczące - kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było Coś czuję, że wyczerpałem możliwości, ale oczywiście chętnie posłucham propozycji.
 2. Ok, nie zrozumiałem, sorry. Nie mogę tak zamontować, bo tam jest już inne mieszkanie jedynie strona południowa wchodzi w grę.
 3. Bardziej kręciłem w podobnym położeniu, bo ogranicza mnie kabel aktualnie położony. Czekam na nowy przewód i wtedy poszukam w innych miejscach balkonu. Tak, sprawdzałem, nie zauważyłem istotnej różnicy. Lekko lepsza jakość na dobrze odbierających muxach i nadal głucho na tym jednym. Zamontowania na ścianie da mi coś konkretnie lepszego niż montaż na balkonie? Z masztem nie przejdzie, ograniczenia blokowe.
 4. Ok, zasilacz podłączony prawidłowo, pomanewrowałem anteną i aktualnie jest tak: To co łapię: - kanał 48 (690 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było - kanał 37 (602 Mhz) - jakość słaba była, aktualnie tutaj w sumie straciłem sygnał kompletnie - kanał 35 (586 Mhz) - jakość średnia była, aktualnie stabilnie i dobrze - kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było Czy jeszcze coś mogę zmienić?
 5. Na razie jeszcze nie, zobaczę, jaka będzie sytuacja po podłączeniu wzmacniacza.
 6. Ooo, to ja rozumiem, dzięki. Tylko dla pewności raz jeszcze: podane modele będą w pełni kompatybilne z Telmor Digit Activa i mogę je stosować zamiennie do ZZA-07?
 7. Myślcie co chcecie, ale ta zwrotnica jest po prostu tragiczna 😀 Czy jeżeli nie zwrócę się do kogoś po pomoc, to jest jakiś zamiennik tej zwrotnicy ZZA-07, np. taki, w który mogę wkręcić zwykłą F-kę, bez takich cudów jak tutaj?
 8. Ok, może w takim razie mam słaby kabel, oplot jest mizerny i nie daje rady przylegać do ścianek.
 9. To pewno jest 6.8, bo grubszy już na pewno nie wejdzie, ten mój ciężko wchodzi. Nie jestem w stanie tego sprawdzić aktualnie, musiałbym nowy przewód pociągnąć tylko dla testów, a nie mam jak inaczej przejść przez elewację. Na jakiej zasadzie działa ta zwrotnica ZZA-07? Co musi jej w środku dobrze zwierać, żeby nie narzekała i nie migała? więcej aluminiowego ekranu potrzebuje? Na youtube mówią, żeby aluminiową osłonę nawinąć na metalowe druciki. Zastanawiam się, jak to w środku wygląda, że jest taka wymagająca dla montażu.
 10. Tak, tak, wypisałem sobie wszystkie kanały (Gdańsk, Iława, Elbląg) i leciałem po kolei. Iława i Elbląg głucho. Myślę, że jednak problem jest w zwrotnicy. Jeżeli miałem to spięte wszystko na siatce to nie miałem problemu (a było tak: F we wzmacniaczu w siatce, przejście okienne, puszka przy tunerze taka klasyczna plastikowa zamykana z zaciskiem na żyle). Przewód myślę, że klasyczne ok. 6mm na zewnątrz, żyła 1mm. Bez przewodu dioda zasilacza świeci ciągle, po włożeniu jakbym nie manewrował miga..
 11. @kfm877 Dotarła do mnie antena Activia. Mam jednak problem z podłączeniem zasilacza zza-07. Bez niego już sygnał jest jako tako, także reszta instalacji jest w porządku. Po włożeniu przewodu antenowego, dioda na zasilaczu miga i nie mam pojęcia, co robię nie tak. Przewód zarobiłem zgodnie z instrukcją z youtube od telmora. Jakbym nie wkładał, to dioda miga i sygnału brak. Co może być przyczyną?
 12. Czesc @K63, Dzięki za sprawdzenie linka. Jak dotrę do domu wieczorem to dostarczę potrzebne odpowiedzi. Ok @K63, sprawdziłem i wiem, że odbieram Gdańsk Chwaszczyno. To co łapię: - kanał 48 (690 Mhz) - jakość bardzo dobra - kanał 37 (602 Mhz) - jakość słaba - kanał 35 (586 Mhz) - jakość średnia - kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra
 13. Nie jestem niestety w stanie zmienić położenia anteny - w grę wchodzi tylko balkon, tak jak na wklejonym linku. Potrzebuję porady czego jeszcze mogę spróbować, jakiej konkretnie anteny, może antena panelowa, może inna dookólna, może inny wzmacniacz do mojej siatkowej. A może coś zupełnie innego czego może spróbować.
 14. Nie wiem czy do końca rozumiem pytanie, bo aktualnie korzystam z anteny siatkowej. Nie mogę się ustawić bezpośrednio na Gdańsk Chwaszczyno. Na początku miałem kierunkową, ale jak pisałem nie było dobrze. Sprawdzałem również aktualnie na siatkowej bez podłączonego wzmacniacza i odbieram tylko TVP1 i TVP2. Po podłączeniu wzmacniacza pojawia się więcej kanałów do odbioru, także sam sygnał bez wzmocnienia nie wydaje się bardzo silny. Jak mogę podać konkretne pomiary? Chodzi o dane z miernika sygnału? Nie posiadam aktualnie żadnego, podpieram się wskazaniami z tunera dvbt.
 15. Dzien dobry, Borykam się z problemami z odbiorem sygnału DVBT w moim bloku. Poniżej przedstawiam link z lokalizatora dvbt. http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MW90YWkmNTVqbGM Jestem w okolicy bardzo silnego nadajnika Gdańsk Chwaszczyno - niestety nie mogę się na niego nakierować bezpośrednio (mój blok go zasłania) i mogę zbierać tylko sygnał odbity od ekranu akustycznego lub sąsiednich budynków jak sądzę. Wysokość zawieszenia anteny ok. 4m (2 piętro) Co próbowałem do tej pory: - antena kierunkowa Dipol model A112, najpierw bez wzmacniacza, potem ze wzmacniaczem LNA-101 - efekt niestety słaby i mała stabilność sygnału - antena siatkowa model no name + wzmacniacz LNA-101 - znowu problem ze stabilnością, ale już lepiej - antena siatkowa model no name + wzmacniacz LNA-169 - efekty najlepsze, ale dużo zależy od dnia - nieraz bardzo stabilnie, a nieraz wszystkie kanały tną może poza tvp1 i tvp2 - antena dookólna cabletech ant0559 - niestety jakość bliska 0, nic z tego Siłę sygnału mam prawie na 100%, także myślę, że sama instalacja jest w porządku. Niestety brakuje jakości, która waha się od 0 przez 15 do 60-70, zależnie od kanału. Czego jeszcze mogę spróbować? Czy próbować poprawić odbiór z sygnału odbitego czy raczej spróbować na jakiś dalszy nadajnik czyli Elbląg lub Iława? W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...