Jump to content

mixer666

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About mixer666

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Tak też robiłem i miałem sporo konwerterów różnych, efekt podobny. Tłumik załatwia sprawę. Teraz jeszcze kupiłem Laminasa 150 i już najlepsze transpondery pokazują mi 70 dB (jakość 99%). 😁
 2. Na mojej domowej 90 złapałem 10836 V 3000 10840 V 2061 Miałem 9 dB. Na Laminasie nie zdążyłem bo na satclub polecili wytłumić sygnał i eureka to strzał w dziesiątkę :) W końcu sygnał "wystrzelił" do poprawnego poziomu! Ale z ciekawości chyba i tak sprawdzę ten 1-wszy transponder W takim razie kto poleci dobry jakościowo tłumik?
 3. Rozumiem, że podane transpondery nadają z mocno różnymi mocami dla PL? Gdzie mona zobaczyć? Bo kiedyś znalazłem: https://www.lyngsat.com/muxes/Eutelsat-10A_Wide_10756-V.html https://www.lyngsat.com/muxes/Eutelsat-10A_Wide_10836-V.html https://www.lyngsat.com/muxes/Eutelsat-10A_Wide_10840-V.html I myślałem, że mapki są tam ok ale teraz nie wiem bot u pokazuje wszystkie transpondery, że mona odebrać na 60 cm.
 4. Kopiłem antenę 120 cm Laminas OFC-1200P i mam z nią problem. Wydaje mi się diametralnie słaby sygnał (CNR) na Hot Birdzie. Zainteresowałem się tematem głównie przez to, że za multiswitchem nie było szans złapać transpondera z TVP Info - ten konkretnie jest mierzony w pomiarach na zdjęciach niżej (bezpośrednio wpinając się sygnałem z LNB działa czyli , zakładam, że lekkie tłumienie multiswitcha wygasza resztki sygnału). Mecze się z tematem 2 dzień i nie bardzo wiem o co chodzi. zakłądam Kopiłem miernik PCM-1210 i zaczynam badać sprawę. Mam w domu starą antenę z lat 90-tych, która ma ok 90 cm. (ma już pewnie blisko 30 lat a dalej jest w super stanie a mocowanie to inne anteny powinny brać przykład z precyzyjnego wizowania). Na niej mam bardo dobry sygnał 15 dB: Jednak w porównaniu do Laminasa to tragedia.... w dużym skrócie opisowe foto: Laminas był pierwotnie na dole, ale dodałem rurę aby dać go wyżej aby sprawdzić czy coś to zmieni (totalnie nic nie zmieniło) . W to samo dolne miejsce dałem starą mała antenę aby sprawdzić czy miejsce ma znaczenie, jak widać mimo, że antena jest prawie na ziemi to sygnał jest całkiem dobry... nawet lepszy niż na laminasie + konwertery quatrro! Kombonowałem nawet przesuwając maszt +/- 1 m w lewo i prawo. Ręką kręciłem w okolicy mocownaia konwertera i zawsze najlepszy wypadał w miejscu mocowania. Laminasa wizowałem dużo razy i nigdy nie udało się więcej wykręcić choćbym nie wiem co robił... generalnie zawsze PWR jest większy na laminasie, jednak czemu CNR nie idzie w parze z wielkością? Wydaje mi się, że bez problemu minimum 15 dB powinienem wykręcać z hotbirda a tutaj dużo brakuje... wydaje mi się jakby antena była uszkodzona tutaj ciekawostka... udało mi się przypadkowo natrafić na Eutelsat 7E i tutaj be problemów dało się wykręcić 15 dB. Wszystkie pomiary tego samego dnia. Pogoda bezchmurna. O co tu chodzi? Bo nie mam już pomysłów. Może ktoś coś doradzi co jeszcze można spróbować.
 5. Tylko minimalny sygnał to troszkę lipa bo muszę mieć zapas oczywiście. Na takiej "większej" antenie moim zdaniem nie powinno być najmniejszego problemu aby uzyskać minimalny sygnał. Bardziej mnie interesuje jaki powinien być bo nie wiem czy mam dobry. Wartości 16-17 dB jeszcze nie widziałem, choć może jeszcze antenę powinienem dowizować ale zanim dokładniej to chciałem zrobić to chciałem poznać jakie wartości powinienem mieć osiągalne. Przy typowym deszczu/śniegu o ile spada sygnał? Bo dla tego potrzebuję zapas ab to działało praktycznie zawsze. Tak wiem, że jak przyjdzie odpowiednia chmura to spadnie do zera sygnał ale tak typowo jakie to są wartości? Dziękuje czerstwy za zainteresowanie, niestety tunery są różne i pokazują różne wartości. Dla tego najlepsze były by pomiary z mirników troszkę bardziej profesjonalnych aby było jakieś sensowne odniesienie.
 6. Kupiłem antenę Laminas OFC-1200P oraz miernik PCM-1210. Zastanawia mnie jaki powinien być poziom sygnału na tej antenie? Rejon Śląsk. Nie miałem do czynienia jeszcze z miernikami tego typu więc nie wiem jaki poziom sygnału uważać za bardzo dobry. Rozumiem, że transpondery mają różne moce i wiązki ale tak przedział jaki należy przyjmować za odpowiedni dla takiej nieco większej anteny? Jaki poziom CNR dla sat jest minimalny do odpowiedniego działania?
×
×
 • Create New...