Jump to content

Auriol

Users
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Auriol

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam ponownie. [...] Po wielu próbach z rożnymi opcjami udało mi się rozwiązać problem restartującego się dekodera i braku reakcji na pilota gdzie do tej pory pomagało tylko wyłączenie z sieci dekodera na kilkanaście minut. Rozwiązaniem problemu jest ..... podstawka chłodząca z laptopa/wentylator na USB. Testuję już od prawie dwóch tygodni i nie było ani jednego restartu czy problemu z "martwym" pilotem. Rozebrałem jeden z moich dekoderów (są tu experci którzy twierdzą, że je ukradłem) i znalazłem problem dekoder bardzo się grzeje w dwóch miejscach nawet jak nie ma obudowy. Widać na fotkach jakie są temperatury i to bez obudowy tylko podłączony do prądu nie ma również dysku który również się grzeje. Możliwe, że problem się pojawia w momencie jak pasta termiczna traci swoje właściwości i możliwe, że po jej wymianie problem zniknie. Podstawka w moim przypadku jest u góry i powietrze idzie z wentylatorów w dół, ale testowałem również od dołu i też działa. Ogólnie mam od góry bo w moim przypadku jest lepszy przepływ powietrza. https://zapodaj.net/4426e04e9075e.jpg.html tak wygląda płyta główna i radiator który ma odprowadzać ciepło https://zapodaj.net/6f1be04118e0f.jpg.html temperatura radiatora po kilku minutach od podłączenia do prądu oczywiście bez obudowy https://zapodaj.net/021cbb2e21169.jpg.html temperatura od dołu z płyty głównej gdzie jest radiator https://zapodaj.net/bf166b36531cc.jpg.html tak wygląda obudowa z dołu, chyba to ma odprowadzać ciepło, ale nie jestem pewien bo na tej metalowej części jest naklejona przezroczysty kawał plastiku i jest zero wentylacji https://zapodaj.net/4b630c23a7940.jpg.html rozwiązanie która działa Jedyną wadą według mnie jest to, że wentylatory ciągle się kręcą nawet jak dekoder jest w stand-by, ale on potrafił się zawiesić nawet wtedy. Więc poszukać cichego wentylatora z wtyczka USB podłączyć z tyłu dekodera, wentylator położyć na dekoder tą stroną aby dmuchał powietrze w stronę dekodera i gotowe.
 2. Teraz już wiadomo, dlaczego tak ich bronisz. Jesteś ich pracownikiem, co automatycznie powoduje, że jesteś niewiarygodny w temacie: kablówka Vectra.
 3. Co jeszcze ci podać? Numer konta i karty pin? Nie ośmieszaj się. Ale szacun, że zacząłeś komentarze nawet te jałowe czytać.
 4. Jak widać, ty niewiele zrozumiałeś, bo zmusiłem Vectrę do tego, co chciałem. Będę miał swój nowy fabrycznie dekoder model HMC 4120, a oni mi go sparują ze swoją kartą. Technik przychodzi w poniedziałek. Niestety kolejny raz się mylisz, a robisz tu za "eksperta" we wszystkim. 😂 Dużo się wypowiadasz, ale strasznie jałowo i w sumie się nie dziwię, bo nawet nie czytasz tego, co ludzie piszą, bo ci się nie chce. Z tą firmą trzeba ostro. Z jednym na infolinii się nie da to się pisze na fejsie. Jak tam nic nie potrafią to się idzie do BOK-u. Mam u siebie drugą kablówkę UPC i dobrze o tym wiedzą, że mam inne opcje do wyboru, a nie tylko Vectra, więc łaski nie robią.
 5. Odstąp od umowy jak najszybciej niech zwracają stary sprzęt. Te najnowsze dziadostwo do niczego się nie nadaje. Jak będziesz na starej umowie to będzie wtedy bezterminowa, złóż wypowiedzenie 30 dniowe, najlepiej zanieś je osobiście do BOKu już od następnego dnia zaczną do ciebie wydzwaniać żeby ci zaproponować super ofertę, na nic się nie zgadzaj, mów, że idziesz do konkurencji bo tam mają lepsze warunki. Za trzecim albo czwartym razem zadzwoni do ciebie ktoś z działu utrzymania klienta i dopiero z nim wszystko da się załatwisz w takiej cenie jaką ty chcesz i jaki chcesz dekoder. Jak będą coś marudzić to powiedz, że konkurencja w takiej cenie ci zaproponowała i dlatego do nich idziesz. Ja mam dwie nagrywarki, moduł C+, internet 150mb, pakiet platyna, sport na ostro i pakiet erotyczny za 98,90 zł. Ale trzeba ich porządnie przycisnąć i nie odpuszczać.
 6. Jak zadzwonili do mnie z BOK-u to się bardzo zdziwili, że ktoś chciał ode mnie jakaś opłatę w takiej wysokości. Nie płaciłem nic. Bo stwierdzili, że nie ma takiej opłaty.
 7. Jałowe jak oprogramowanie do dekoderów z "potencjałem"?
 8. Nie unoś się kolego, bo nie wiesz a krzyczysz. A niewiedza nie zwalnia cię od odpowiedzialności. 😂 Pół roku trwało zanim dodali opcję robienia swojej ulubionej listy kanałów, teraz żeby ustawić w ulubionej liście jeden kanał trzeba kliknąć 10 razy na pilocie. Ponad rok trwało zanim poprawili oprogramowanie, żeby dekoder nie wieszał się co chwilę, w tym tempie to te dekodery za jakieś pięć lat będą się do czegoś nadawać. Jakbyś czytał co piszę to byś wyczytał, że te wszystkie informacje mam od technika Vectry, ale po co? Największe problemy mają z najnowszymi dekoderami z oprogramowaniem Graphyne i z najnowszymi do obsługi 4k też pełno zgłoszeń. Stare dekodery nie są idealne, ale z nimi mają najmniej problemów. Ale to ty tu jesteś expertem, bo przecież to rynek wymusił wprowadzenie dekoderów z wadliwym oprogramowaniem z mniejszą ilością opcji i niepraktycznym menu. W tej chwili nowe dekodery to złom, a patrząc w jakim tempie robią poprawki to złomem będzie jeszcze przez kilka lat. A ja jako klient mam co miesiąc płacić za ten dziadostwo i być zadowolonym bo mam dekoder który ma jak to określiłeś "potencjał" Tylko, że tam nikt nie wie jak ten potencjał wykorzystać, bo jak pojawiły się nowe dekodery to szefostwo Vectry dopiero po pół roku zauważyło, że technicy ciągle zgłaszają problemy z tymi dekoderami. I potem ci technicy musieli im wypisywać tony papierów na temat tych usterek a ludziom dalej wciskali wadliwy sprzęt. A problem się nasila bo coraz więcej tego złomu ludziom wciskają. A co do Arrisów 4120 są już tyle lat na rynku, więc chyba ma prawo coś się zepsuć jak są użytkowane codziennie przez klientów? Nic nie jest wieczne. Jedyny plus nowych dekoderów to taki, że można nagrywać o jeden program więcej i to wszystko, ale mają "potencjał" 😂 Poczekamy kilka lat i może łaskawie zrobią dobre oprogramowanie dla tych dekoderów, na razie jest beznadziejne. Aaa i zapomniałbym jeszcze piloty mają fajne, te mniejsze z mniejszą ilością przycisków i przełączaniem kanałów po prawej stronie jak wszystkie piloty do telewizorów. Czyli nowe dekodery mają dwa plusy.
 9. Niżej ci odpowiedział jak można legalnie zdobyć ich sprzęt. Kto tu się ośmiesza? Masz rączki? To szukaj sobie dekoderów jakie chcesz. Ja znalazłem jaki ja chcę tu masz do linka, gdzie legalnie można było kupić nowe fabrycznie dekodery. Dawali nawet fakturę na firmę, jak chciałeś: https:// Kto wie, jak dobrze poszukasz to może znajdziesz swój ulubiony sprzęt. Życzę powodzenia. Tak, wiem, dla ciebie ich najnowsze dekodery są super mimo, że wszyscy na nie narzekają, nawet technicy, którzy chodzą ten złom wymieniać. No, ale jak sam twierdzisz: "to wymusił rynek". 😂
 10. Kradziony dekoder? O czym ty piszesz? Masz dowody na to, że ten sprzęt jest kradziony? A co do tego, że oni wyposażą cię w odpowiedni dekoder to poczytaj sobie na temat ich najnowszych dekoderów które ciągle się wieszają i nie działają bo od ponad roku jak je wprowadzili na rynek to mają wadliwe oprogramowanie. Albo poczytaj sobie o tym, że ludzie dostają używany sprzęt bo gdzieś muszą upchnąć ten złom który mają w magazynach. A potem trzeba z nimi walczyć o wymianę sprzętu na nowy i sprawny. Pisałeś pod innym tematem, że rynek wymusił wprowadzenie nowych niesprawnych dekoderów. 😂 Bardzo bronisz tej firmy i ciągle ich usprawiedliwiasz. Masz w tym jakiś interes? Wolałbym odpowiedzi ludzi bezstronnych w temacie tej firmy. Czyli ogólnie rzecz biorąc można sparować kartę z kupionym dekoderem tylko trzeba ich do tego zmusić? Nie ma żadnych przeciwwskazań pod względem technicznym?
 11. W sumie wiadomo, dlaczego jest taka beznadziejna polityka tej firmy?
 12. Co stoi na przeszkodzie? Vectra, bo im się nie chce, czy względy techniczne?
 13. Znalazłem na sprzedaż taki dekoder: https://allegrolokalnie.pl/oferta/dekoder-vectra-hmc-4120-fabrycznie-nowy-za-grosze Sprzedający twierdzi, że jest fabrycznie nowy ale nie ma do niego karty z Vectry. I mam pytanko do znawców tematu. Da się zrobić tak, że kupię sobie ten dekoder a z Vectrą załatwię sobie, że sparują z mi kartę i będzie wszystko działać? Oczywiście będę płacił abonament tu nie chodzi o jakieś oszustwo czy coś takiego. Ogólnie mi chodzi czy to technicznie jest możliwe do zrobienia i czy Vectra będzie chciała czy po prostu nie bo nie i już.
 14. A u ciebie coś udało się załatwić? Mój nowy dekoder śmiga aż miło jeszcze ani razu się nie zawiesił.
×
×
 • Create New...