Jump to content

Trucha

Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Trucha

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Witajcie ponownie. Niestety potwierdzam, że problem jest związany z drzewami. Rozwiązaniem jest kontakt ze spółdzielnią mieszkaniową i prośba o przycięcie korony drzew albo po prostu rezygnacja z nc+. Dziękuję wszystkim za pomoc - temat do zamknięcia.
 2. Wuzel, sprawdziłem tak ja Ty pisałeś. Dodatkowo sat finderem. Nie wiem czy występował problem czy nie (jak wspomniałem wyżej, nie znam się na tematyce telewizji satelitarnej), ale sat finder "gubił" sygnał, tzn. połączyłem zgodnie ze sztuką i napięcie powinien podawać dekoder. To napięcie nie było stabilne i raz urządzenie się podświetlało, a raz gasło (również dźwięk). Pytasz się czy są w pobliżu drzewa - są i według mnie są problemem. Celowo nie wspominałem o nich wcześniej, ponieważ już kiedyś udało się ustawić antenę i przez 1,5 roku telewizja była (jak się pojawiły liście na wiosnę to oczywiście jakość sygnału spadła, ale była). W tym momencie jest absolutne 0. Wydaje mi się, że najrozsądniej będzie wezwać osobę, która zajmuje się instalacjami i wtedy dojdziemy to źródła problemu.
 3. Dziękuję wszystkim za pomoc. Próbowałem ustawiać od nowa antenę, pożyczyłem nawet sat findera od znajomego, ustawiałem kąt anteny, kąt elewacji - ale kompletnie nic. Został w takim razie monter, bo ja już nic nie wymyślę.
 4. Prawdopodobnie skończy się wezwaniem montera, chociaż chciałbym się dowiedzieć tutaj na forum pewnych informacji, które nie dają mi spokoju Napiszcie proszę - potwierdźcie lub obalcie: czy jeżeli podłącze konwerter na krótko kablem antenowym (bez montowania go na czaszy) z dekoderem to wartość siły ma wynosić 0%? Czy wartość siły wzrośnie jeżeli zamontuje konwerter i antenę obrócę w kierunku HB? Przepraszam, że zadaję być może głupie pytania, ale przeczytałem na innych forach, że dobrze połączony dekoder z konwerterem (nawet schowany pod kołdrę) powinien pokazywać >0%, ponieważ wartość siły pokazuje, jak dobrze przepływa prąd pomiędzy tymi 2 elementami.
 5. Problem w tym, że od 2 tygodni walczę i z ustawianiem anteny i sprawdzaniem poprawności instalacji i efektów zero. Nadal nie daje mi spokoju siła sygnału równa 0%. Czy nie powinna być > 0% przy prawidłowym podłączeniu? Szczerze powiem, że nie pamiętam jakie były wartości siły i jakości jak ustawiałem pierwszy raz antenę. Rozumuję, że jeżeli siłę pokazuję jako 0% to zrozumiałe jest, że nie będzie odbierany sygnał.
 6. Dzięki za szybką odpowiedź. Zapomniałem dodać, że już ustawiałem ponownie antenę. Niestety w tym momencie nie pojawia się nawet 1% sygnału oraz jakości - wszędzie 0%. Kombinowałem z kątem elewacji, ustawiałem kierunek anteny, kąt elewacji i kąt konwertera zgodnie z danymi odpowiadającymi mojej lokalizacji.
 7. Witam. Na początku chciałbym przeprosić, jeżeli w poniższym opisie użyję nieodpowiedniego słowa z terminologii telewizji satelitarnej. Niestety w tym temacie nie mam dużej wiedzy. Jestem posiadaczem telewizji nc+ od listopada 2017. Instalacji dokonywałem sam ("na oko") i wszystko było w porządku do sytuacji ok 2 tyg. temu, kiedy wieczorem przy dość silnym wietrze zniknął kompletnie sygnał - na dekoderze nie pojawiała się nawet godzina. Sytuacja poprawiła się w następny dzień, ale niektóre kanały były kiepskiej jakości. Postanowiłem poprawić ustawienie anteny i niestety od tamtego momentu do dzisiaj sytuacja jest beznadziejna. Po pierwsze po podłączeniu wszystkiego poziom sygnału i jakość sygnału wynoszą 0% (w opcji Miernik Sygnału). Wyczytałem na innych forach, że poziom sygnału powinien wynosić > 0%, jeżeli jest odpowiednie połączenie konwerter - dekoder. Czy to prawda? Na początek sprawdziłem wtyki kabla typu F i zarobiłem je od nowa - niestety nic nie pomogło. Sprawdziłem również dekoder w punkcie n+ - działał bez zarzutu. Spodziewając się, że problem może leżeć w kablu koncentrycznym, kupiłem nowy, zarobiłem wtykami typu F i podłączyłem "na krótko" - nadal siła 0%. Ostatnią rzeczą, którą została do sprawdzenia to konwerter - kupiłem nowy, podłączyłem kablem - siła 0%. Zaczyna brakować mi pomysłów, gdzie jeszcze może być problem. Jako ciekawostkę dodam, że jak wejdę w "Informacje Techniczne" to parametr poziom sygnału na: pokazuje 20% (zaciemniony pasek), a czasami 9% na zielono. Poniżej zdjęcia. https://zapodaj.net/18df110a9bb1c.jpg.html https://zapodaj.net/7b9e02dcf57c6.jpg.html https://zapodaj.net/e3bba960d9b39.jpg.html Rozumiem, że jeżeli poziom sygnału wynosi 0% to nie ma sensu bawić się ustawianiem anteny, zgadza się? Proszę o pomoc w tej sprawie.
×
×
 • Create New...