Jump to content

EvilRogue

Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by EvilRogue

 1. W dniu 16.05.2020 o 20:50, Asterix40 napisał:

  gdzie kupowałeś ten konwerter Unicable II w APS-ie czy gdzieś indziej? Bo jeśli w punkcie CP tkzw APS to powinno wg mnie działać a jeśli gdzieś indziej to prawdopodobnie kowerter ma standartowo zaprogramowane kanały, CP ma swoje częstotliwości. Często sprzedawcy piszą że obsługa NC+ i CP, jednak dopiski wskazują że to standart a gdy się chce na CP to trzeba taki konwerter na żądanie kupującego przeprogramować.

   

  Dzięki za odpowiedz, nie miałem wyjścia i zaryzykowałem, zwróciłem konwerter i zamówiłem od innego dostawcy, teraz wszystko działa, jednak nie był zaprogramowany.

  ALE mam jedno pytanie, czy to normalne, tak jak wspominałem mam dwa Evoboxy w różnych abonamentach na jednym konwerterze, jeden jest bliżej konwertera, drugi dalej, taka sytuacja, że jak odłącze kabel antenowy od dalszego to po powrotnym podłączeniu pomimo dobrego sygnału i możliwości znalezienia kanałów przez dekoder pokazuje czarny obraz i błąd ( jakby sygnału nie było ) - ustawienie na Evobox 1 w konfiguracji nic nie daje.

  Dopiero odłączenie od prądu tego blizszego dekodera, pojawia sie obraz w tym dalszym -_- Oczywiście jak ten pierwszy znowu podłącze to działają oba. To normalne ?

 2. Cześć,

  Mam dwa abonamenty polsatu i problem z podłączeniem konwertera Inverto Unicable II, mianowicie wg instrukcji z infolinii CP ustawiłem jeden Evobox PVR na tryb konwertera 'Konwerter-DCSS-CP ( Evobox 1), a drugi Evobox PVR na 'Konwerter-DCSS-CP (Evobox 2)'. Nie ma sygnału, ani na jednym ani na drugim, czasem wskoczy, ale zaraz znika, a jak już jest to kanałów nie ma za dużo. Jak zmienie tryb konwertera na SRC i ustawie dekoder 1 1210Mhz do dekoder 2 1420Mhz i na drugim analogicznie dekoder 3 i 4 to wszystko działa, ale multiroom nie ma kanałów.

  Było podejrzenie, że moze splitter jest uszkodzony, ale podlaczylem bezposrednio kabel od pierwszego Evoboxa PVR do konwertera, bez żadnych splitterów i na 'Konwerter-DCSS-CP ( Evobox 1)' zachowuje sie tak samo jak wcześniej. Czy coś źle robie ?

   

  I jak to jest z tym programowaniem konwertera Unicable II, sprzedawca zapewnił mnie, że nie ma czegoś takiego jak programowanie pod konkretny dekoder, tylko go sie podłącza i programuje się dekoder. Czy to prawda?

 3. Panowie,

   

  Zamieniłem konwewrter Unicable I na Unicable II, aby móc podłączyć dwa Evobox PVR. Konwerter zaprogramowany pod CP. Wyglada to tak, ze z konwertera idzie kabel do splittera 6way i z niego leci na Evobox i trzy multiroomy ( docelowo bedzie szedł jeszcze jeden na drugi Evobox PVR ). Evobox ustawiony na pasmo ''Evobox 1'' i nie wszystkie kanaly odbiera, a jak przelacze go na ''Evobox 2'' to nic nie odbiera ( jeszcze nie mam fizycznie drugiego PVR ).

  Czemu nie dziala dekoder na pasmach Evobox 2 i czemu nie wszystkie kanały sa dostepne na Evobox 1?

   

  edit1 dodam, że multiroomy chodzią bez problemów, a teraz nawet nie chodzi na Evobox1

 4. 2 godziny temu, roberttosat napisał:

  Możesz zapoznać się z tym powinno rozjaśnić Ci sytuacje: https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=0

   

  Ten pierwszy ma 24 kanały UB, drugi ma 32 kanały UB. Nie zagłębiam się w temat czy kanały są prawidłowo zaprogramowane bo tu już trzeba sprawdzić przy zakupie (muszę się zgadzać z tymi poniżej) ale jak kupisz w CP to na pewno powinno być dobrze (przecież sprzedają je do swoich dekoderów).

   

  Pierwszego evoboxa PVR konfigurujesz na EVOBOX1 a drugiego na EVOBOX2.

   

  INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L
  KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX1)
  KONWERTER-DCSS-CP (EVOBOX2)
  Kanał Częstotliwość
  1 1210MHz
  2 1420MHz
  3 1680MHz
  4 2040MHz
  5 978MHz
  6 1028MHz
  7 1072MHz
  8 1116MHz
  9 1160MHz
  10 1271MHz
  11 1315MHz
  12 1359MHz
  13 1484MHz
  14 1528MHz
  15 1572MHz
  16 1616MHz
  17 2084MHz
  18 2128MHz
  19 1816MHz
  20 1860MHz
  21 1904MHz
  22 1948MHz
  23 1992MHz
  24 1728MHz
  25 1772MHz

  Kanały 21-25 są niewykorzystywane. Stanowią rezerwę.

  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 5. 48 minut temu, roberttosat napisał:

  A co ma odpowiadasz. Montujesz ten konwerter co Ci wskazałem i wszystko śmiga z tym, że w CP sprzedają go w dobrej cenie dlatego kazałem zapytać u źródła.

   

  Dzisiaj dzowniłem do CP i dosłownie ciągnąłem za język z tym rozwiązaniem, nie jestem przekonany, bo osoba z infolinii niejako potwierdziła to co Ty napisałeś z zastosowaniem tego konwertera, ale ostatecznie odesłała do salonu CP abym jeszcze tam potwierdził. 

  Generalnie rozchodzi się o to, że jak wezmę abonament na 29miesięcy i  ten konwerter nie zrobi roboty to jestem w czarnym tyłku z jednym evoboxem, dlatego szukam potwierdzenia typu: Tak to będzie działało, proszę kupować.

  Ale skoro napisałeś, że będzie to  się na to zdecyduje. Dziękuję.

  Jeszcze jedno, znalazłem na necie dwa podobne konwertery typu Unicable II oznaczenia IDLU-24UL40-UNMOO-OPP oraz IDLU-32UL40-UNBOO-OPP, gdzie ten drugi jest sprzedawany w CP po 200pln, a ten pierwszy prawie połowe ceny mniej. Wiem, że kombinuje, ale czy ten pierwszy nie sprawdzi się?

 6. 3 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

  Witam. Proszę, napisz mi, jakie dokładnie modele urządzeń (konwerter oraz dekodery) masz na myśli.

   

  konwerter Inverto Unicable + 2 legacy kupiony  w salonie cyfry polsat i już jeden abonament ma Evobox PVR i drugi taki sam + multiroom. Zdaje się, że są to najnowsze nagrywarki.

   

  Coś na zasadzie jak na zdjęciu, tylko rozgałęźnik na cztery i podłączone dwa dekodery PVR

  unicable-pvr.png

×
×
 • Create New...