Skocz do zawartości

Adrianwo

Użytkownik
  • Postów

    95
  • Dołączył

Odpowiedzi opublikowane przez Adrianwo

    TVP1

    Nie. Ten serial powstał pierwotnie w języku rosyjskim co przy obecnej sytuacji politycznej Ukrainy mi się BARDZO nie podoba. Podobnie Sługa narodu. Według mnie Wiktor Pinczuk, właściciel StarLightMedia, firmy, która wyprodukowała serial, robi wszystko, żeby Ukraina się zrusyfikowała, a to mi się nie podoba.

  1. 14 minut temu, matjot napisał:


     

     


    Mimo tego, że ta oprawa jest już od prawie roku, to Polsat dopiero teraz dodaje ją na stronę...
    Totalny brak profesjonalizmu z ich strony.

    Oto kolejny powód dlaczego Solorz powinien sprzedać swój biznes

  2. Godzinę temu, Frontowiec napisał:

    Od ponad miesiąca leci znów w telewizji reklama ''Bociana'' z dziewczynkami na trzepaku, które namawiają do wzięcia pożyczki w tejże chwilówce.

    A może tak się zapytam, dlaczego rząd nie planuje zakazać emisji reklam firm pożyczkowych?

  3. Specjalny kabel do złącza SD OUT jest dostępny w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży UPC.

    Na tym wyjściu jest aktywny prawdopodobnie wyłącznie sygnał wideo kompozytowy oraz audio stereo.

    Prawdopodobnie też na raz może działać tylko jedno z wyjść wideo (HDMI lub SD OUT), ponieważ w ustawieniach dekodera jest opcja Podstawowe wyjście wideo.

    Nie mogę tego wszystkiego sprawdzić, ponieważ nie jestem w zasięgu sieci UPC.

  4. Ja też tak myślę, więcej inwestują w reklamy niż w programy. Priorytet dla reklam to obecnie u nich standard. Dbanie o jakość programów jest u nich sprawą najniższej wagi. Zero teleturniejów, zero ciekawej rozrywki. Nina Terentiew powinna już dawno przejść na emeryturę, ale nadal zyskuje poparcie Z.Solorza i jego "kolegów" i prędzej z Polsatu nie odejdzie. Także mało inwestycji w przyszłość telewizji linearnej - 4K mają tylko dla treści licencjonowanych i to tylko do IPLI (Liga MIstrzów UEFA i niektóre sporty w Eleven Sports, kiedyś też wybrane produkcje National Geographic). Natomiast na własne produkcje i sprzęt 4K trzeba jeszcze poczekać.

    Powtórki? Wszystko to powinni przenieść do jednego kanału. Żadnego rozdzielania emisji takich programów na wiele kanałów.

    • Popieram 1
    • Cała grupa Polsat (za dużo reklam, brak nowych teleturniejów, styl napisów końcowych w audycjach na żywo który nie jest w użyciu przez jakiegokolwiek innego nadawcę, fatalny kontakt z widzami - brak e-maila, tylko telefon i znienawidzone przeze mnie media społecznościowe!)
    • Zoom TV (za dużo audycji rosyjskich z potencjalną propagandą)
    • Popieram 1
  5. W dniu 20.05.2019 o 21:24, DVB-T(2) INQUIRING napisał:

    Z tego co wiem: filmów w formacie obrazu: 2,35:1 było niewiele z chociażby takowego najbardziej oczywistego powodu, że tego rodzaju filmy wymagały specjalnych obiektywów anamorficznych, które produkowane były w krajach zachodnich, toteż trzeba było mieć dewizy aby móc je wypożyczyć. Wymagało to też pewnie i lepszej jakości kamer czy taśmy filmowej (Eastman Kodak). To wszystko generowało spory koszt liczony w dolarach, a to jednak były nieco inne czasy, jeśli chodzi o wymianę waluty i jej dostępność. Format obrazu "4:3" był po prostu tańszy przy produkcji filmu, dlatego dominował. Kiedyś podobno w Polsce przez długie lata w użytku były kamery zarekwirowane Niemcom w czasie drugiej wojny światowej. Musiał się z nimi zmagać np. Pan Bareja.

     

    Przykład tego jak powinien wyglądać film nagrany oryginalnie w formacie obrazu: 2,35:1 na ekranie o formacie obrazu: 1,78:1("16:9"):

    http://images2.imagebam.com/11/ad/b5/9726aa1228089254.png

    A to powinno według mnie tak wyglądać (i tu najmocniej przepraszam za użycie Painta):

    https://drive.google.com/open?id=1F_PaCDgjNwoULAyWpalST_1eg3e5Q84N

    Dopasowane pod obraz logo i oznaczenie wiekowe zrobią Wam tylko na dobre. Coś co choćby w Niemczech jest standardem, u nas tylko Puls to stosuje (i jeszcze TVN przy audycjach w 4:3, ale już nie przy proporcjach anamorficznych).

  6. 57 minut temu, tracer10 napisał:

    Mam nadzieję, że już niedługo odpowiedni regulator dobierze się do tyłka BBC BRIT za uporczywe i patologiczne wręcz kończenie audycji 2-4 minuty po czasie jaki ta audycja ma przewidziany w programie

    Tym regulatorem jest Ofcom.

    Tutaj jest formularz do zgłaszania skarg na audycję: https://ofcomforms.secure.force.com/formentry/SitesFormCSLEStandardsComplaints

    Formularz jest bardziej rozbudowany od tego co oferuje KRRiT. Wszystkie informacje należy oczywiście wypełnić po angielsku. Koniecznie trzeba też dać adres brytyjski.

  7. W dniu 3.05.2019 o 15:35, kaczorek napisał:

    Czy dekoder HD będzie działać na telewizorze 14 cale❔ Bo ma złącze Euroscart i anteny analogowe na telewizorze.

    Każdy najnowszy odbiornik HD od TOYA - tu na przykładzie ARC-1010YR, podobnie jest w ARC-1011YR i ARC-1013YR - posiada wyjście analogowe wideo. Jest ono w postaci złącza jack (jest umieszczone między złączami antenowymi a USB i Ethernet). Odpowiedni kabel (zakończony wtykami cinch) powinien być dołączony do dekodera. Natomiast o przejściówkę na złącze Euroscart - musisz się zapytać w biurze obsługi abonenta lub u instalatora albo możesz ją kupić w dowolnym sklepie z elektroniką.

     

    1 godzinę temu, kinomaniak napisał:

    Czy dekoder HD wspiera HDMI CEC? Jeśli nie to czy jakikolwiek dekoder w TOYA wspiera tę technologię?

    Żaden ich odbiornik nie obsługuje tej technologii.

    • Dzięki 1
  8. Najgorszy kanał muzyczny? Jak dla mnie cała grupa 4fun. Wszystko u nich jest popsute, technologia popsuta, m.in. technikom nigdy się nie uda wyłączyć oznaczeń wiekowych podczas reklam, a także przy klipach w proporcjach 4:3 dziwny efekt magnetyczny po bokach obrazu - i to się ma nazywać pillarbox? 4fun powinien upaść lub się zrestrukturyzować.

  9. 17 minut temu, Pawop napisał:

    Netia to dno i niejednokrotnie to udowodniła.

    A jedyna metodą na ich naprawę będzie m.in. rezygnacja z technologii strumieniowania HLS na rzecz MPEG-DASH. Ma większą elastyczność od technologii Apple'a, i jest międzynarodowym standardem. Można kodować obraz i dźwięk w dowolnym kodeku, co umożliwia zapewnienie obrazu i dźwięku nieraz w identycznej jakości co w tradycyjnej technologii kablowej (DVB-C).

  10. 18 minut temu, SatExpert napisał:

    No i stało się! 04.05.2019 roku P4 straci dwa numery ze swojej puli (jeden z Play i jeden z Fakt Mobile), na rzecz a2mobile. Jest to moja forma kary dla P4 za wprowadzenie do oferty Fakt Mobile pakietu "20 GB za 10 ZŁ na 30 dni", a następnie... jego wycofanie z oferty. :P

    Powinni stracić więcej numerów ze swoich pul, za niewywiązywanie się z zakazu używania oznaczenia "5G Ready".

    @SatExpert Które pule numerów zostały Playowi zabrane?

  11. 1 minutę temu, ezequiel93 napisał:

    @bugmenotSytuacja na rynku jest taka, że Eleven jest zależny od Solorza. Solorz się przygotował, że rynek TV satelitarnej jest nasycony, stąd kupił Netię, Plusa, sprzeda Ci prąd, gaz, i papier toaletowy... Równie dobrze za kilka lat marka Eleven może zniknąć. :)NC+ próbowała z usługami mobilnymi, ale nie ma szans na tym rynku, bo nie ma własnej infrastruktury. ;) Póki co dwie liczące się platformy satelitarne są na rynku i nic pewnie przez najbliższy czas się w tej kwestii nie zmieni. ;) Stąd przewagę nad konkurencją mają Polsaty sportowe, Canal+ i oczywiście TVP(z wiadomego względu). 

    Dodam, że Solorzowi się nie chce najlepszego 4K. Tego na satelicie i w kablu. Prócz tego technicy z Cyfrowego Polsatu mają zbyt małą wiedzę nt. technologii nadawania. Po prostu są zbyt głupi. Polsat powinien pomyśleć nad zatrudnieniem kilku techników z nc+, byłoby im lepiej niż brać własnych techników.

  12. 6 godzin temu, Frontowiec napisał:

    Rossija 24 wprowadziła wirtualnego prezentera.

     

     

    Przypomnę, że wirtualny prezenter został już wprowadzony w chińskiej telewizji.

    Prędzej jest to oparte na tej samej technologii co wdrożyli sobie Chińczycy. Czyli jest to technologia chińska.

  13. 3 godziny temu, meff napisał:

    Co do jakości Sportu to tak jak poprzednicy mówili na 65calach OLED dużo jeszcze brakuje żeby było super.

     

    Żeby było super to powinni zrezygnować z obecnej technologii streamingu (czy to nie przypadkiem jest HLS?) na rzecz MPEG-DASH. MPEG-DASH nie wymaga kodowania wyłącznie w określonych kodekach (pierwotnie HLS wymagało obrazu w kodeku H.264 i dźwięku w kodeku AAC). Do tego też obsługuje DRM. Przy unicaście, MPEG-DASH wygrywa funkcjonalnością w stosunku do HLS.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...