Jump to content

Emek

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About Emek

 • Rank
  Niedoświadczony

Equipment

 • Pay TV Operator
  Marsoft / Jambox
 • Package
  100 Mbit/s + Wielotematyczny HD = 69,99 zł/m-c
 1. Nowe pakiety są zdecydowanie lepsze od poprzednich. Przedłużyłem umowę, bo jest więcej kanałów lifestylowych, przyrodniczych i filmowych. Przez dwa tygodnie maja obejrzałem więcej filmów na TNT i Paramount niż przez rok na wcześniejszych Filmboxach. Dodatkowe kanały Canal+ to też dobra sprawa. Jak ktoś będzie miał, niech da znać czy warto przechodzić na dekoder 4K.
 2. Muszę przyznać, że bardzo ciekawy jest ten filmik z YouTuba o Jamboxie. Możliwości, które pokazuje miały miejsce zapewne wtedy, kiedy jeszcze - cytując klasyka - ludzie rzucali kamieniami w dinozaury. Nagrywanie na pendrive'a działało u mnie całkiem dobrze, ale przy timeshifcie pojawiały się problemy. Dysk/pen powinien być naprawdę szybki. Nie mam zielonego pojęcia jaki jest bitrate, ale na pewno wysoki, więc jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie przy niskim transferze pamięci, kończy się zawieszeniem dekodera. Kupiłem kilka miesięcy temu dysk za 99 zł o pojemności 256 GB i leży podłączony do dekodera. Większość nagrań wchodzi do chmury, a reszta zapisuje się na dysku. Nie chcę robić reklamy, bo mnie łajzy z Jamboxa zablokowali na fejsie, ale porównując do innych dostawców TV, ciężko znaleźć bardziej konkurencyjną ofertę.
 3. Usługa ciągle jest w fazie testów. W mojej ocenie jest to zarówno dobra jak i zła sytuacja. Dobra, bo dzięki temu jest bezpłatna; zła, bo zdarzają się w związku z tym problemy. U mnie przez kilka ostatnich dni bardzo często wyrzucało błąd o nieudanym dodaniu nagrania do JPVR. @Sławomir Pawłowski o kwestię weryfikacji danych na pewno dowiesz się u swojego operatora przed podpisaniem umowy. Jeśli masz już umowę na internet, prawdopodobnie jesteś dla swojego operatora wiarygodnym klientem, dlatego raczej nie powinieneś mieć problemów formalnych z zawarciem umowy. W temacie nagrywarki - chmura działa dla wszystkich kanałów, oprócz tych z grupy TVN i Discovery oraz kanałów Polsat Doku, TV6, WP, Nowa TV, Metro, Zoom TV, ATM Rozrywka i chyba wszystkich Eleven Sports. Tam gdzie nie działa chmura, można nagrywać na USB.
 4. Kanałów TVNu nie da się już nagrać do "chmury", można je zapisać tylko na dysku USB. Poprawiła się jakość nagrań na kanałach HD, bo wcześniej były strasznie mocno skompresowane - co widać po ilości miejscu zajmowanego w chmurze wcześniej i teraz. Niektóre kanały były "podmieniane" przy nagrywaniu z HD na SD. Teraz wszystko nagrywa się w HD. 1. Tak - w HD oczywiście lepsza, a tych kanałów jest dość dużo. 2. Tak - u mnie TV idzie po osobnym kablu i nie wpływa na działanie internetu, ani na odwrót.
×
×
 • Create New...