Jump to content

spekulant

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About spekulant

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. spekulant

  Problemy z odbiorem sygnału

  Czyli w jakimś celu nie filtrują dolnego pasma. Na chwilę obecną obstawiam, że brak sygnału satelitarnego jest po ich stronie. Może coś źle ustawili. Będę drążył z nimi temat. Jeszcze jedno pytanie: Na jednym Muxie (k.21), siła i jakość skacze mi 50-100 dość rytmicznie. Mierzone za pomocą TV, a nie miernikiem, więc wiem że pomiar niewiele wart, ale na pokojowej wszystko jest stabilne. Obraz idealny bez pikseli, ale boję się że przy gorszej pogodzie może mieć to wpływ. Czy mam to zgłaszać?
 2. spekulant

  Problemy z odbiorem sygnału

  To dlaczego czasem w opisie jest: WYJŚCIE 3: SAT1 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 950-2400 MHz / 2,5 dB,WYJŚCIE 4: SAT2 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-2400 MHz / 0,5-3 dB https://pl.all.biz/abonenckie-gniazdo-satelitarne-2xrtv-2xsat-g200952
 3. spekulant

  Problemy z odbiorem sygnału

  Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, źle się wyraziłem. Poczułem po prostu kopnięcie przy złączaniu wtyczki z gniazdem i stąd ten opis. Nie sprawdziłem nic miernikiem, więc nie wiem. Mam dokładnie takie gniazdko https://dvbsklep.pl/pl/p/Gniazdo-koncowe-2-x-SAT%2C-RTV-SSD-4-00-Axing/148 i na obu gwintowanych wyjściach SAT mam wszystkie MUXy DVB-T (bardzo wysoki sygnał). Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że faktycznie na zasadzie indukcji tak może być. Z zewnątrz dochodzą do gniazdka dwa czarne przewody. Jest to gniazdo końcowe doprowadzone do każdego z mieszkań. Sprawdziłem na gniazdku sąsiada na moim TV i jest tak samo (DVB-S nie działa, a naziemna jest w obu gniazdach SAT). Wracając do tematu, to wkurzyłem się i zawiozłem telewizor do kolegi co ma indywidualną instalację SAT na HB i przy przeszukaniu znalazło mi ponad 500 kanałów, więc tuner w TV na 100% jest sprawny. Chwilowo nie mam kabla F-F, więc testy robię na kablu F-wtyczka TV, więc uzyskuję kabel F-F poprzez taką przejściówkę https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-wtyk-zlacze-antenowe-TV-gniazdo-/363 Czy może to powodować totalny brak sygnału satelitarnego u mnie? Wydaję mi się że nie, bo sygnał naziemny przechodzi przez to bez problemów. Aha, wszystkie wtyczki kompresyjne założone profesjonalną zaciskarką. Jedynie ta przejściówka na szybko dla testów. U kolegi jak dodałem ten kabel do jego instalacji poprzez beczkę to również znalazło kilkaset programów, ale brakuje niektórych z tych co znalazło za pierwszym razem (ale być może ma wpływ to, że pomiędzy wyszukiwaniem przywróciliśmy ustawienia fabryczne w TV). Mam teraz listę kilkuset programów zapisanych w TV, ale oczywiście jak podłączam u siebie to brak sygnału. Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres. Przykład: https://allegro.pl/gniazdo-koncowe-signal-rtv-sat-pvr-i7365483107.html Czy docelowo jak już wszystko będzie działało, to mogę użyć tej zwrotnicy jako gniazdka końcowego TV-SAT? https://dvbsklep.pl/zwrotnica-tv-sat-dvb-t-dvb-s-mm-214 Tłumienie niespotykanie małe, czy są jakieś wady względem dedykowanego gniazda?
 4. spekulant

  Problemy z odbiorem sygnału

  Dzień dobry, mam następujący problem. Posiadam telewizor z wbudowanym DVB-S2. Wczoraj podłączyli mi zbiorczą antenę w mieszkaniu (naziemna + HB + Astra). Naziemna działa bez problemów, niestety TV nic nie znajduje na tunerze SAT. Mam dwa wyjścia SAT z gniazdka i na obu bez rezultatów. Kabel oczywiście wpinam w wejście LNB telewizora. Od instalatora wiem jedynie, że HB jest jako DISEQC A, a Astra jako DISEQC B. Oczywiście wyszukiwałem w tych i innych konfiguracjach i nic nie znajduje. Na wyjściach SAT w gniazdku jest napięcie, zresztą jak z tych wyjść podepnę do DVB-T to łapie wszystkie MUXy. Zdziwiło mnie to, ale instalator powiedział, że tak może być. W opcjach TV przy konfiguracji satelity są jeszcze wybory częstotliwość LNB - domyślnie UNIVERSAL, próbowałem losowo różne wartości w stylu 10750 - bez rezultatów. Czy ktoś może nakierować gdzie tkwi problem? Nigdy nie miałem telewizji satelitarnej i być może źle coś ustawiam. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne TV - nie pomogło. Czy możliwe że tuner DVB-S w TV jest uszkodzony? DVB-T i DVB-C działa bezproblemowo. Z góry dziękuję za pomoc.
×