Skocz do zawartości

hupatek

Użytkownik
  • Postów

    157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez hupatek

  1. 5 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

    Nie nagrywa na dysk bo tuner nie ma FBC, nagrania masz innych tylko w chmurze.  Nagra tylko  z jednego transpondera. 

    To że masz konwerter unicable nie sprawi że tak nagra na dysk jak chcesz z różnych transponderów.  

    Jesteś już nudny w swoim kłamstwie o braku FBC.

     

     

    Dekoder nawet przy konwerterze universal nagrywa z dwóch różnych transponderów i umożliwia oglądanie z trzeciego, pod warunkiem, że wszystkie one są na tej samej polaryzacji i podpaśmie Hi/Lo. Ten trzeci oglądany kanał oczywiście jest jednocześnie nagrywany w celu działania instant timeshiftu.

     

    Wtedy nawet sekwencyjna zmiana kanałów (P+/P-) przeskakuje tylko po tych kanałach co są na tej samej polaryzacji i paśmie, a próba wpisania numeru kanału o innej polaryzacji powoduje monit o niezgodniści.

     

    Oczywiscie na konwerterach unicable te trzy jednoczesne nagrywania są już całkowicie z dowolnych kanałów bez ograniczenia polaryzacją czy częstotliwością transponderów. 

     

    • Popieram 2
  2. 36 minut temu, lukaskus napisał(a):

    Potwierdzam, od czasu aktualizacji nie działa usługa CatchUp (m.in cofanie pragramów) na żadnym kanale.

     

    Sprawdź dla swojego adresu IP czy jest wykrywany jako exit node VPN:  np tu:  www.scamalytics.com   (czy Anonymous VPN na czerwono)

    Jak tak to Catchup i inne usługi na IP nie zadziałają. 

  3. Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

    Panowie co tak usilnie wmawiają że ma FBC nie mają na to żadnego poparcia w jakiejkolwiek dokumentacji i nie potrafią tego udowodnić. 

     

    Fakty: https://satkurier.pl/news/174215/cyfrowy-polsat-wybiera-rozwiazanie-maxlinear.html

    Logika: Myślisz, że przy konstruowaniu potem znacznie bardziej zaawansowanego dekodera 4k (polsat box 4k duzy z dyskiem do nagrywania) -  niż wspomniany powyżej  Evobox HD  byłby krok wstecz i zapakowano by biedny układ pojedynczego demodulatora?

    Dane:

    https://assets.maxlinear.com/web/documents/mxl581c_pb.pdf

    https://assets.maxlinear.com/web/documents/mxl541c_pb.pdf

  4. 8 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

    Gdzie spotkałeś  informacje o głowicy FBC, nigdzie w specyfikacja się się ich nie podaje. Z nikąd się przecież nie wzięła.

    Tak samo zero informacji o wykorzystywaniu jakichkolwiek kilku SCR poza tym że w tunerze przyznaje się tylko jeden. 

    Zapytam tak samo: A Ty na czym opierasz swoje twierdzenia że glowica nie jest FBC i jest tylko jeden user band odbieralny skoro nagrywa z  trzech, a to jest sprawdzone ?

  5. 7 minut temu, Ktosiu napisał(a):

     

    @hupatek

    Evobox nie występują u operatora Polsat Box, mają też inne numery modeli jak  inne funkcje. 

    Polsat Box 4K i Polsat Box 4k Lite mają IPTV + SAT a  Netii Evobox 4k IPTV + DVB-T2, tak proaktycznie to całkiem inne tunery z innym przeznaczeniem.  

    Brnij dalej. Ja będe prostował:

    Polsat Box 4K (duże) mają IPTV + SAT + wyłączoną głowicę DVB-T2 (przez brak HBB),  Polsat Box 4k Lite ma IPTV + SAT,  a Netia Evobox 4k tylko IPTV + wyłączona głowicę SAT (a nie ma żadnego DVB-T2).

    (No i Netia Evobox 4k ma znacznie więcej wspólnego z Polsat Box 4k lite, niż artykułujesz.)

     

    Wracając do pierwotnego topicu to Polsat Boxy 4k (duży i lite) mają głowicę DVB-S2 Full Band Capture z możliwością demodulacji 8 transportów naraz po ustawieniu w tryb sterowania konwerterem Unicable I i II - przy czym obecnie (i zapewne docelowo) nie jest używanych naraz więcej niż 4 częstotliwości pośrednie (analogicznie jak w Evobox PVR).

    Ostatnia zmiana firmware w Polsat Box 4k z dołożonym dyskiem, umożliwia nagrywanie naraz z 3 różnych transportów (chwilowo bez kanałów 4k - zapewne z racji wspomnianego ograniczenia wydajności "transkrypcji" na jednym z tych dwóch różnych chipsetów)).  

  6. Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

    Czyli porównujesz gruszkę do jabłka i stwierdzasz że to to samo, niczym się nie różni od siebie poza tym że są w jakimś  pudełku.

    Ciekawe.  

    Jak byś nie zauważył wcześniej podałeś dwa modele D61AW - Polsat Box 4KD61BW - Polsat Box 4K Lite  nie mające nic wspólnego z jakimkolwiek modelem   Evobox. 

    Walcze z głupią dezinformacją. 

    D61AW to Polsat Box 4k  (duży)  na chipie Mstar, D61BW to Polsat Box 4k (duży) na chipie HiSilicon  

    Polsat Box 4k lite (mały) to D63CZ / D63DZ / D64xx.  Te same modele lite występują też jako Netia Evobox 4k. 

    One wszystkie mają wcześniej publikowane nazwy Evobox 4k i Evobox 4k Lite - pozostałości tego nazewnictwa są na instrukcjach, materiałach itp.

    oraz spokojnie funkcjonują w potocznej komunikacji np. z call-cemter.

  7. 3 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

    Następny co nie potrafi czytać i myli modele tunerów. 

    Czy jak pisze o INNYCH dekoderach, wyraźnie jak byk stoi że chodzi mi  wyłącznie o tuner Polsat Box 4K a nie o Evobox, naucz się czytać ze zrozumieniem.

    Dla mnie EVOBOX 4k = polsat box 4k    i nie chce być inaczej:

    http://demo.lubinowa.waw.pl/pakiety/p/20240324_185129.jpg

    Na kartonie i w instrukcji jest Evobox 4k - na papierowym mankiecie jest polsat box 4k a na NOWSZYCH obudowach jest polsat box + logo (bez 4k)

  8. W dniu 22.03.2024 o 19:35, Ktosiu napisał(a):

     

    W tunerach operatorów i z wolnego rynku  można spotkac zwykle od 4 do 8  głowic  FBC. Dekoder Polsat Box 4K ma TYLKO jedną. 

    Bzdury i dezinformacja.

    Evobox 4k (D61AW i D61BW) ma glowicę FBC 8 strumieniową i w trybie unicable odbiera i nagrywa do 3 strumieni z 3 różnych transponderów. Dlaczego nie więcej? Bo ograniczeniem na tą chwilę jest łączna przepustowość deszyfratora z sat zpipelinowanego do lokalnego szyfratora na hdd. 

     

    BTW, Zdaje się, że są takie dekodery CI+ gdzie zrzucają na dysk surowe nagrania z sat i w standby w nocy je deszyfrują offline, z ryzykiem że jak zmienią się uprawnienia na karcie w miedzyczasie to nagranie się nie rozszyfruje. 

  9. W dniu 26.01.2024 o 14:41, Wilk napisał(a):

     Czy można to zmienić, tak aby przy dźwięku przestrzennym działała regulacja głośności na pilocie od dekodera?

    Nie można i wynika to z istoty funkcji dźwięku przestrzennego. Dekoder przy opcji dzwięku stereo dokonuje downmixu (czyli rozkodowuje kanały 2 lub więcej - i koduje to do najprostszego strumienia pcm w którym -mocno upraszczając - można prostym mnożeniem próbek ustawiać głośność,

    W przypadku dzwieku przestrzennego dekoder otrzymuje ze źródła strumień w którym jest informacja zakodowana i/lub skompresowana róznymi kodekami  bardziej skomplikowanymi - np Dolby Digital ( AC3 ) 2.0, 5.1, 7.1,  Dolby Digital+ ( EAC3 ),  teoretycznie mogłby dowolny kodek przesłać przeźroczyście do telewizora - AC-4, DTS MA itp.  

    Dodatkowy aspekt to licencje. Na kodeki są licencje do urządzeń dokonujących kodowania lub dekodowania, a transparentnego przesyłania zazwyczaj nie . Oprócz praktycznie niezbędnego Dolby EAC-3 trzeba by mieć wykupioną licencję na wszystkie inne warianty, a i tak telewizor czy soundbar też by tego licencjonowania nadal potrzebował. <marketing blabla> W ten sposób klient płaciłby podwójnie za to samo <\blabla> :)

     

  10. W dniu 14.06.2023 o 10:03, danielpes5 napisał(a):

    Czyli poszli tą samą drogą co konkurencja czyli Canal+ Online . Jest to kuriozalna i bardzo niezrozumiała decyzja.

    Bardzo zrozumiałe:  Ponieważ HBB TV to najstarszliwsze gó..o w temacie bezpieczeństwa dekoderów ze sprzętowym CAS to brak HBB to implikuje:

    https://hdtvpolska.com/dekoder-dvb-t2-hevc-hbbtb-canal-polsat-box-4k/

  11. W dniu 13.10.2023 o 17:14, Gizior89 napisał(a):

    Większość kanałów sportowych w 25fps

     

    No niestety tak jest, w tej kwestii Polsat drwi z klientów 

     

    Ani jeden kanał sportowy nie jest w 25fps  (w największym bitrate).  (I bez żadnych dyskusji że 1080/50i  to 25fps.)

    7 godzin temu, Mati06 napisał(a):

     

    Co do jakości to na sat kanały HD z trudem osiągają 8 MB gdzie przez sieć pokazuje w porywach ponad 20 MB jest różnica jest? 

     

    Na sat kanały HD są z variable bitrate, z multipleksacją statystyczną więc pływa od nawet 2 do 8Mbit i więcej   (jeśli ktoś obserwuje 8Mbit/s niech bedzie 8).

    Na IP jest równo 4,76 Mbps video H.264 w najwiekszym bitrate + 128k audio w DD+ 2.0.  (Polsat Sport Premiumy mają po 8Mbps video)

    Dla kanałów 4k największy bitrate to 14.3 Mbps w HEVC, audio to samo; oczko niższy bitrate to 4.76 Mbps też w HEVC ale rozdzielczość spada do 1080/50p co jest i tak mega lepiej niż ten sam bitrate dla HD w H.264.

  12. 9 godzin temu, Sławomir Pawłowski napisał(a):

    Wygląda na to że jest priorytet na sieci na tv iptv. Możliwe to? 

    Możliwe obecnie  ale udostępnienie na sieci mobilnej Plusa jest bez żadnej gwarancji - ani jakości,  ani tego że nie zalicza transferu do limitu. W każdej chwili mogą to znieść, więc trzeba być ostrożnym i liczyć się że nagle ten limit zadziała. W żadnym razie nie należy się to tego przyzwyczajać, bo reklamacje z tego tytułu nie zadziałają i nie robić założeń, że tak będzie zawsze. Jako łącze zapasowe i na działkę w weekend proszę bardzo. 

    • Popieram 1
    • Lubię to 1
  13. 1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

    Nie wiem, to problem użytkownika sobie sprawdzać działanie.

     

    Sam sobie poszukaj i popytaj w setkach małych firm dzierżawiących łącza. Jak byś nie zauważył na liście wymieniono tylko kilku popularnych dostawców dzierżawiących łącza.    

    Akurat wszyscy należą do grupy Fixmap. 

     

    Proszę nie wprowadzać w błąd. Tryb działania dekodera 4k z usługą Sat z opcją Duo, pozwala na oglądanie telewizji satelitarnej w całej Polsce, będąc dołączonym do sieci dowolnego operatora - działa wtedy cofanie i catchup na określonych kanałach. Natomiast całkowite przełączenie w tryb tylko Internet (czyli skorzystania z opcji Duo) jest możliwe TYLKO na internecie stacjonarnym wymienionych firm. (To samo dotyczy usługi IPTV na dekoderze Evobox IP)

     

    Przy czym trzeba mieć podpisaną bezpośrednio UMOWĘ na Internet z jedną z wylistowanych firm, a nie tylko mieć łącze z adresacją danego operatora.

    Przykładowo, jeśli spółdzielnia mieszkaniowa pełni rolę lokalnego operatora dla swoich członków i kupuje od Orange łącze biznesowe i potem to rozdziela po budynkach w jakiejkolwiek technologii, to zazwyczaj opcja Duo nie zadziała (bo adresy biznesowe czy mobilne Orange nie są dopuszczone) , a jeśli nawet zadziała to bez żadnych gwarancji ze strony Cyfrowego Polsatu, a to z tej przyczyny że spółdzielnia może bez żadnego związania umową z CP zmienić operatora z Orange na innego spoza listy i wtedy klient jest w czarnej d.

    33 minuty temu, hupatek napisał(a):

     Tryb działania dekodera 4k z usługą Sat z opcją Duo, pozwala na oglądanie telewizji satelitarnej w całej Polsce, będąc dołączonym do sieci dowolnego operatora - działa wtedy cofanie i catchup na określonych kanałach. Natomiast całkowite przełączenie w tryb tylko Internet (czyli skorzystania z opcji Duo) jest możliwe TYLKO na internecie stacjonarnym wymienionych firm. (To samo dotyczy usługi IPTV na dekoderze Evobox IP)

    Powyższe dotyczy dekodera 4k w usłudze satelitarnej lub kablowej IPTV.  Jest jeszcze możliwość wzięcia dekodera 4k do usługi Telewizji Internetowej OTT. Wtedy nie ma już ograniczeń co do operatora (dowolny stacjonarny i mobilny w PL oraz po rejestracji w PL zadziała w UE + Norwegia i Szwajcaria, ale bez UK i wyspy Man).

     

    Do tego wszystkiego jako ograniczenie wynikające z umów kontentowych,  jest wrzucone sprawdzanie czy dany adres IP nie jest exit-nodem VPNów. Jeśli tak, to nie zadziała ani Duo ani IPTV ani OTT, jedynie można będzie oglądać bezpośrednio z satelity jak również epg bedzie brane z sat a nie po sieci.  

    U małych operatorów ISP jest to mega upierdliwe, bo jeśli klienci nie mają publicznych adresów tylko są za NAT-em, to jak jeden z nich uruchomi apke czy wtyczkę VPN i stanie się exit-nodem to jego sąsiad z usługą OTT straci dostęp do usługi.  Na to nie ma lekarstwa poza zmianą adresu IP na indywidualny.  Na szybko można sobie sprawdzić na www.scamalytics.com  - jak jest Proxy Anonymizing VPN albo Public Proxy na czerwono to na 99% polsat to blokuje.

    Z tym OTT na dekoderze 4k oczywiście dotyczy oferty z dekoderem 4k lite -  logika techniczna gdzie co działa jest wspólna dla 4k i 4k lite,  możliwość zamówienia modelu do danej usługi jest logiką biznesową/marketingową.

  14. W dniu 23.06.2023 o 15:19, szymon16 napisał(a):

     Reasumując po włączeniu dekoder nie łączy się z siecią wifi choć po wejściu w menu status sieci wifi widnieje, że jest aktywna. Ktoś coś? 

     

    Dekoder D61AW czy jakiś inny?  I jakiego masz access pointa ? Model/wersja, oraz kanał wifi jaki masz ustawiony...   ( ja mam taki sam problem )

  15. 2 godziny temu, gana86 napisał:

    Imielin woj.Śląskie

    6-8 km  -  to rzeczywiście na wieszaku od ubrania powinno zadziałać...    Czy masz działający kanał  TTV  ? No i najglupsze pytanie - czy dekoder jest też do internetu wpięty ?

  16. 3 godziny temu, gana86 napisał:

    Model D46CU Graphyne 4.3.3

    Pisze mi nawet plansza  na kanale ze mozna odbierac kanaly

    A jaką masz instalację antenową  ?  Zbiorczą w budynku czy bezpośrednio z anteny indywidualnej?   Bo na instalacji zbiorczej tam gdzie jest użyty porządny wzmacniacz budynkowy kanałowy, w niektorych rejonach Polski w zwiazku z refarmingiem i przeniesieniem kanałów multipleksów,  trzeba ten wzmacniacz przekonfigurować, zazwyczaj firmą wynajętą przez spółdzielnie/wspólnote.

     

  17. 15 minut temu, gana86 napisał:

    Witam,niestety nie pomaga nic ani reset do ustawien fabrycznych

    Wyszukaj kanały naziemne i zobacz czy sie nie ustawiły na pozycjach od 1001 wzwyż.  Jesli tak to za miesiąc wrócą na swoje miejsce, jak sie skonczy faza migracji do DVB-T2  i  zupdateuje się lista kanałów do nowej spójnej dla całego kraju.  

  18. 1 godzinę temu, Ozzy666 napisał:

    Zadziała, protokół sterowania via IR jest dla wszystkich dekoderów polsatu taki sam. Jednak lepiej kup oryginalny od Evobox PVR, jest znacznie bardziej ergonomiczny.

    https://allegro.pl/oferta/pilot-do-dekodera-polsat-evobox-pvr-oryginal-pl-10755451590

     

    Przewaga nad dołączanym do Evobox 4k pilotem z Bluetooth jest taka, że ten poprzedni od Evobox PVR ma klawisz Stop, którym najszybciej wraca się do live z trybu odtwarzania cofniętego w czasie.

    Dodatkowo jest cichy. W tym bluetoothowym klawisze głośno klikają.

     

    • Dzięki 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...