Jump to content

darek_l

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About darek_l

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

93 profile views
 1. Ok, dziękuję za pomoc. Muszę się zastanowić, czy to ruszać. Jak coś pójdzie nie tak i będę musiał włożyć kartę do leżącego w szafie Sagemcoma DSI83, to żona się ze mną rozwiedzie.
 2. Czy jeśli wgram nowszy soft, to zachowam ustawienia tunera? Bo trochę czasu mi zajęło połapanie się w instrukcjach z forum sat4 i przywrócenia działania mojej karty Cameleon w nagravision 1813...
 3. Mam VTi 13.0.9. Tego rt2800usb nie udaje mi się odinstalować. Na liście w modułach rdzenia wybieram "skasuj", restartuję dekoder a on tam wciąż jest.
 4. Kabel lan i nawet router mogę podłączyć, ale nie internet, ponieważ nie mam w domu stałego łącza internetu. Korzystam z tego w telefonie. Router służy mi incydentalnie do połączenia się poprzez komputer z tunerem (niedawno musiałem z tego skorzystać, aby przywrócić działanie kanałów Canal+). W modułach rdzenia znalazłem jedynie rt5370sta. Już zaptaszone na zielono, ale zainstalowałem raz jeszcze. Po resecie i podłączeniu karty bez zmian. U mnie nie ma opcji wyłączenia lan. Na ekranie widzę to, co pokazałeś na przedostatnim zdjęciu. Jak zatwierdzę przyciskiem OK, to na 3 sekundy pojawia mi się
 5. @tweed77 Nabyłem pierwszą polecaną przez Ciebie kartę. Wykrywa ją, ale jak wchodzę w - kreator sieci - lista dostępnych sieci, to po wybraniu mojej sieci wifi (udostępniam z telefonu) dekoder resetuje się. Nie bardzo wiem co powinienem teraz zrobić? Jak pisałem na początku - rt2800usb mam zainstalowane. Na blogu Spacetronika są jeszcze sterowniki do Linuxa dla tej karty, ale nie wiem czy i jak miałbym je zainstalować. W komputerze na Windowsie pokazuje mi, że to plik 2011_0719_RT3070_RT3370_RT5370_RT5372_Linux_STA_V2.5.0.3_DPO.
 6. Jak nie poradzę sobie z Tendą, kupię pierwszy wymieniony przez Ciebie adapter. Dam znać, czy udało mi się uruchomić. Bardzo Ci dziękuję za konkretne podpowiedzi!
 7. Znalazłem na liście rt2800usb - jest "zaptaszona" jako zainstalowana. Pokazuje mi się, że mogę jedynie odinstalować. Może ta moja karta jest jakaś nietypowa. To jest ta: https://www.tendacn.com/pl/product/specification/W311MI Auto-Install.html W jej specyfikacji nie ma obsługi Linuxa. Jest za to w wersji bez "auto-install" .
 8. Chciałbym podłączyć do mojego VU+ Solo2 (VTi 13) kartę sieciową Tenda W311MI Auto-Install. Ona jest na Realteku RT5370 i używa rt2800usb kernel module. System tunera jej nie widzi, nawet nie pokazuje mi WLAN, jedynie ustawienia LAN. Pewnie nie mam sterowników. Ktoś mi na forum Sat4all podpowiedział, że mam doinstalować rt2800usb kernel module i że mam go szukać w pluginach. Tylko nie wiem co to oznacza, skąd mam ściągnąć ten plugin. Ewentualnie proszę o podpowiedź jaką inną kartę kupić, jeśli to pomogłoby rozwiązać mój problem?
×
×
 • Create New...