Jump to content

wlodar123

Users
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by wlodar123


 1. 4 godziny temu, _Artek_ napisał:

  Działa jakby płynniej ale menu jest zbyt duże dl
  O tego wywalili zielony pasek przy snr innych zmian nie widzę.

  Faktycznie pasek SNR usunięty. 🧐 Co do płynności to też mi się wydaje, że działa szybciej 👍🙂

  @Edit: W informacjach o sygnale (SNR itd.) dodano jeszcze wgląd aktualnie używanej częstotliwości Unicable.


 2. 12 godzin temu, Poland napisał:

  Ostatnio się nią zająłem i niestety efekt jest taki że obraz raz jest a raz nie ma. Ktoś na grupie jednej ze stacji TVN'u stwierdził że transponder 11,508 GHz ma wadę techniczną i bardziej by wypadało żeby nadawca się tym zajął a nie zmuszał do tego odbiorców. Zresztą problemy z tym transponderem są notowane od 2008 roku i nie pochodzą tylko ode mnie.

  Ja nie wiem, w czym masz problem. Posiadam antenę "no name" 75 i na 11.508Ghz SNR średnio 14.8dB. Zero problemów z odbiorem, także proponuję sprawdzić swoją instalację. 😁

   

  7 godzin temu, Poland napisał:

  Można nawet tak rzec skoro ta częstotliwość podobnie jak kilka innych (np: 10815 GHz) powoduje problemy. Jak wspomniałem u mnie w najlepszym momencie (bez zakłóceń) wskaźniki Evoboxa PVR przy sile pokazują 90 procent a przy jakości 30 procent. Zakłócenia powoduje zaś pogoda na którą transponder jest raczej słabo odporny jeżeli chodzi o dosył sygnału. Dodam tutaj że z 11393 GHz jak i transponderami Polsatu nie ma tu problemu. Dziwi mnie zatem fakt że główne kanały TVN'u w HD trafiły na problematyczną częstotliwość a nie na 11393 GHz gdzie były dostępne wersje SD. Zastanawiający jest też fakt emisji stacji nie nadających w Polsce na 11393 GHz przez co sprawa bardziej się komplikuje. Wspomniałem zresztą o tym w rozmowie z przedstawicielką TVN'u w ubiegłym tygodniu.

  To ja mam chyba zepsutą antenę. 🤣 a2fdcb7c96d3.jpg

  • Upvote 1

 3. O tej porze NTL nadaje "planszę testową" czy jak to się zwie, lecz nie widać teraz żadnych artefaktów. W ciągu dnia,  jeżeli nie zapomnę, zobaczę jak wygląda odbiór tego kanału.

   

  @Edit: Faktycznie,  występują jakieś zakłócenia na tym kanale.


 4. W dniu 31.05.2019 o 17:25, kamcio231 napisał:

  Mam rozumiec ze jezeli jestem zalogowany dajmy na to samsung tv (chodzi o iple) to na drugim urządzeniu  które dodam nie moge oglądać tego samego kanalu na zywo rownoczesnie ,ale moge miec właczony inny kanal,dajmy na to ogladam na tv polsat sport premium1  to na drugim urządzeniu  moge miec włączony polsat sport premium2 ,oczywiście korzystajać z tego samego konta??

  Z tego co mi się kojarzy.. Korzystając z jednego konta na kilku urządzeniach, to tylko na jednym sprzęcie jednocześnie można oglądać kodowane materiały.

  • Upvote 1

 5. Rozumiem, że chodzi o spadek mocy sygnału GSM? a nie stricte WiFi? Jeżeli tak, to możliwe, iż po tej hmm.. "burzy"? BTS ma jakąś awarię i nie działa prawidłowo, bądź nawet wcale? Sądząc po PINGu aktualnie łączy się z dość odległym nadajnikiem. Pomieszałeś trochę w swoim poście i nie wiem do końca o co Ci chodzi.(problem z siłą sygnału GSM, czy/ bądź też i WiFi?)


 6. W moim przypadku antena skierowana jest jakoś mniej więcej na wschód/ południowy wschód. Mogę się mylić, ale kierunek chyba w stronę Przysuchej. Odbieram przy okazji słaby sygnał jeszcze z jakiegoś Kieleckiego nadajnika.


 7. Akurat brak prędkości 8x do przodu nie wpływa jakoś znacząco na komfort użytkowania. Jeżeli już przy tym temacie jesteśmy to boli brak importu eksportu listy ulubionych i ogólnie błędy z tą listą związane. Po takim czasie, jaki minął od ostatniej aktualizacji to powinno być to już dawno "załatane".


 8. Kilka postów wyżej - dyskusja nt. zgrywania nagrań z Evobox.

  Chyba, że macie jakiś inny magiczny sposób dzięki któremu wpinacie się laptopem do Evoboxa?  :>

  Nigdzie nie trzeba się wpinać, a tym bardziej rozkręcać. Wystarczy mieć połączonego Evo i PC-ta w jednej sieci i masz wtedy wgląd na zawartość dysku dekodera.


 9. Na jakich kanałach ta pikseloza? TVP HD i TVP Seriale?

  Bardzo możliwe, że na TVP HD i chyba Fox HD ale nie jestem na 100% pewien.

   

  Sorek21 Dzięki za poradę. Dobrze wiedzieć.

   

  Co do HDMI CEC to w moim przypadku również wszystko śmiga, mimo iż tv wyszedł z pod młotka Tureckiego Vestel'a (Smart TV oparty na sklepie Opery) i nawet nie spodziewałem się w sumie, że będzie współpracować z Evoboxem.

×
×
 • Create New...